Codzienne stosowanie kosmetyków naturalnych oraz zabiegów pielęgnacyjnych powoduje poprawę kondycji naszej skóry. Chcemy wyglądać młodziej, przywiązujemy baczną uwagę nawet do najmniejszych szczegółów mogących rzucić cień na nasz nienaganny wygląd.
Nic zatem dziwnego, że stosujemy wszelkiego rodzaju kremy nawilżające oraz maseczki, aby uzyskać satysfakcjonujący nas rezultat. I tu pojawia się kolejna cecha, z której chętnie korzysta coraz większa grupa osób. Z braku czasu decydujemy się na wykonywanie niektórych zabiegów warunkach domowych, co znacznie oszczędza czas na dojazd do gabinetu kosmetycznego, jest to również znacznie tańsza metoda.
Domowy sposób pielęgnacji skóry za pomocą peelingu z soli
Do domowego użytku znakomicie nadaje się peeling cukrowy albo też równie prosty w wykonaniu peeling z soli. Mieszankę przygotowujemy dodając do siebie kilka łyżek oliwy z oliwek oraz szklanka soli.
W przypadku zastosowania peelingu soli ważne jest, aby nie nakładać masy na rany otwarte i podrażnienia ze względu na spory dyskomfort – uczucie pieczenia w zależności od stopnia przerwania ciągłości skóry.
Dzięki swoim silnym właściwościom oczyszczającym sól nadaje się idealnie do peelingu domowego. Podobnie jak pozostaje metody znacząco poprawia poziom dotlenienia skóry poprzez intensyfikację jej mikrokrążenia.
Peeling z soli polecany jest zwłaszcza osobom, które uskarżają się na zmęczoną oraz bez blasku skórę. W warunkach domowych można z powodzeniem stosować sól kuchenną, sol do kąpieli oraz sól morską.
Dawkowanie i przygotowanie mieszanki w oparciu o te substancje uzależnione jest od naszych preferencji, oczekiwań względem zabiegu oraz przede wszystkim stanu naszej skóry.
Peeling kawowy
Zastosowanie peelingu z kawy znacząco przyczynia się do wygładzenia naszej skóry poprzez jej złuszczanie. Dzięki pobudzeniu mikrokrążenia skóra szybciej wchłania aktywne substancje zwarte w stosowanych na co dzień balsamach, idealnie nadaje się od również do walki z cellulitem.
Na potrzeby przygotowania peelingu z kawy wystarczą nam następujące składniki:
- 3-4 łyżki fusów z kawy,
- łyżka oliwy,
- łyżka bezzapachowego żelu pod prysznic.
Jako dodatek można również wzbogacić mieszankę o olejki eteryczne w ilości kilku kropli, łyżkę cukru lub soli (proces złuszczania jest przez nie wzmacniany) oraz o cynamon, stosowany często przy usuwaniu cellulitu.
Masaż wykonujemy w sposób dokładny, w przypadku cellulitu warto skupić się na tych miejscach. Po wykonaniu zabiegu należy ciało lub też wybrane miejsce spłukać dokładnie woda.
Jeżeli chcemy uzyskać zadowalające nas efekty, warto regularnie stosować peeling kawowy – najlepiej przynajmniej raz na tydzień. W przypadku chęci zastosowania peelingu kawowego z folią spożywczą potrzebne nam będzie mniej więcej 12 łyżeczek kawy mielonej, oliwka, krem nawilżający i ujędrniający, łyżka imbiru mielonego oraz oczywiście folia spożywcza. Przygotowaną mieszankę nakładamy na ciało, po czym przykrywamy ją dość ciasno folią. Dla uzyskania lepszego efektu warto położyć się na okres zastosowania peelingu kawowego z folią spożywczą – po około godzinie możemy już zdjąć folię.
Po zabiegu należy spłukać obficie ciało i zastosować krem nawilżający i ujędrniający.
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
- folia spożywcza na odchudzanie
- folia spożywcza a odchudzanie
- peeling z soli
- folia spożywcza odchudzanie
- peeling kawowy
- odchudzanie folia spożywcza
- odchudzanie z folią spożywczą