Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Maszynki

Maszynki do golenia dla prawdziwego mężczyzny

Dla licznej grupy mężczyzn golenie zarostu jest przykrą koniecznością. Wielu panów zapuszcza więc brodę, eliminując tym samym obowiązek golenia, jednak inni wciąż szukają najlepszego sposobu na usuwanie zarostu. Kluczem do sukcesu są odpowiednie maszynki do golenia, dzięki którym można nie tylko pozbyć się z twarzy niechcianego owłosienia, ale również obniżyć ryzyko powstawania podrażnień skóry.

Panowie mają do wyboru dwa rodzaje maszynek – tradycyjne golarki z kilkoma ostrzami lub elektryczne maszynki z wymiennymi końcówkami. Oba rozwiązania wydają się być dobre, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć.


Tradycyjne maszynki do golenia

Wśród akcesoriów do golenia maszynki tradycyjne mają największe powodzenie. Są rozwiązaniem tanim szczególnie dla panów, którzy golą się dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia. Wybór tej najlepszej jest z pozoru banalny, ponieważ na rynku jest wiele rodzajów tego typu maszynek. Różnią się one między sobą profilem rączki, ilością ostrzy, ułożeniem tych ostrzy i ich wykończeniem, a także ilością i rozmieszczeniem pasków nawilżających.

Biorąc pod uwagę rodzaje golarek ręcznych, najlepsze maszynki do golenia to te, które pozwalają szybko i skutecznie usunąć zarost, a jednocześnie ich częste używanie nie powoduje podrażnień skóry. W przypadku ostatniej cechy, dużą rolę odgrywa nie tylko sama maszynka, ale również stosowane do golenia kosmetyki – pianka, żel, a także balsam lub woda po goleniu.

Warto przejrzeć:  Ranking maszynek do strzyżenia Panasonic - Jaka najlepsza? Nasze TOP10

Za najlepsze maszynki tradycyjne uważane są te, które mają kilka ostrzy podnoszących skuteczność golenia. To ważne szczególnie w przypadku usuwania twardego zarostu, z którym nie każda maszynka tradycyjna dobrze sobie radzi. W tym wypadku ogromną popularnością cieszą się maszynki Gillette Fusion, szczególnie modele wyposażone w opcję generowania mikrodrgań. Dzięki nim ostrza delikatnie przesuwają się po skórze, zwiększając skuteczność golenia oraz minimalizując powstawanie podrażnień.

Tradycyjne golarki są funkcjonalne, jednak trzeba pamiętać, że to rozwiązanie jednorazowe. Po jednym użyciu maszynkę należy wyrzucić, a podczas kolejnego golenia użyć nowej maszynki. Wyjątkiem są golarki przeznaczone do wielorazowego użytku, jednak wówczas trzeba szczególnie zadbać o zachowanie higieny, czyli dokładne oczyszczenie ostrzy po każdym użyciu.


A może golenie zarostu maszynką elektryczną?

Współczesne trendy męskiego świata sprawiły, że maszynka stała się akcesorium nie tylko do golenia, ale również do pielęgnacji. Golenie to czynność na tyle ważna, że wielu panów zaczęło wybierać rozwiązania stosowane dotąd przez profesjonalnych barberów i fryzjerów. Jednym z nich jest golarka elektryczna, a więc urządzenie pozwalające zarówno na golenie twarzy na gładko, jak i jedynie przystrzyżenie zarostu lub włosów.

Warto przejrzeć:  Ranking maszynek do golenia Philips - Jaka najlepsza? Nasze TOP10

Elektryczna maszynka uważana jest za rozwiązanie ekonomiczne i funkcjonalne. Co prawda, jej zakup wymaga wydania nawet kilkuset złotych, jednak samo urządzenie może być używane nawet przez kilka lat. Porównując ceny niektórych maszynek z golarkami tradycyjnymi, okazuje się, że taka inwestycja może się zwrócić w nawet kilka miesięcy. Panowie mają do wyboru golarki rotacyjne i foliowe. Każda z nich zapewnia inny sposób i standard golenia.

Rotacyjną golarkę elektryczną wybierają panowie, którzy nie chcą golić się na gładko, ale wolą zachować krótki, kilkudniowy zarost. Jej ostrza mają kształt pierścieni, a więc nie obcinają włosków u nasady, ale nieco wyżej. To najlepsza maszynka dla tych panów, którzy mają twardy i „niesforny” zarost, czyli taki, którego włoski rosną w różne strony. Z kolei golarki foliowe są dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn golących się na gładko. Mechanizm tnący takiej maszynki składa się z kilku bardzo cienkich, metalowych folii, które przycinają włoski przy samej skórze. Ta maszynka do golenia polecana jest szczególnie dla panów, którym zależy na pielęgnacji skóry – może ona być używana również przez mężczyzn o skórze wrażliwej.

Warto przejrzeć:  Ranking maszynek do strzyżenia Optimum - Jaka najlepsza? Nasze TOP10

Polecamy również: sprzęt rehabilitacyjny


Elektryczne maszynki i ich dodatkowe funkcje

Jaka maszynka będzie najlepsza? Taka, która spełnia wszystkie stawiane jej wymagania. Modele elektryczne są produkowane tak, aby zapewniać jak najlepsze efekty golenia, a jednocześnie umożliwić  stylizowanie zarostu. Wiele z nich wyposażonych jest w trymer, pozwalający na precyzyjne przycinanie brody lub boczków. Maszynkę elektryczną również trzeba utrzymać w czystości, dlatego przydatną funkcją jest możliwość mycia ostrzy pod wodą. Do wyboru pozostają również maszynki do golenia na mokro lub sucho oraz modele zasilane przewodowo lub bezprzewodowo. W drugim przypadku można używać maszynki, nie martwiąc się plączącym się kablem, jednak trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora. W tego rodzaju maszynce duże znaczenie ma więc pojemność baterii, czas pracy po naładowaniu i czas samego ładowania.

Myśląc o tym, jaką maszynkę do golenia wybrać, warto więc dobrze określić swoje potrzeby. Dobry produkt do golenia może sprawić, że codzienne usuwanie zarostu przestanie być katorgą, a stanie się przyjemnością.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *