Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Pielęgnacja skóry i włosów opiera się na codziennej rutynie i zdrowych nawykach, które zminimalizują negatywny wpływ na urodę i ułatwią zachowanie młodości. Ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, a także zdrowa dieta, bogata w witaminy i minerały, a uboga w tłuszcze nasycone i cukry proste.

Należy ograniczać szkodliwe dla skóry i włosów zabiegi, takie jak nadmierne opalanie się czy stylizacja na ciepło. Przyjrzyjmy się najbardziej skutecznym i długotrwałym sposobom pielęgnacji.

Równowaga oczyszczania i nawilżenia

Kosmetyki do twarzy muszą obejmować nie tylko makijaż i płyny do jego zmywania, ale także odżywcze kremy i maseczki, które odbudują barierę lipidową skóry i pozwolą jej utrzymać nawilżenie, która jest kluczowe dla zapobiegania powstawaniu zmarszczek i wyprysków.

Warto raz w tygodniu wykonywać peeling, dzięki któremu skóra będzie oczyszczona z martwego naskórka i gładka w dotyku. Jeśli chodzi o włosy, nie ograniczajmy pielęgnacji do użycia szamponu i pierwszej lepszej odżywki – zainwestujmy w bogate maski do włosów i nakładajmy je przynajmniej raz w tygodniu na około 20 minut.

damski depilator Braun Silk epil 7 z nasadką do golenia skóry nóg i twarzy
Kosmetyka Uroda

Jaki depilator do domowego zastosowania?

Depilacja to tak naprawdę codzienność wielu kobiet. Dobrze dobrany damski depilator skutecznie usunie niechciane włoski, sprawiając, że twoja skóra będzie gładka przez wiele tygodni. Z tego artykułu dowiesz się jaki depilator wybrać, aby był w stu procentach skuteczny i ekonomiczny….

Chirurgiczne zmniejszanie piersi. Fotografia: altushospital.org.
Medycyna estetyczna Uroda Zdrowie

Zmniejszanie piersi. Chirurgiczne zmniejszenie biustu i wskazania do zabiegu

Estetyka naszego wyglądu stanowi bardzo ważny element życia, zwłaszcza w przypadku przedstawicielek płci przeciwnej. Jej wiele zabiegów pielęgnujących cerę w różnych okolicach ciała, jednakże kluczową sprawę powinniśmy przywiązywać przede wszystkim do naszego ciała. Idealnym tego przykładem są interwencje chirurgiczne zmieniające…