Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna

Usuwanie zmarszczek – jak walczyć z efektami starzenia się skóry?

Postępujący wraz z wiekiem efekt starzenia się naszej skóry powoduje, że kobiety zwłaszcza w średnim wieku decydują się poddać zabiegom eliminującym lub też ograniczającym zmarszczki szczególnie w najbardziej newralgicznych okolicach twarzy.

Usuwanie zmarszczek dawno już przestało być tematem tabu, a obecnie stosowane rozwiązania w coraz lepszym stopniu spełniają oczekiwania potencjalnych chętnych. Nasza skóra z początku gładka i sprężysta, z biegiem lat traci te cechy przez znacząco spowolnioną syntezę takich substancji jak kolagen czy też elastyna. Spowolniony jest również transport substancji aktywnych wgłąb naszej skóry, czego wizualnym efektem jest powstawanie coraz widoczniejszych zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek przy pomocy peelingu i zastrzyków z kwasu hialuronowego. Fotografia: summitskinandveincare.com.
Usuwanie zmarszczek przy pomocy peelingu i zastrzyków z kwasu hialuronowego. Fotografia: summitskinandveincare.com.

Ruch mięśni znajdujących się na twarzy odpowiada za pojawiające się cechy starzenia, a zmniejszona elastyczność skóry przyczynia się do powstawania zmarszczek w postaci kurzych łapek, zmarszczek wokół ust czy też zmarszczek między naszymi brwiami.

Chcąc zminimalizować w późniejszym okresie efekt starzenia się skóry powinniśmy na co dzień uskuteczniać odpowiednią profilaktykę, a im wcześniej, tym lepiej. Dla młodej cery wystarczające będą kremy przeciwzmarszczkowe, które jednak należy brać systematycznie i regularnie. Dzięki temu zapewnimy naszej skóry lepsze odżywianie, odpowiednie nawilżenie oraz ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, co przyczyni się do poprawy jej elastyczności.

Warto przejrzeć:  Ultradźwięki i ich rola w kosmetyce. Zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe

Kwas hialuronowy

Często stosowanymi zabiegami na usuwanie zmarszczek lub też w ramach profilaktyki stosuje się odpowiednie zastrzyki naturalnym kwasem hialuronowym, które wykonuje się przy użyciu dopasowanych cienkich igieł na pojedyncze i niewielkie zmarszczki albo też w przypadku konieczności przy pomocy grubszych kaniul stosowanych w przypadku konieczności zastosowania substancji na większe skupiska w postaci tak zwanych bruzd.


Peeling i mikrodermabrazja na usuwanie zmarszczek

Oprócz kremów przeciwzmarszczkowych oraz kwasu hialuronowego dobrą profilaktyką jest poddawanie się peelingowi w różnej postaci. Peeling może mieć charakter powierzchniowy, średnio głęboki czy też głęboki. Różnice w tym przypadku polegają głównie na ekspansywności działania na warstwy skóry oraz stopnia ich delikatności.

Na drobniejsze i niewielkie zmarszczki stosuje się peelingi powierzchniowe, w przypadku bardziej zaawansowanych efektów starzenia się skóry stosuje się peeling średnio głęboki oraz głęboki. Najbardziej intensywne oczyszczanie skóry przy pomocy substancji czynnych takich jak kwasy roślinne oraz kwasy owocowe, stosuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Znaczące spłycenie zmarszczek poprzez złuszczanie naskórka to efekt zastosowania odpowiedniego peelingu.

Mikrodermabrazja jako głęboki peeling mechaniczny jest też skuteczną metodą na usuwanie zmarszczek przy pomocy ścierania zrogowaciałych warstw naskórka. W zależności od wybranej metody mamy tu do czynienia z mikrodermabrazją korundową, mikrodermabrazją tlenową oraz diamentową.

Warto przejrzeć:  Usuwanie brodawek w zależności od ich rodzaju. Jak pozbyć się kurzajki?

Pamiętajmy, że wybór metody zależy w dużej mierze od stanu naszej skóry i niekiedy w zupełności wystarczą profilaktycznie zabiegi w postaci stosowania kremów przeciwzmarszczkowych czy też peelingu powierzchniowego. Na głębsze zmarszczki stosuje się bardziej inwazyjne metody.

OPINIE - 1

  1. moim zdaniem nie ma co pisać, który zabieg komu pomoże, bo na jednych zadziała botoks, a dla innych będą lepsze wypełniacze. Dlatego trzeba po prostu skonsultować się ze specjalistą – on doradzi, podpowie i powie co i jak.
    Ja tak miałam, że uparłam się na botoks, a jak się okazało nie był on potrzebny, ponieważ kwas hialuronowy rozwiązał sprawę, ale akurat miałam szczęście bo trafiłam na właściwą osobę, która powiedziała co i jak, a nie wciskała kitu! dlatego Pawła Surowiaka będę zawsze wychwalać i polecać!

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *