Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja woskiem skutecznym sposobem na usuwanie włosów

Usuwanie włosów z powierzchni skóry za pomocą tradycyjnego golenia nie jest wystarczającą metodą na pozbycie się owłosienia na okres dłuższy niż kilka dni. Po goleniu następuje ponowny wzrost włosów, które stają się jeszcze grubsze i mocniejsze. Wizualnie jest to szczególnie zauważalne w przypadku ciemnego owłosienia.

Nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się depilacja za pomocą wosku. Jest to znacznie skuteczniejszy od golenia zabieg, który swoją efektywność zawdzięcza usuwaniu cebulek włosów, co znacząco spowalnia ich wzrost na długie tygodnie.

Depilacja woskiem - usuwanie włosów z nóg. Fotografia: styleacademy.ca.
Depilacja woskiem – usuwanie włosów z nóg. Fotografia: styleacademy.ca.

Depilacja woskiem ciepłym i zimnym

Depilacja woskiem może być wykonana przy użyciu wosku zimnego lub też ciepłego. Zdecydowana większość gabinetów kosmetycznych oferuje jeden i drugi rodzaj depilacji, w warunkach domowych można również wykonać czynności depilacyjne. Dzięki swoim właściwościom wosk nanoszony na konkretne miejsce na skórze przylega dokładnie do powierzchni, następnie plaster z woskiem po jego stwardnieniu odrywamy energicznym ruchem (zbyt powolne odrywanie powoduje znacznie większy dyskomfort).

Depilacja woskiem może zostać wykonana praktycznie na każdy rejon naszego ciała (w przypadku braku przeciwwskazań), możliwa jest depilacja woskiem:

  • miejsc intymnych,
  • nóg,
  • okolic bikini,
  • brwi,
  • wąsika.
Warto przejrzeć:  Depilacja hollywoodzka - jeden z modnych sposobów usuwania włosków z miejsc intymnych

Po wykonaniu tej czynności pozbyliśmy się owłosienia z depilowanego miejsca, usunięciu uległy nie tylko same włosy, ale także ich cebulki, dzięki czemu efekty zabiegu są bardzo zadowalające. Piekący ból przy usuwaniu plastra z woskiem staje się mniej intensywny wraz z poddawaniem się kolejnym depilacjom w przyszłości. Idealnie gładka skóra po zabiegu sprawia, że coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – korzysta z depilacji woskiem. Co ważne, efekt gładkości utrzymuje się przez kilka tygodni (zależnie od rodzaju owłosienia).

Osoby posiadające owłosienie gęste, grube oraz ciemne często poddają się zabiegowi depilacji. Wskazaniem do jego wykonania jest praktycznie każdy występujący rodzaj owłosienia.

Pacjent, u którego występują stany ropne oraz zapalenia skóry, nie powinien poddawać się depilacji woskiem, to samo dotyczy osób mających nadwrażliwość na usuwanie owłosienia w mechaniczny sposób.


Depilacja brazylijska

Usuwanie owłosienia za pomocą wosku można stosować również w okolicach bikini, a ten rodzaj depilacji nazywany jest depilacją brazylijską. Często stosuje się też zamiast wosku pastę cukrową. Miejsce depilowane pokrywane jest rozgrzanym woskiem za pomocą niewielkiej szpatułki, aby dokładniej pokryć okolice depilacji (większa dokładność niż w przypadku klasycznej rolki). Następnie pokrywa się to miejsce bawełnianym paskiem, a po jego dokładnym przylgnięciu do wosku następuje oderwanie paska szybkim i zdecydowanym ruchem do góry.

Warto przejrzeć:  Depilacja i golenie miejsc intymnych, czyli najczęściej stosowane metody usuwania owłosienia z wrażliwych okolic

Skuteczność oraz szybkość depilacji brazylijskiej (usuwane są włoski wraz z cebulkami) powoduje, że znajduje ona coraz większą rzeszę zwolenników. Ważna jest przede wszystkim dla pacjentów kwestia estetycznego wyglądu okolic pod pachami. Stosunkowo atrakcyjna cena zabiegu pojedynczego (ok. 50-70 zł w zależności od zakładu i miejsca) podnosi dodatkowo jej popularność. Ważnym aspektem jest fakt, że powtarzana co jakiś czas znacząco osłabia owłosienie oraz je redukuje.

Przed wykonaniem zabiegu istotną rzeczą jest długość samego owłosienia, a mianowicie nie może być ono krótsze niż 0,5 cm, gdyż krótsze włosy nie przylegają dość dokładnie do wosku, co utrudnia ich skuteczne usunięcie. Unikać należy natłuszczania skóry przed zabiegiem depilacji.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji brazylijskiej są podobne jak w przypadku tradycyjnej depilacji. Osoby mające problemy ze stanami zapalnymi skóry oraz tendencją do pękających naczynek nie powinny poddawać się zabiegowi.


Depilacja miejsc intymnych

Stosuje się również depilację woskową w okolicach miejsc intymnych, a postępowanie podczas zabiegu jest analogiczne jak w przypadku depilacji brazylijskiej. Dla osób posiadających skórę szczególnie wrażliwą oraz szczególnie podatną na wpływ czynników mechanicznych alternatywą dla wosku jest depilacja chemiczna. Do tego rodzaju depilacji stosuje się różnego rodzaju kremy, których zadaniem jest rozpuszczanie włosów i spowolnienie ich odrastania (cechuje je jednak mniejsza skuteczność niż w przypadku depilacji woskowej). Przed depilacją chemiczną należy jednak dokładnie sprawdzić, jaki krem będzie odpowiedni dla naszego rodzaju skóry.

Warto przejrzeć:  Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Ze względu na szybkość oraz prostotę często stosowana jest depilacja samą maszynką. Jej efektywność jest jednak niższa niż w przypadku depilacji woskowej, gdyż maszynka nie pozbywa się cebulek włosów. W tym celu stosuje się depilatory, czyli urządzenia wyrywające włoski wraz z cebulkami. Stanowią one alternatywę dla depilacji woskowej, jednak depilatory cechuje mniejsza dokładność.

Goleniu miejsc intymnych może się poddawać każdy, kto nie ma problemów ze stanami zapalnymi skóry oraz słabymi naczynkami. Dla takich osób ciekawą alternatywą jest depilacja laserowa.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja woskiem
  • jak depilować woskiem
  • depilacja brwi depilacja brwi

OPINIE - 1

  1. sposób stary i sprawdzony ale i bolesny, dlatego niezbyt go lubię. no ale jak to się mówi – cierp ciało, żeś chciało! Więc co jakiś czas się lata do Denique i inwestuje w piękno! Oby skutecznie!

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *