Usuwanie brodawek w zależności od ich rodzaju. Jak pozbyć się kurzajki?
Na naszej skórze pojawiają się od czasu do czasu niedoskonałości w różnej postaci. Niekiedy zmiany te mają charakter brodawek (zwanych inaczej kurzajkami), spowodowanych wirusem brodawczaka.
Ze względu na ich mało estetyczny wygląd (brodawka przyjmuje postać ciemną oraz wypukłą) z reguły decydujemy się na jej usunięcie różnymi metodami. Najczęstszymi miejscami ataku na naszym ciele są:
- palce rąk,
- dłonie,
- łokcie,
- szyja,
- stopy,
- kolana.
Niewiele osób wie natomiast, że wirus brodawczaka jest formą zaraźliwą i łatwo rozprzestrzeniającą się. Nawet zwykłe przywitanie się może spowodować zarażenie się.
Istnieje wiele sposobów na pozbycie się brodawek z naszego ciała, jednak ze względu na charakter wirusa są one czasochłonne i znacząco różnią się swoją skutecznością. Najważniejsze, o czym powinniśmy pamiętać przy wyborze metody leczenia, to …
Różne rodzaje brodawek
- Występujące w skupiskach brodawki występować mogą na podeszwach, stąd też noszą nazwę podeszwowych. W tej samej lokalizacji można dostrzec również znacznie drobniejsze brodawki mozaikowate.
- W górnych częściach naszych dłoni oraz na twarzy pojawiają się brodawki płaskie, brodawki nitkowate zaś wykwitają na powiekach, twarzy, szyi oraz wargach.
- Kłykciny to natomiast atak wirusa brodawczaka w rejonach narządów płciowych.
Łatwość przenoszenia się wirusa w obrębie ciała powoduje, że bardzo trudno jest się go pozbyć raz na zawsze.
Usunięcie kurzajki
Jedną z łagodniejszych form eliminowania brodawek jest stosowanie odpowiednich preparatów przepisanych przez lekarza chorób skórnych. Substancje te posiadają kwas mlekowy albo salicylowy, które etapowo oddziaływują na brodawkę poprzez jej cykliczne smarowanie.
Zabiegi usuwania kurzajek prowadzone są niekiedy w salonach kosmetycznych, jak również w gabinetach lekarskich. Plastry z kwasem salicylowym naklejane na brodawkę to sposób na stopniowe pozbycie się narośli, inna metoda to zastosowanie zastrzyku z roztworem bleomycyny.
Często stosowaną metodą na usuwanie brodawek jest zastosowanie krioterapii, która zamraża postać miejscową wirusa za pomocą podtlenku azotu lub też ciekłego azotu. Efektem tego zabiegu jest zniszczenie brodawki poprzez działanie skrajnie niskiej temperatury.
Łyżeczkowanie jest kolejną metodą stosowaną przy pozbywaniu się brodawek. Cechą tego sposobu jest wyłuskiwanie zmiany chorobowej ze skóry, a następnie dokładne oczyszczenie tego miejsca. Łyżeczkowanie nie daje jednak gwarancji pozbycia się wirusa.
Dużą skutecznością, zwłaszcza w przypadku pozbywania się brodawek z naszych stóp, jest zastosowanie lasera na brodawki. Wiązka skierowana na chorobotwórcze komórki uszkadza je oraz wypala.
Sposobem naturalnym na usuwanie kurzajek jest stosowanie jaskółczego ziela, którego barwa jest pomarańczowa. Ze względu na jego właściwości należy chronić przed kontaktem z nim szczególnie nasze oczy.
Ważne jest, aby w przypadku wyboru konkretnego sposobu leczenia kurzajek stosować zasadę systematyki i regularności, bo tylko wówczas nasze starania mogą się okazać skuteczne.
Pamiętaj o profilaktyce …
Profilaktyka to bardzo ważny element chronienia się przed chorobami zakaźnymi, dotyczy to również wirusa brodawczaka. Mycie rąk czy też higiena podczas pobytu w szatni lub solarium będzie z pewnością dobrą praktyką.
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
- łyżeczkowanie brodawki
- łyzeczkowanie kurzajki
- łyżeczkowanie brodawek
- łyżeczkowanie kurzajek
- usuwanie brodawek
- wypalanie kurzajek