Peeling kwasem glikolowym nie tylko na oczyszczanie skóry
Właściwości oczyszczające kwasu glikolowego są doskonale znane w kosmetyce. Dzięki jego intensywnemu działaniu znakomicie nadaje się on do przeprowadzenia peelingu o charakterze średniogłębokim.
Sam kwas glikolowy pozyskuje się z trzciny cukrowej, a peeling kwasem glikolowym zalicza się do grupy tak zwanego peelingu chemicznego. Inwazyjność tej metody sprawia, że wykonuje się ją w salonach kosmetycznych lub też dermatologicznych przez wykwalifikowaną kosmetyczkę bądź dermatologa.
Właściwości peelingu kwasem glikolowym
Średniogłębokie działanie peelingu kwasem glikolowym powoduje złuszczanie starych komórek zarówno tych powierzchniowych, jak i tych położonych w głębszych warstwach skóry. Skuteczność zabiegu zależy w dużej mierze od stężenia preparatu, które ustalane jest na podstawie wywiadu lekarskiego oraz badań potencjalnego pacjenta. Peeling kwasem glikolowym o słabszym działaniu charakteryzuje się stężeniem kwasu na poziomie do maksymalnie 15%, na drugim końcu są natomiast te najbardziej stężone dochodzące nawet do 50%.
Przy nałożeniu kwasu glikolowego na skórę następuje rozluźnienie łączenia między komórkami w zrogowaciałej warstwie skóry. Dzięki temu peeling pozbywa się martwych komórek, które są przyczyną powstawania zwiotczeń, zmarszczek oraz częstych przebarwień. Głębokość zabiegu powoduje, że pory (kanaliki) są dokładnie oczyszczone nawet w głębszych warstwach. Ponadto usuwane są z powierzchni skóry zanieczyszczenia, a działanie antybakteryjne kwasu znacząco przyczynia się do eliminacji i hamowania rozwoju wyprysków oraz stanów zapalnych na skórze.
Podobnie jak stężenie kwasu glikolowego, również czas jego utrzymywania na skórze pacjenta zależy od stanu cery. Wszelkie problemy w nią związane przyczyniają się do odpowiedniego wyboru preparatu pod kątem stężenia. Potrzeby pacjenta oraz jego preferencje także są brane pod uwagę.
Celem poprawy krążenia przed zabiegiem stosuje się delikatny masaż. Po zabiegu skóra szybciej się regeneruje i jest wyraźnie odmłodzona, intensywność peelingu kwasem glikolowym zależy także od dobranego stężenia. Ponadto eliminowane są przebarwienia oraz zmarszczki. Zabieg pobudza również wytwarzanie elastyny oraz kolagenu, co przyczynia się do poprawy sprężystości skóry, jej giętkości oraz gładkości, skóra jest lepiej nawilżona i bardziej rozjaśniona. Usuwane są również zalegające w głębszych warstwach zanieczyszczenia.
Wskazania do peelingu i postępowanie po zabiegu
Wskazaniem do wykonania peelingu kwasem glikolowym są:
- bliznowce oraz średnio głębokie zmarszczki,
- piegowatość skóry,
- trądzik,
- plamy posłoneczne.
Po zastosowaniu peelingu skóra jest bardziej wrażliwa i delikatna, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie kosmetyków o słabszym działaniu. Zasięgniecie opinii specjalisty w tej dziedzinie będzie rozsądnych rozwiązaniem.
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
- kwas glikolowy opinie
- kwas glikolowy cena
- peeling enzymatyczny z kwasem glikolowym
- peeling kwasem glikolowym
- peeling glikolowy
peelingi fajnie odmładzają skórę, skóra pozbywa się zmarszczek i przebarwień naraz:)
Chętnie sięgam po peelingi kwasowe, zwłaszcza zimą, jesienią, kiedy skóra jest zniszczona po lecie:) mam już sprawdzony zestaw kosmetyków naturalnych, gotowych do użycia. Jednym z moich ulubionych jest kwas glikolowy.