Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja i golenie miejsc intymnych, czyli najczęściej stosowane metody usuwania owłosienia z wrażliwych okolic

Miejsca intymne szczególnie u kobiet są bardzo wrażliwe na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie depilacja w tych okolicach powinna być przeprowadzona z odpowiednią delikatnością, z pewnością elementem utrudniającym usuwanie owłosienia w tych rejonach jest ich ograniczona dostępność oraz kwestia ukształtowania tych okolic ciała.

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na wykonanie depilacji miejsc intymnych, a różnią się one przede wszystkim skutecznością. Większość z tych zabiegów można wykonać w warunkach domowych, niekiedy jednak warto udać się do gabinetu kosmetycznego.

Depilacja okolic bikini pastą cukrową. Fot.: pinkycloud.com.
Depilacja okolic bikini pastą cukrową. Fot.: pinkycloud.com.

Klasyczne sposoby depilacji miejsc intymnych

Maszynki do golenia są najczęściej stosowaną metodą usuwania owłosienia, również z okolic intymnych. Co prawda sposób ten jest niezwykle szybki, jednak pozbywamy się jedynie włosów bez cebulek, a te po krótkim czasie odrastają i stają się jeszcze mocniejsze. Elementem ubocznym maszynek są również podrażnienia skóry, o które szczególnie łatwo w przypadku depilacji okolic intymnych.

Kremy do depilacji eliminują ryzyko mechanicznego podrażnienia skóry. Substancje chemiczne zawarte w kremach mają właściwości rozpuszczające włoski, ponadto w znaczący ograniczają ich wzrost. Pozostają w tym wypadku elementy uczuleniowe, gdyż nasza skóra może być wrażliwa na konkretną mieszankę, dlatego warto skonsultować ich stosowanie z lekarzem lub bezpośrednio dermatologiem. Rozsądnym rozwiązaniem będzie ponadto zakup kremu pochodzącego od renomowanych i znanych marek.

Warto przejrzeć:  Najlepszy tusz do rzęs – na co zwrócić uwagę?

Klasyczne depilatory usuwają włoski za pomocą zamontowanej rolki, która wciąga włosy wraz z cebulkami, a następnie wyrywa je. Element uboczny to jednak podrażnienia i zaczerwienienia pojawiające się z reguły po użyciu depilatora.


Depilacja woskiem oraz pastą cukrową

Na potrzeby depilacji miejsc intymnych można udać się do specjalistycznych gabinetów kosmetycznych. Najczęściej w takich miejscach stosuje się depilację woskiem lub też pastą cukrową. W przypadku pierwszej z nich mamy do czynienia z nakładaniem wosku za pomocą rolki lub też szpatułki na depilowane miejsce, a następnie wykonywane jest wyrywanie włosków wraz z cebulkami. Zabieg jest dość bolesny, jednak poziom bólu zmniejsza się wraz z kolejnymi depilacjami. Efekty pojedynczej depilacji woskiem utrzymują się do około 4 tygodni.

Depilacja pastą cukrową to zabieg mniej bolesny niż depilacja woskowa. Elementem wspólnym jest natomiast zastosowanie naturalnych, bezpiecznych oraz higienicznych środków, a w przypadku depilacji cukrowej wykorzystywany jest do tego cukier, cytryna oraz woda. Zrywanie włosów następuje zgodnie z ich kierunkiem, a po zabiegu skóra staje się gładsza oraz młodsza na długi czas.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja miejsc intymnych
  • golenie miejsc intymnych
  • depilacja okolic intymnych
  • jak golić miejsca intymne
  • jak depilowac miejsca intymne
  • golenie okolic intymnych
  • Jak goli miejsca intymne
  • jak się golić w miejscach intymnych
  • depilacja stref intymnych
  • jak wydepilować miejsca intymne
Warto przejrzeć:  Depilacja hollywoodzka - jeden z modnych sposobów usuwania włosków z miejsc intymnych

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *