Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja rąk różnymi metodami

Pozbywamy się chętnie owłosienia z takich okolic jak nogi, pachy czy też plecy. Mowa tu oczywiście zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Niektórzy mają również problem z wyrastającymi włosami na rękach, co w zwłaszcza przypadku grubego i ciemnego zarostu nie wygląda zbyt estetycznie.

Mężczyźni nie mają w tych kwestiach problemu – taki wygląd jest jeszcze do przyjęcia. Problem zaczyna się, jeżeli na nadmierne owłosienie w okolicach rąk cierpi przedstawicielka płci pięknej. W takiej sytuacji konieczna jest skuteczna i długotrwała depilacja rąk.

Depilacja rąk i dłoni. Fotografia: en.womenmagazines.info.
Depilacja rąk i dłoni. Fotografia: en.womenmagazines.info.

Najczęściej stosowanym sposobem eliminacji owłosienia ze skóry rąk jest zastosowanie maszynki do golenia. Należy jednak pamiętać, że pomimo szybkości oraz praktyczności tej formy depilacji jest ona w dłuższej perspektywie nieskuteczna, bowiem włosy szybko odrastają i stają się grubsze oraz mocniejsze. Przy zastosowaniu maszynki ważne jest oczywiście skorzystanie z żelu oraz pianki. Golarka powinna być oczywiście odpowiednio naostrzona.


Depilacja woskowa a depilator

Dla osiągnięcia lepszego efektu stosuje się również odpowiednie depilatory, które usuwają włoski razem z cebulkami, co znacząco przyczynia się do zahamowania ich późniejszego wzrostu. Oczywiście wyrywanie włosków z cebulkami jest stosunkowo bolesne, dlatego warto przed goleniem depilatorem wziąć ciepłą kąpiel.

Warto przejrzeć:  Letnie perfumy od Joop - jaki zapach będzie najlepszy?

Depilacja woskowa to kolejna forma depilacji mechanicznej, która daje bardzo zadowalające i długotrwałe efekty, przez co nie trzeba jej zbytnio często powtarzać. Celem zmniejszenia bolesności zabiegu warto go wykonać po kąpieli. Często stosuje się również talk na powierzchnię skóry, aby zminimalizować nieprzyjemny efekt odrywania plastra od niej.


Kremy depilujące i depilacja laserowa

Kremy depilujące są kolejną i ciekawą alternatywą dla innych form depilacji. Zabieg przy ich użyciu jest bezbolesny, co jest niewątpliwie sporym atutem. Kremy posiadają składniki rozpuszczające włosy, po czym pozostaje nam jedynie ich zbieranie z powierzchni skóry. Wybierając preparat depilujący należy dokładnie zbadać skład chemiczny, gdyż możemy być uczuleni na niektóre substancje w nim zawarte.

Stosowana w gabinetach kosmetycznych depilacja laserowa to obecnie metoda pozbywania się owłosienia cechująca się największą skutecznością. Laser działa na cebulki włosów na rękach, co powoduje ich uszkodzenia, a w następnej kolejności obumieranie włosa. Pojedynczy zabieg trwa krótko i daje znakomite efekty. Minusem depilacji laserowej jest z pewnością jej wysoka cena.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja rak
  • golenie rąk

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *