Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja twarzy, czyli jak usunąć wąsik lub włoski z brwi czy brody?

W przypadku zabiegu depilacji twarzy w zależności od preferencji oraz upodobań klienta owłosienie może być usuwane z takich miejsc jak brwi, broda czy też górna warga. Zdarzają się bowiem dość często przypadki pojawiania się owłosienia w najbardziej niepożądanych dla kobiet miejscach ze względu na aktywność hormonalną organizmu.

W przypadku brwi zabieg ma na celu przede wszystkim dopasowanie ich do ogólnego kształtu twarzy, a przede wszystkim ograniczenie ich swobodnego wzrostu.

Depilacja twarzy - usuwanie wąsika, zarostu z brwi i brody. Zdjęcie: www.kanataskinclinic.ca.
Depilacja twarzy – usuwanie wąsika, zarostu z brwi i brody. Zdjęcie: www.kanataskinclinic.ca.

Zalecenia dotyczące metod depilacji twarzy

Kobietom ze względu na pojawiające się owłosienie w rejonach brody oraz pod nosem nie jest zalecane stosowanie golenia maszynką. Jest to spowodowane faktem, że przedstawicielki płci pięknej mają znacznie bardziej wrażliwą i podatną na oddziaływanie czynników mechanicznych skórę, a podczas usuwania włosów może dojść do jej podrażnienia. Poza tym golone włosy szybko odrastają i stają się mocniejsze, jeżeli zachowały się ich cebulki. Najlepszym zatem sposobem jest wykonanie depilacji w gabinecie kosmetycznym, a w pierwszej kolejności zasięgnięcie opinii lekarza, który zdiagnozuje nam powód powstawania owłosienia na twarzy (najczęściej są to zmiany hormonalne).

Warto przejrzeć:  Rozjaśnianie i usuwanie przebarwień - jakie metody są skuteczne?

Dla pojedynczych włosków wyrastających na twarzy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pęsety. Ważne jest jednak odpowiednie jej dezynfekowanie, gdyż często po takiej czynności pojawiać się mogą stany zapalne na skórze ze względu na niezachowanie odpowiedniej higieny.

Dobrym sposobem na depilowanie twarzy są kremy depilujące, które w sposób znaczący ograniczają wzrost włosków po ich usunięciu. W przypadku ich stosowania istotną rzeczą jest sprawdzenie, czy przypadkiem nie jesteśmy uczuleni na substancje chemiczne znajdujące się w kremach.

Zalecaną metodą depilacji w przypadku gęstego i twardego zarostu jest stosowanie depilacji woskiem. Można wykorzystywać w tym celu wosk ciepły oraz zimny, jednakże w tym przypadku warto wykonać ten zabieg w specjalistycznym gabinecie pod opieką lekarza. Skóra twarzy jest niezwykle wrażliwa, dlatego tak istotne jest nanoszenie wosku z odpowiednią precyzją, łatwo bowiem o poparzenie gorącym woskiem.

Depilację twarzy wykonuje się również przy użyciu żelu oraz bardzo bezpiecznej i naturalnej metody usuwania włosków przy użyciu pasty cukrowej.


Depilacja brwi pęsetą

Do modelowania brwi bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zdezynfekowanej i odpowiednio ostrej pęsety. Wykonując ten zabieg warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu oraz umytych dłoniach. Przy usuwaniu włosków z brwi z reguły jedną ręką naciąga się zewnętrzny koniec, co znacząco redukuje ból podczas zabiegu.

Warto przejrzeć:  Wypadanie włosów. Jak walczyć z łysieniem?

Depilację rozpoczynamy od strony zewnętrznej skroni, a kończymy na kąciku oka. Ważne jest, aby włoski usuwać tylko z dolnej linii brwi oraz te znajdujące się u nasady nosa, gdyż depilowanie górnej warstwy powoduje odrastanie i wzmacnianie grubszych włosków w tej części, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Po wykonaniu zabiegu pęsetą należy zdezynfekować depilowane miejsce odpowiednim płynem lub mleczkiem ze względu na ryzyko powstania krostek zapalnych. Ważne jest cykliczne wykonywanie depilacji brwi, gdyż jednorazowy efekt pięknych i wymodelowanych włosków utrzymuje się przez około 2 tygodnie.


Laserowa depilacja twarzy

W tym przypadku koniecznością jest wykonanie zabiegu przez salon kosmetyczny. Przed depilacją skórę należy ogolić oraz oczyścić, nie stosujemy również żadnych kremów. Wymagane jest, aby na przynajmniej miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać żadnej innej depilacji.

Przeciwwskazania

Ponadto powinniśmy pamiętać, że nie należy:

 • pić naparów z nagietka czy też dziurawca,
 • opalać się przed zabiegiem,
 • brać substancji powodujących uczulenie na promienie słoneczne – chociażby kurację antybiotykową musimy mieć zakończoną co najmniej tydzień przed zabiegiem,
 • stosować leków i kosmetyków mających działanie złuszczające co najmniej 7 dni przed zabiegiem,
 • stosować kremów posiadających w składzie retinol, witaminę C czy też kwasy owocowe – przynajmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.
Warto przejrzeć:  Depilacja woskiem skutecznym sposobem na usuwanie włosów

Zabiegowi nie mogą poddać się ponadto osoby w ciąży, posiadające skórę z tendencją do przebarwień, łuszczycową, cierpiące na bielactwo czy też mające intensywną opaleniznę.

Po zabiegu …

 • Chcąc uzyskać trwalszy i lepszy efekt depilacji należy ją cyklicznie powtarzać – przynajmniej co kwartał.
 • Bezpośrednio po depilacji stosujmy lekkie kremy na skórę, np. typu alantan, unikajmy dezodorantów, mydła czy też toniku (przynajmniej przez kilka dni).
 • Unikajmy również słońca, poczekajmy z opalaniem przynajmniej kilka tygodni. Niewskazane są ponadto napary z dziurawca i nagietka oraz kremy i kosmetyki o charakterze złuszczającym – również przez co najmniej kilka tygodni od zabiegu.
 • Świeżo depilowanych miejsc nie należy podrażniać gąbką czy ręcznikiem, ewentualnie bardzo delikatnie osuszyć.
 • Skóra po zabiegu laserowym nie powinna być poddawana depilacji przez przynajmniej miesiąc.
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
 • depilacja twarzy
 • depilator do twarzy
 • krem do depilacji twarzy opinie

OPINIE - 1

 1. oj ten „wąsik” utrapienie…kilka razy próbowałam depilować go w domu dostępnymi woskami na rynku, ale niestety zawsze kończyło się katastrofą: oderwałam plastry wraz z kawałkiem ust, a to zdarłam skórę z pieprzyka, który znajduje się tuż nad ustami 😉 i przez 3 dni się sączyła jakaś ropa/maź z tego….i zakończyłam eksperymenty w domu teraz odwiedzam uroczy salon w Gliwicach Tutti Beauty i tam korzystam z tego typu zabiegów 😉 skończyły się katastrofy i problemy z „wąsikiem”.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *