Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Zdrowie

Czy Esperal Radom jest bezpieczny?

wszywka alkoholowa Esperal

Choroba alkoholowa wymaga podjęcia leczenia. Osoby, które się z nią zmagają muszą dostrzec swój problem i co najważniejsze chcieć radykalnej zmiany w swoim życiu. Pomocy potrzebują nie tylko osoby uzależnione od alkoholu, ale również ich bliscy, którzy mieszkają razem z nimi. To niezwykle trudny proces, który może przynieść wieloletni okres trzeźwości i spokoju. Jednym z narzędzi, które wspomagają leczenie choroby alkoholowej jest zastosowanie wszywki alkoholowej. Nie jest to samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej jednak jest bardzo skuteczna i pomaga wyjść z nałogu.


Jak działa Esperal?

Wszywka alkoholowa, która zaszyta jest w organizmie człowieka w postaci tabletek, stale wydziela z nich do organizmu substancję czynną. Substancja czynna, disulfiram, blokuje rozkład alkoholu w organizmie. A dokładniej disulfiram odpowiada za blokowanie działania enzymu, który odpowiedzialny jest za przeprowadzenie jednego z etapów rozkładu etanolu. Jednak zacznijmy od początku. Dostarczony do organizmu etanol zostaje rozłożony na drodze dehydrogenazy alkoholowej do postaci aldehydu octowego. aldehyd octowy jest substancją, która jest szkodliwa dla organizmu. Jego powstanie uruchamia enzym, który aktywuje proces dehydrogenazy aldehydowej, w wyniku której szkodliwy aldehyd octowy zostaje rozłożony do prostego kwasu octowego. Jednak taki rozkład alkoholu zachodzi w prawidłowych warunkach. W warunkach, w których występuje Esperal Radom działanie enzymu jest blokowane przez substancję czynną, co oznacza, że zajście procesu dehydrogenazy aldehydowej jest niemożliwe. Nagromadzenie się aldehydu octowego skutkuje wystąpieniem silnych objawów zatrucia alkoholowego.

Warto przejrzeć:  Odkryj właściwości masażu bańką chińską i wykorzystaj je w praktyce

Czy działanie Esperalu jest bezpieczne?

Esperal to bezpieczna substancja, która nie wywołuje żadnych dodatkowych objawów ani reakcji w organizmie człowieka. Występują one dopiero w momencie, gdy jednostka spożyje alkohol. Esperal nie wpływa na uwagę czy koncentrację, dlatego jednostka może prowadzić samochód czy podejmować się wykonywania aktywności zawodowych.

Skutki uboczne spożycia alkoholu są silne jednak nie wyrządzają pacjentowi krzywdy. Dopiero spożycie przez jednostkę znacznych ilości alkoholu doprowadzić może do wystąpienia poważnych konsekwencji zdrowotnych. Należy pamiętać jednak, że to nie Esperal a alkohol ma negatywny wpływ na organizm człowieka.


Jakie dolegliwości występują po spożyciu alkoholu?

Po spożyciu alkoholu, u osoby objętej terapią Esperalem w ciągu kilku minut wystąpią negatywne i długotrwałe konsekwencje. Osoba ta do dziesięciu minut od spożycia alkoholu poczuje silne dolegliwości zatrucia alkoholowego takie jak: bóle głowy, zawroty głowy, skoki ciśnienia, kołatanie serca, przyspieszona akcja serca, potliwość, podwyższona temperatura ciała, zaczerwieniona skóra twarzy, biegunka, wymioty, nudności, uczucie lęku czy uczucie niepokoju. Objawy te mogą utrzymywać się nieprzerwanie do kilkunastu godzin.

Należy pamiętać, że im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy. Jednak nawet po spożyciu cukierka z alkoholem, jednostka doświadczyć może silnego bólu głowy, trwającego wiele godzin.

Osoby, które dodatkowo cierpią na schorzenia takie jak cukrzyca, epilepsja , choroby serca, czy choroby układu oddechowego i decydują się dodatkowo na terapie Esperalem mają bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Złamanie tego zakazu może spowodować raptowne pogorszenie się ich stanu zdrowia oraz rozwój choroby.

Warto przejrzeć:  Zalety wszywki alkoholowej esperal

Od kiedy stosuje się Esperal w leczeniu choroby alkoholowej?

Działanie Esperalu, które dziś jest powszechnie znane odkryto przypadkowo w XX wieku. To właśnie wtedy dwóch duńskich naukowców zaobserwowało, że osoby, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu doświadczają negatywnych dolegliwości. Postanowili przeprowadzić na ten temat badania, które wykazały, że Esperal hamuje rozkład alkoholu. Pozwoliło to na rozwój leczenia choroby alkoholowej.

Od tego czasu Esperal stosowany jest w leczeniu choroby alkoholowej do dziś. Jednak w niektórych krajach Europy Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych jego stosowanie zostało zabronione. Warto tutaj dodać, że wszywka alkoholowa największą popularnością cieszy się na wschodzie.

W Polsce choć już rzadziej stosowana jest do dziś. Ciekawostką jest natomiast, że w roku 2008 zabroniono jego produkcji oraz stosowania, jednak zakaz ten po dwóch latach zniesiono.


Jaki jest koszt terapii Esperalem?

Esperal to lek, który nie jest refundowany w naszym kraju. Pacjent, który decyduje się na jego zastosowanie musi zapłacić za lek oraz wykonanie zabiegu z własnych pieniędzy. Jest to koszt około kilkuset złotych. Ceny wahają się w zależności od miasta, kliniki, pakietu zabiegu czy lekarza, który wykonuje zabieg.

Należy dodać tutaj, że w Polsce każda osoba, zarówno ubezpieczona jak i ta, która nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego zagwarantowane ma bezpłatne leczenie choroby alkoholowej. Aby skorzystać z tej pomocy, należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. W przypadku wyboru tych drugich placówek, niezbędne będzie skierowanie na leczenie. Skierowanie to może wystawić lekarz rodzinny, lekarz internista lub lekarz psychiatra.

Warto przejrzeć:  Rak trzustki gruczołowy i dokrewny - przyczyny, objawy oraz rokowania nowotworu

Czy Esperal jest skuteczny?

Wszywka alkoholowa cechuje się wysoką skutecznością w leczeniu choroby alkoholowej. Choć już na samym początku należy zaznaczyć, że nie jest to samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej. Wszywka alkoholowa działa na zasadzie terapii awersyjnej.Odstrasza ona osoby uzależnione od alkoholu.Działa na emocjach wywołując lęk i strach przed sięgnięciem po alkohol, aby nie doświadczyć silnych i negatywnych objawów zatrucia alkoholowego. U osób, które złamały zakaz i sięgnęły po alkohol wzbudza wstręt i awersję do tej substancji,  z powodu dolegliwości, których doświadczyli.

Jego działanie jest skuteczne, gdyż osoby uzależnione nie sięgają po alkohol, jednak nie leczy on choroby alkoholowej, ani nie działa terapeutycznie. Osoby pijące alkohol problemowo, któe zastosowały wszywkę alkoholową nadal odczuwać będą silną chęć sięgania po alkohol – głód alkoholowy. Wszywka alkoholowa nie da im narzędzi do walki z tym uczuciem, ani do radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Dokonać tego można jedynie na terapii leczenia uzależnień, która skupia się na zmianie zachowania, myślenia, schematów działań i życia jednostki.

Należy jeszcze raz podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest lekiem na chorobę alkoholowa i nie wpływa na postrzeganie, czyli zmianę myślenia. Zapobiega jedynie sięganiu po alkohol z powodu występowania dużych i negatywnych konsekwencji.

Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej uważają, że po jej zakończonym działaniu, osoba uzależniona szybko może powrócić do nałogu, gdyż nie doświadczy już żadnych przykrych konsekwencji.

Aby leczenie było skuteczne i przyniosło pożądane efekty – czyli wieloletni okres abstynencji, należy podjąć zdecydowane działania. Podczas stosowania wszywki alkoholowej zaleca się równoległe podjęcie terapii leczenia uzależnień.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *