Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja u mężczyzn coraz bardziej popularna

Sposób postrzegania mężczyzn na zabiegi depilacji zmienia się, czego efektem jest ich coraz większa liczba w gabinetach kosmetycznych. Oczywiście w przypadku tradycyjnych metod golenia za pomocą golarki czy też depilatora praktycznie zdecydowana większość mężczyzn miała z nimi do czynienia. Mowa tu jednak o innych formach depilacji, które dają znacznie lepsze i bardziej długotrwałe efekty.

Depilacja u mężczyzn - stosowane metody usuwania owłosienia. Zdjęcie: therapieclinic.co.uk.
Depilacja u mężczyzn – stosowane metody usuwania owłosienia. Zdjęcie: therapieclinic.co.uk.

Depilacja maszynką do golenia

Tradycyjna maszynka do golenia wraz z żelem lub też pianką do podstawowy element znany panom jeśli chodzi o usuwanie owłosienia z powierzchni skóry. Jednak podczas golenia maszynką pozbywamy się jedynie włosów bez cebulek, co powoduje ponowne pojawienie się zarostu już po kilku dniach, a przy tym staje się on grubszy, twardszy i mocniejszy.


Inne sposoby na depilację

Bardziej zaawansowane metody depilacji mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz wskazania są dokładnie takie same. Panowie często stosują również do użytku domowego depilatory, które dzięki pęsetom usuwają włoski wraz z cebulkami. Należy jednak pamiętać, że owłosienie nie może być zbyt długie, gdyż depilator nie poradzi sobie z efektywnym jego usunięciem, czego efektem będą mało estetyczne wybroczyny.

Warto przejrzeć:  Pedicure leczniczy (podologiczny), SPA oraz hybrydowy - charakterystyka zabiegów

Najlepsze efekty daje oczywiście depilacja laserowa, która pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z wybranych okolic ciała. Istotną rzeczą w przypadku tego zabiegu jest uszkadzanie cebulek włosów, co prowadzi do obumierania i wypadania struktury włosa, który nie ulega regeneracji.

Prócz depilacji laserowej mężczyźni mogą stosować również, podobnie jak zresztą kobiety, depilację woskiem czy też pastą cukrową. Efekty tych metod są bardzo zadowalające, gdyż włosy usuwane są wraz z cebulkami, co znacząco hamuje ich ponowny wzrost i spowalnia regenerację. Gładka skóra po wykonaniu pojedynczego zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Duża bolesność tych metod znacząco maleje wraz z wykonywaniem kolejnych depilacji.

Kremy depilujące mogą być również stosowane przez mężczyzn. To dobry sposób dla panów poszukujących domowego sposobu na depilację, który w dodatku jest bezbolesny. Popularyzacja oraz dostępność poszczególnych metod depilacji powoduje, że coraz chętniej sięgają po nie także mężczyźni.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja męska

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *