Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja hollywoodzka – jeden z modnych sposobów usuwania włosków z miejsc intymnych

Pod pojęciem usuwania owłosienia z miejsc intymnych nierozłącznie kojarzy się kwestia depilacji brazylijskiej oraz depilacji hollywoodzkiej. W przypadku tej pierwszej mamy tu bardziej do czynienia z odpowiednim modelowaniem i strzyżeniem włosków, gdyż pozostawia się je na wzgórku łonowym, a następnie nadaje im odpowiedni do zamierzonego kształt. Depilacja hollywoodzka natomiast nie pozostawia owłosienia w żadnym miejscu, mamy tu do czynienia z całkowitym ich usunięciem.

Depilacja hollywodzka miejsc intymnych. Źródło fotografii: topwellnesslife.com.
Depilacja hollywodzka miejsc intymnych. Źródło fotografii: topwellnesslife.com.

Szczególna pielęgnacja okolic intymnych

Miejsca intymne są szczególnie narażone na oddziaływanie czynników mechanicznych, przez co nie zaleca się stosować maszynek do golenia, gdyż mogą one spowodować podrażnienia na skórze. Dodatkowo miejsca intymne są trudno dostępne, zatem o precyzyjnym usuwaniu włosków z tych miejsc raczej możemy zapomnieć.

Depilację mechaniczną można przeprowadzać za pomocą depilatorów, które wyposażone w rolki wyrywają włoski razem z cebulkami. Ze względu jednak na bardzo delikatne miejsca depilacji jest to zabieg dość bolesny, niedokładny i łatwo w jego przypadku o podrażnienia.

Jedną z alternatyw jest wykorzystanie do depilacji hollywoodzkiej kremów depilacyjnych, które dzięki odpowiednim substancjom chemicznym rozpuszczają włosy. Ta forma zabiegu jest stosunkowo skuteczna (spowalnianie odrostu włosków), bezbolesna i wygodna, jednak w przypadku uczulenia na niektóre substancje chemiczne zawarte w kremach mogą się pojawić zmiany skórne w postaci stanów zapalnych.

Warto przejrzeć:  Naturalne kosmetyki – poznaj korzyści z ich stosowania i wprowadź je do codziennej pielęgnacji!

Można również zdecydować się na depilację laserową, która ze względu na efektywność cieszy się coraz większą popularnością. Ten sposób na usuwanie owłosienia jest wykonywany tylko w salonach kosmetycznych.


Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową lub woskiem

Specjalistyczne gabinety kosmetyczne stosują najczęściej depilację woskiem lub też pastą cukrową dla miejsc intymnych, gdzie precyzja i dokładność jest kluczową sprawą dla odpowiedniego efektu.

Usuwanie włosków wraz z cebulkami powoduje, że gładka pozbawiona włosów skóra zachowa swój estetyczny wygląd przez kilka tygodni. Porównując te dwie formy depilacji usuwanie włosków pastą cukrową jest mniej bolesne niż w przypadku wosku, jest dodatkowo w pełni naturalne i co bardzo istotne nie powoduje podrażnień skóry. Dzięki temu depilacja pastą cukrową miejsc intymnych jest coraz chętniej wybieranym zabiegiem przez klientki gabinetów kosmetycznych.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja hollywoodzka

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *