Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Mikrodermabrazja na twarz – rodzaje i cechy charakterystyczne poszczególnych jej typów

Mikrodermabrazja jest zabiegiem stosowanym w kosmetyce od stosunkowo niedawna. To określona metoda złuszczania i usuwania martwej warstwy naskórka przy pomocy określonych urządzeń, które emitują mikrokryształy, a ich zadaniem jest ścieranie warstw powierzchni skóry. Specjalistyczną aparaturę posiadają oczywiście gabinety kosmetyczne.

Mikrodermabrazja na twarz. Fotografia pochodzi ze strony newagespainstitute.com.
Mikrodermabrazja na twarz. Fotografia pochodzi ze strony newagespainstitute.com.

Rodzaje mikrodermabrazji

W zależności od rodzaju zastosowanej substancji po pozbywania się martwych części naskórka wyróżnia się następujące rodzaje mikrodermabrazji:

 • Mikrodermabrazja diamentowa – za ścieranie naskórka odpowiedzialne są głowice diamentowe, polecana dla skóry wrażliwej że względu brak emitowania pyłów podczas zabiegu. Wskazane jest zastosowanie mikrodermabrazji u osób mających skórę suchą oraz wiotką, zmarszczki, przebarwienia, płytkie blizny, nadmiernie rozszerzone pory, cierpiących na zmiany trądzikowe, nadmierny łojotok, zaskórniki.

  Przeciwwskazaniami są natomiast zakażenia wirusowe, trądziki o charakterze ropnym, nadżerki, zmiany nowotworowe, zabiegi chirurgiczne w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy, czy też zastosowanie terapii przeciwtrądzikowej (przerwa to przynajmniej 3 miesiące).

  Przed zabiegiem nie należy stosować kremów chemicznych do depilacji, woskowania, szczoteczek szorstkich do czyszczenia twarzy, żelów i kremów pielęgnujących do twarzy. Odstępstwo powinno wynosić przynajmniej 5 dni. Efektem po mikrodermabrazji diamentowej jest gładka i szybko regenerująca się skóra, na której mogą się pojawić zaczerwienienia (ustępują po krótkim czasie). Ponadto jest ona lepiej chroniona, redukowane są zaskórniki i zmarszczki, wzmaga się także produkcja elastyny oraz kolagenu.

  Po zabiegu należy spożywać większe ilości wody mineralnej dla poprawienia elastyczności skóry, unikać kąpieli w basenie, opalania (okres karencji to około 2 dni). Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie kremów nawilżających oraz ochronnych. Indywidualnie ustalana jest liczba zabiegów – od kilku do nawet 10 w zależności od jego stanu w odstępstwach kilkutygodniowych. Celem utrwalenia efektu zaleca się jego powtarzanie (po określonej serii) co mniej więcej miesiąc. Koszt pojedynczej mikrodermabrazji diamentowej – ok. 130 zł za twarz, za twarz i szyję zapłacimy mniej więcej 200 zł.

 • Mikrodermabrazja korundowa – ścieraniem naskórka zajmują się kryształki tlenku glinu poddane odpowiedniej mikronizacji, efektem czego jest pobudzenie regeneracji kolagenu i elastyny. Samo urządzenie posiada dwa pojemniki, gdzie w jednym gromadzony jest martwy naskórek, natomiast w drugim znajduje się proszek korundowy, który pobierany jest podczas zabiegu. Mikrodermabrazja korundowa polecana jest przy przebarwieniach oraz bardzo rozszerzonych porach. W porównaniu z metodą diamentową jest ona intensywniejsza i daje bardziej widoczne efekty.

  Dyskomfortem może być uczucie pieczenia po peelingu oraz zaczerwienienie, objawy te powinny jednak ustąpić trwale po kilku dniach. Przeciwwskazaniem są natomiast uczulenia skórne oraz wszelkie dolegliwości, które są ogólnymi przeciwwskazaniami dla zastosowania mikrodermabrazji. Czas trwania pojedynczego zabiegu to mniej więcej 2 godziny. Koszt mikrodermabrazji korundowej (pojedynczy zabieg) – ok. 150-160 zł.

 • Mikrodermabrazja tlenowa – usuwanie zanieczyszczeń występujących w warstwach skóry poprzez stosowanie soli fizjologicznej oraz tlenu; jest to zabieg szczególnie przydatny, jeśli chcemy pozbyć się przyczyn występowania stanów zapalnych skóry. Regeneracja i lepsza elastyczność skóry, oczyszczanie i nawilżanie jej, likwidacja niewielkich zmarszczek i przyspieszanie powstawania nowych komórek to główne efekty mikrodermabrazji tlenowej, która jest swoistą odnową biologiczną.

  W jej przypadku pierwszy etap to jeden lub dwa zabiegi w ciągu tygodnia. Utrwalenie efektów zabiegu powinno nastąpić po okresie kilku miesięcy, a przy zmianach trądzikowych co miesiąc. Mikrodermabrazja tlenowa to jeden ze sposobów na przebarwienia, ograniczenie nadmiernego łojotoku, odmłodzenie skóry czy też eliminację bakterii z jej powierzchni. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu są praktycznie takie same jak w przypadku pozostałych rodzajów mikrodermabrazji.

  Postępowanie pozabiegowe to standardowe czynności pielęgnacyjne, takie jak stosowanie kremów nawilżających, spożywanie wody mineralnej dla poprawy elastyczności skóry, unikanie słońca. Zabieg jest bezbolesny, mogą wystąpić zaczerwienienia i uczucie pieczenia, dolegliwości te jednak szybko znikają. Koszt pojedynczego zabiegu oxybrazji to mniej więcej 100 zł, w przypadku całego ciała jest to cena ok. 500-600 zł.

Mikrodermabrazja jako jeden z rodzajów peelingu mechanicznego to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale również mający bardzo ważny charakter medyczny. Polecana jest ona zwłaszcza osobom ze stanami ropnymi skóry, bliznami, trądzikami oraz problemami z wiotkością skóry. Często stosuje się ją również w przypadku przebarwień.

Zobacz wielofunkcyjne urządzenia medyczne (kombajny), za pomocą których wykonać można zabieg mikrodermabrazji.


Mikrodermabrazja i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące na nowotwory skórne, zakażenia bakteryjne, posiadające znamiona, rany, przetarcia skóry i będące świeżo po interwencji chirurgicznej (do 2 miesięcy). Pacjent z trądzikiem ropnym, różowatym oraz krostkowatym także jest dyskwalifikowany.

Nie jest natomiast przeszkodą ciąża, opalenizna czy też płytko unaczyniona skóra. O kwestiach związanych z alergią na określone substancje należy poinformować lekarza prowadzącego lub kosmetyczkę.


Czynności przed- oraz pozabiegowe

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę z makijażu dla uzyskania znacznie lepszego efektu. Naskórek martwy nagromadzony podczas emisji kryształków na skórę zbiera się do pojemnika. Po zabiegu należy stosować odpowiednie maseczki odżywcze, nawilżające albo liftingujące.

Nieprzekraczanie zewnętrznej powierzchni skóry, tj. epidermy, podczas zabiegu powoduje, że mikrodermabrazja jest bezpieczniejszym zabiegiem niż peeling chemiczny, resurfacing laserowy skóry czy też peeling chemiczny.

Opinie Pań, które poddały się zabiegowi mikrodermabrazji, będą jak najbardziej pożądane. Zachęcamy zatem do komentowania.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
 • mikrodermabrazja
 • Mikrodermabrazja opinie
Warto przejrzeć:  Najlepszy tusz do rzęs – na co zwrócić uwagę?

OPINIE - 1

 1. Polecam zabieg mikrodermabrazji efekt zaskakujący. Na usługę skusiłam się podczas jednej z wizyt w salonie Tutti Beauty w Gliwicach. Dodam, że to dla mnie takie małe miejsce, w którym mogę się odprężyć i zrelaksować odrywając od spraw codziennych. Profesjonalna, miła i przyjazna obsługa sprawia, że czuję wyjątkowo dobrze.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *