Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Zdrowie

Czy istnieje aparat ortodontyczny, którego naprawdę nie widać?

Noszenie aparatu ortodontycznego obecnie jest powszechne, jednak nadal są osoby, które nie chcą zdecydować się na taki zabieg. Prostowanie zgryzu jest jednak wskazane nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Prawidłowe ustawienie zębów ogranicza gromadzenie resztek jedzenia w szczelinach między zębami, a także ryzyko wystąpienia próchnicy. Jeśli chcesz wyprostować zęby i jednocześnie nie chcesz zakładać widocznego aparatu ortodontycznego, możesz postawić na przezroczyste nakładki na zęby clear aligner. Dowiedz się więcej o ich działaniu.


Przeźroczyste nakładki na zęby – jak działają?

Działanie nakładek na zęby jest podobne jak działanie tradycyjnego aparatu. Oba rozwiązania pozwalają uzyskać efekty w postaci prostych zębów ustawionych w równych łukach. Z pomocą nakładek można niwelować diastemę, wystające kły czy też zachodzące na siebie siekacze. Nakładki ustawiają prawidłowo również nadmiernie stłoczone zęby przednie lub tylne, co może zapobiegać ich pękaniu oraz złamaniom.

Przezroczyste nakładki na zęby powstają na podstawie skanu 3D wykonywanego w gabinecie podczas pierwszej wizyty. Po wykonaniu skanu specjaliści przygotowują plan terapii i wycenę nakładek, a następnie omawiają zaproponowane rozwiązanie z osobą zainteresowaną terapią. Wskazują jej, jakie są przewidywane koszty, ile potrwa stosowanie nakładek, a także pokażą wizualizację końcowych efektów.

Warto przejrzeć:  Zaparcia - jak się ich pozbyć?

Nakładki na zęby wymienia się co dwa tygodnie. Każda z nakładek jest zupełnie niewidoczna i w żaden sposób nie odznacza się na zębach. Nakładki zwykle nosi się przez okres od 4 do 9 miesięcy, a efekty ich stosowania pozostają na zawsze, jeśli tylko pamiętamy o zastosowaniu retencji, która utrzyma zęby w pożądanej pozycji.


Jakie efekty daje noszenie nakładek ortodontycznych clear aligner?

Noszenie nakładek ortodontycznych daje podobne efekty jak stosowanie klasycznego aparatu ortodontycznego. Dzięki nim można pozbyć się większości problemów z nieprawidłowym ustawieniem zębów i odzyskać pewność siebie. Nakładki gwarantują trwałe efekty, dlatego po zakończeniu ich stosowania nie trzeba szukać innych sposobów na wyprostowanie skrzywionych zębów.

Co ważne, jeśli po zakończeniu stosowania nakładek na zęby efekty będą odbiegać od wizualizacji, klient ma prawo kontynuować terapię bez dodatkowych opłat, jeśli tylko stosował się do zasad leczenia nakładkami. Otrzymuje on kolejne nakładki do czasu, aż osiągnie obiecywany efekt. Należy również pamiętać, że uzyskanie zadowalających rezultatów jest niemożliwe, gdy nakładki są noszone zbyt krótko w ciągu doby. Dlatego sugerowany czas noszenia to 22 godziny na dobę w celu osiągnięcia odpowiednich rezultatów.

Warto przejrzeć:  Elektrokoagulacja na niepożądane zmiany skórne i rozszerzone naczynia krwionośne

Jeśli rozważasz terapię nakładkami clear aligner, warto spotkać się ze specjalistą w Twoim mieście. Przykładowo, mieszkając w Krakowie, możesz wpisać w wyszukiwarkę frazę „clear aligner Kraków” aby sprawdzić listę gabinetów w Twojej okolicy.


Trwałe, bezbarwne tworzywo

Tworzywo, z którego wykonuje się nakładki na zęby, jest bezbarwne i odporne na przebarwienia, o ile stosujemy się do zasad ich użytkowania . Dzięki temu nakładki pod koniec dwutygodniowego okresu stosowania nadal prezentują się estetycznie i nie zaburzają naturalnego wyglądu zębów oraz koloru szkliwa. Tworzywo nie pęka i nie odkształca się w czasie noszenia. W nakładkach można wykonywać wszystkie normalne czynności poza jedzeniem, szczotkowaniem zębów oraz piciem kawy, herbaty bądź soków owocowych. Ich noszenie nie wymaga stosowania specjalnych past do zębów lub płynów pielęgnacyjnych, które są niezbędne np. w trakcie używania protez zębowych. Ponadto tworzywo do wykonywania nakładek ogranicza ryzyko alergii, gdyż jest pozbawione jakichkolwiek związków, które mogą uczulać.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *