Dolegliwości w postaci różnej maści obrzęków występujących na ciele są przypadłością dotykającą praktycznie każdego przynajmniej raz w życiu.
Przyczyny powstawania obrzęków
Pochodzenie obrzęków może mieć związek ze zmianami chorobowymi, które postępują w naszym organizmie, mogą także być skutkiem wypadku lub też upadku. Obrzęki często pojawiają się przy skręceniach czy też złamaniach, a także po interwencjach chirurgicznych na kończynach dolnych lub górnych.
W opuchliźnie obrzękowej zalega płyn, przez co miejsce jest miękkie i podatne na ucisk. Zaleganie płynów ustrojowych to również częsta przyczyna powstawania obrzęków.
Metodą na pozbycie się opuchlizn obrzękowych jest zastosowanie drenażu limfatycznego, który można przeprowadzać przy pomocy aparatury specjalistycznej lub też przy użyciu rąk. Jest to forma masażu, delikatniejsza od klasycznej. Powolne i delikatne ruchy mają zadanie przesunięcia zalegających w opuchliznach obrzękowych płynach w miejsca, gdzie organizm będzie mógł je w łatwiejszy sposób wchłonąć albo też wydalić.
Istotna kwestia to zapobieganie rozgrzaniu się samych tkanek. Masaż drenujący to zabieg, który wpływa na skórę oraz tkankę podskórną. Ze względu na jego pompująco-ugniatający charakter drenaż limfatyczny jest moczopędny, co można odczuć po zabiegu. Wykonywać go można nawet dwa razy w ciągu dnia, jednak nie można go łączyć z innymi formami masażu.
Drenaż limfatyczny w medycynie i kosmetyce
Zastosowanie drenażu limfatycznego można zauważyć przede wszystkim w medycynie. Do wykonania zabiegu kwalifikują się osoby posiadające obrzęki kończyn dolnych oraz górnych. Masaż stymuluje układ żylny oraz limfatyczny, likwiduje obrzęki oraz przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu.
Masaż drenujący stosuje się również celem usuwania nadmiernego tłuszczu z tkanki podskórnej i likwidacji cellulitu. Efekt zabiegu to bardziej jędrna i elastyczna skóra. Przy wykorzystaniu odpowiedniej aparatury drenaż limfatyczny znakomicie nadaje się do eliminacji bliznowców, rozstępów oraz pozostałości po poparzeniach, a także nadmiernie rozciągniętej skóry.
Istotna kwestia to przeciwwskazania do wykonania drenażu limfatycznego. Osoby z epilepsją, rozrusznikiem, zapaleniem żył, tkanek miękkich czy też skóry, a także kobiety w ciąży nie powinny poddawać się masażowi.
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
- drenaż limfatyczny
- masaż limfatyczny
- drenaż limfatyczny opinie
- co to jest drenaż limfatyczny
- drenaż
- drenaż limfatyczny przeciwwskazania