Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Mezoterapia igłowa oraz bezigłowa

Ciągła pogoń za poprawą naszego wyglądu nie powinna przysłaniać nam tego, co jest najważniejsze, a mianowicie zdrowia. Owszem – piękna i zadbana skóra pozwala nam na duży komfort psychiczny – jednak z tego typu aspektami nie należy przesadzać.

Bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, który daje wymierne efekty estetyczne jest mezoterapia, a jej zadaniem jest przywrócenie blasku starzejącej się skórze. Co zatem może nam zaoferować medycyna estetyczna w tym aspekcie?

Zabieg mezoterapii igłowej. Źródło grafiki: www.andreacatton.co.uk.
Zabieg mezoterapii igłowej. Źródło grafiki: www.andreacatton.co.uk.

Czym jest mezoterapia?

Ideą zabiegu mezoterapii (inna jej nazwa to intradermoterapia) jest dostarczenie skórze substancji odżywczych bez ingerencji chirurgicznej, co z znacznym stopniu przyspiesza efekt. Istnieją dwie metody – mezoterapia igłowa oraz bezigłowa. Wybrane przez lekarza prowadzącego preparaty (w przypadku pierwszej metody) są wstrzykiwane podskórnie, a ich zadaniem jest zintensyfikowanie procesu mikrokrążenia w naczyniach krwionośnych, które znajdują się w dolnych warstwach skóry. Mikrokrążenie uzależnione jest od kwestii stanu skóry – czy jest ona pomarszczona, czy też gładka, czy występują objawy cellulitu.

Sam proces mezoterapii przyspiesza spalanie tłuszczu znajdującego się pod warstwą skóry (wykorzystywanie procesu lipolizy, czyli rozkładu trójglicerydu odpowiedzialnego za powstawanie kwasów tłuszczowych oraz glicerolu). Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje metodę elektroporacji, dzięki której pod wpływem prądu elektrycznego po pewnym czasie zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej, co ułatwia docieranie preparatów leczniczych w warstwy skóry.

Mezoterapia ma zatem funkcję nie tylko leczniczą, ale również regenerującą skórę oraz odżywiającą ją. Uznawane za metody bezigłowe są sonoforeza oraz jonoforeza.


Preparaty w mezoterapii igłowej

Na potrzeby mezoterapii igłowej wykorzystuje się preparaty roślinne albo witaminowe, z których należy wymienić takie pozycje jak kofeina, wyciąg z karczocha, krzemionka oraz l-karnityna. Wybór konkretnego preparatu zależy od okolic ciała, na których ma zostać wykonany zabieg mezoterapii. Mają one działanie wygładzające oraz ujędrniające skórę, odpowiedzialne są one również za eliminację przebarwień pojawiających się na powierzchni skóry.

Warto przejrzeć:  Masaż roll cit na poprawę wyglądu skóry

Mezoterapię można wykonywać w dowolnej części ciała. Rodzaj substancji użytej podczas zabiegu zależy od jego przeznaczenia – inne preparaty podaje się w przypadku wygładzania skóry twarzy albo jej odbarwiania, a inne do likwidacji rozstępów brzusznych.

Mezoterapia znajduje również zastosowanie w spowalnianiu procesu łysienia oraz wypadania włosów, dzięki niej usuwa się również pomarańczową skórkę na ramionach, pośladkach czy też biodrach.

Efekty wykonywanej mezoterapii są widoczne po wykonaniu przynajmniej kilku zabiegów mniej więcej w odstępstwie siedmiu dni. Profilaktyka nakazuje, aby w późniejszym okresie po skończonej kuracji powtarzać zabieg średnio raz w miesiącu.

Mezoterapia igłowa czy też bezigłowa mają charakter bezinwazyjny, a efekty ich dokonań są niezwykle zadowalające. Przede wszystkim dają one długotrwały efekt.

Zabieg mezoterapii igłowej krok po kroku – film


Mezoterapia igłowa głowy

Mezoterapia igłowa z powodzeniem może być wykorzystywana przy ograniczeniu zjawiska wypadania włosów. W odróżnieniu od tradycyjnych substancji leczniczych aplikowanych na powierzchnię skóry jest ona bardziej skuteczna w działaniu, gdyż dociera do głębszych warstw skóry, a odpowiadają za to specjalnie do tego przeznaczone igły rozprowadzające substancje lecznicze, do których zaliczają się mieszanki mikroelementów oraz witamin (tak zwane koktajle). Najczęściej stosowanymi przez lekarzy preparatami cechującymi się największą skutecznością są kwas hialuronowy, witamina C, krzemionka organiczna czy też wyciąg z karczocha.

Zabieg mezoterapii igłowej przeciwko wypadaniu włosów stosowany jest także u mężczyzn, najczęściej wykorzystuje się go w przypadku łysienia o charakterze plackowatym (zwłaszcza okres andropauzy u mężczyzn). Mezoterapia zastosowana na warstwy skórne głowy rewitalizuje włosy oraz wzmacnia ich samą strukturę, ograniczony jest też efekt ich wypadania, zaaplikowane preparaty mają właściwości lecznicze także dla skóry.

Zalecane jest przyjmowanie witaminy K zarówno przed, jak i po zabiegu mezoterapii. Przeciwwskazaniem jest natomiast spożywanie preparatów rozrzedzających krew, do których zaliczana jest aspiryna.

Warto przejrzeć:  Ultradźwięki i ich rola w kosmetyce. Zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe

Po zabiegu należy chronić miejsca, gdzie zostały zaaplikowane substancje lecznicze (nie należy stosować silnych kosmetyków, stosować farb do włosów oraz korzystać z sauny).


Mezoterapia igłowa twarzy i oczu

W przypadku niekorzystnych zmian skórnych na twarzy mezoterapia igłowa również jest stosowana. Analogiczne jak w przypadku innych części ciała następuje aplikacja substancji leczniczych w głębsze warstwy skóry. Najczęściej stosowanymi substancjami są kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, co powoduje poprawienie mikrokrążenia podskórnego oraz przyspieszenie metabolizmu znajdującego się w warstwach skórnych tłuszczu. Efektem tego jest odżywienie, ujędrnienie, wygładzenie oraz podnoszenie skóry, co znacząco ją odmładza. Jednak aby osiągnąć zadowalające rezultaty, należy zabieg powtórzyć przynajmniej kilka razy w odstępstwie czasowym uzależnionym od stanu skóry pacjenta oraz jego oczekiwań.

Mezoterapię igłową w okolicach twarzy można zastosować na podbródek, policzki (wygładzenie ich i podniesienie) oraz okolice oczu (pozbycie się zmarszczek oraz charakterystycznych worków), a także (najczęściej) na dekolt i szyję. Niezależnie od miejsca aplikowania preparatów leczniczych skóra odzyskuje dawną elastyczność, staje się bardziej jędrna i gładsza.

Mezoterapia wykonywana w okolicach oczu wykorzystuje mieszanki mineralno-witaminowe (w ich składzie są m.in. wyciąg z jagody, rozmaryn i ruszczyk, kwas hialuronowy, witamina C, heksapeptydy). Przy przygotowaniu specyfiku lekarz bierze pod uwagę wszelkie czynniki związane ze stanem pacjenta, jego wiekiem oraz rodzajem skóry. Efekty zabiegu to znacznie odmłodzona skóra, która nabiera naturalnego wyglądu.

Po przebytym zabiegu w ciągu pierwszych kilku dni pacjent nie powinien stosować np. makijażu, kremów w tych okolicach, a także gorącej wody. Należy również zachować ostrożność podczas mycia. Ze względu na wrażliwość skóry w okolicach oczu zaleca się, aby mezoterapię igłową zastosować jedynie w momencie, kiedy zmiany skórne w tych rejonach były na tyle zaawansowane, że ich retusz oraz maskowanie w postaci kremów oraz kosmetyków nie dawał już odpowiednich efektów.


Mezoterapia igłowa – opinie o zabiegu

Opinie o zabiegu mezoterapii igłowej – prosimy internautów o wyrażenie swej opinii na temat zabiegu. Wszelkie informacje oraz doświadczenia będą mile widziane.

Warto przejrzeć:  Depilacja nóg - sprawdzone sposoby golenia

Mezoterapia bezigłowa

Mniej inwazyjną metodą dostarczania skórze substancji odżywczych jest wykorzystanie mezoterapii bezigłowej, która transportuje owe substancje czynne wykorzystując zjawisko elektropolacji oraz pole elektryczne, co wiąże się z chwilową nieszkodliwą ingerencją wgłąb komórek, gdzie następuje przekazanie do ich wnętrza substancji.

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest zastosowanie krótkim impulsów elektrycznych na komórki, co przyczynia się do pobudzenia ich do wchłaniania związków aplikowanych z zewnątrz (proces wchłaniania nazywany jest pinocytozą). Impulsy emitowane podczas zabiegu nie uszkadzają błony komórkowej. Specyfika działania impulsów sprawia, że pozostają one wewnątrz komórek przez długi czas. Częstym procederem jest łączenie podczas zabiegów tego pokroju właściwości elektropolacji oraz ultradźwięków, które odpowiadają za mikromasaż.

Efekt zastosowania mezoterapii bezigłowej to znacznie bardziej elastyczna skóra, która jest bardziej jędrna i wyraźnie odżywiona. Ponadto eliminowane są takie niedoskonałości jak kurze łapki czy też różnego rodzaju zmarszczki pojawiające się w newralgicznych miejscach.

Mezoterapia bezigłowa pozwala na skutecznie dostarczanie komórkom substancji wielocząsteczkowych. Zabieg ten jest polecany i wskazany przy eliminacji zmarszczek, chęci zredukowania cellulitu, rozstępach oraz przerosłych bliznach. Stanowi ona również doskonały sposób na profilaktykę przeciw efektom starzenia się skóry.

Zabieg mezoterapii bezigłowej krok po kroku – film


Mezoterapia bezigłowa – przeciwwskazania

Bezpieczeństwo zastosowania mezoterapii bezigłowej nie gwarantuje jednak, że każda osoba może być zakwalifikowana do przeprowadzenia tego zabiegu. Przede wszystkim dokładny wywiad lekarza prowadzącego z pacjentem powinien ustalić, czy taka osoba ma alergię lub też jest uczulona na substancje czynne znajdujące się w koktajlu podawanym komórkom.

Przeciwwskazaniem jest również ciąża, mezoterapii bezigłowej nie mogą się poddać również kobiety karmiące piersią, a także osoby cierpiące na nowotwory, epilepsję, arytmię serca oraz mające problemy z tarczycą. Zabiegowi nie mogą się poddać również osoby posiadające wszczepione metalowe implanty.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • mezoterapia igłowa
  • elkarnityna
  • mezoterapia iglowa
  • mezoterapia bezigłowa opinie
  • mezoterapia igłowa opinie
  • mezoterapia bezigowa opinie
  • mezoterapia opinie
  • mezoterapia
  • mezoterapia igłowa opinie 2013
  • mezoterapia głowy

OPINIE - 5

    • Witam serdecznie,

      Bezwzględnie nie można stosować mezoterapii, jeżeli:
      – mamy stwierdzoną alergię na preparaty wykorzystywane w zabiegu,
      – jesteśmy w ciąży,
      – cierpimy na nowotwór,
      – mamy stany zapalne skóry o charakterze wirusowym, bakteryjnym czy też grzybiczym,
      – cierpimy na choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca.

      Indywidualnie rozpatruje się natomiast przypadki osób, które:
      – mają skórę wrażliwą i naczynkową,
      – przyjmują niesterydowe leki przeciwzapalne czy też preparaty przeciwzakrzepowe.

  1. Ja jestem zachwycona mezoterapią bezigłową. Skóra po niej jest delikatna, promienna. Moim sprawdzonym miejscem jest Instytut DermaMed we Wrocławiu. Polecam ten zabieg bo efekty są naprawdę genialne.

  2. Zgadzam się Ja efekt widze gołym okiem. takze polecam z czystym sumieniem. Nie wiem, czy na kazdego działa tak samo, ale warto spróbować. Ja robiłam w Klinice dr Mirackiego w Warszawie 😉 i nie bolało 😉 Efekt fajny:)

  3. Ja też byłam na mezoterapii, konkretnie igłowej, bo słyszałam, że jest bardziej skuteczna. Byłam przygotowana na ból, pieczenie, a tu nic… całe spięcie zeszło mi po kilku minutach. A efekty są naprawdę świetne. Mam dosyć cienką, delikatną skórę ogólnie i po zabiegu jest zupełnie inna w dotyku. Na pewno tez widać, że jest jędrniejsza, gładsza, świetlista – po prostu zdrowa. Ja akurat zabiegi robiłam w Certusie w Poznaniu, polecam, ze względu na Panią dr no a teraz w okresie letnio-jesiennym mają jeszcze na mezoterapie promocje, korzystać trzeba – takiego jestem zdania, ME to cudo 🙂

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *