Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Peeling domowy twarzy – skuteczne i polecane metody walki z martwym naskórkiem

Stosowanie gotowych preparatów do peelingu to ogromna wygoda, dlatego kobiety coraz chętniej decydują się na zakup gotowych substancji oczyszczających i pielęgnujących skórę twarzy. Bardzo popularne są żele z drobinkami peelingującymi odpowiedzialnymi za ścieranie warstwy rogowej naskórka.

Inną grupą prócz peelingów ściernych są peelingi chemiczne, które jednak należy stosować ostrożniej i dokładnie dopasowywać ich właściwości pod kątem stanu naszej skóry. Potrzeby każdego z nas są przecież zgoła odmienne, podobnie jak oczekiwania względem zabiegów.

Domowy peeling skóry twarzy. Fot.: stampos.gr.
Domowy peeling skóry twarzy. Fot.: stampos.gr.

Oczyszczanie twarzy

Usuwanie zanieczyszczeń z twarzy odbywa się praktycznie tak samo dla każdego rodzaju peelingu. Oprócz standardowego oczyszczenia skóry letnią wodą warto zastosować toniki znakomicie odtłuszczające jej powierzchnię. Także zastosowanie naczynia z gorącą wodą, której para powoduje otwarcie porów, co znacząco ułatwia pozbycie się zaskórników, będzie dobrym rozwiązaniem.


Peeling domowy z sody oczyszczonej, owsianki lub mąki kukurydzianej

Domowy peeling z sody oczyszczonej

Oprócz wspomnianego w poprzednim artykule peelingu cukrowego bardzo popularną metodą jest zastosowanie mieszanki sody oczyszczonej z wodą. W tym celu mieszamy dwie łyżki sody z niewielką ilością wody. Po przygotowaniu gęstej mieszanki nakładamy ją na twarz, a następnie wykonujemy masaż. Wcieranie w skórę warto wykonywać miękką gąbką. Ze względu na naturalny charakter peeling z sody oczyszczonej jest bezpieczną metodą, którą można regularnie stosować.

Warto przejrzeć:  Letnie perfumy od Joop - jaki zapach będzie najlepszy?

Domowy peeling z płatków owsianych

Znakomitą propozycją dla każdej cery jest peeling z owsianki, gdyż dzięki swojemu działaniu nawilża, głęboko myje oraz wygładza skórę. Do przygotowania mieszanki potrzebne nam będą takie składniki jak 2 łyżeczki soku z cytryny, łyżeczka jogurtu oraz łyżka płatków owsianych. Uzyskaną masę nakładamy na twarz na kilka minut, po czym wykonujemy delikatny masaż.

Domowy peeling cukrowy

Równie prostym i chętnie stosowanym peelingiem domowym jest peeling z mąki kukurydzianej. Ze względu na jego silniejsze działanie zaleca się jego stosowanie nieco rzadziej – raz lub też dwa razy na tydzień. Mieszankę wykonuje się przy użyciu dwóch łyżek mąki z wodą, po czym tak przygotowaną miksturę nakładamy na skórę na twarzy.


Peeling z migdałów w różnej konfiguracji

Do przygotowania mieszanki potrzebna nam będzie łyżeczka wody różanej oraz zmielone drobno migdały (1/2 łyżeczki będzie wystarczająca). Mieszanka nakładana jest na twarz, po kilku minutach należy wykonać delikatny masaż. Efektem zabiegu jest ujędrniona i rozjaśniona skóra, co gwarantuje nam peeling migdałowy.

Zmielone migdały można stosować również w mieszance z łyżeczką mleka i łyżeczką miodu. W tym celu potrzebujemy około łyżki migdałów drobno zmielonych.

Warto przejrzeć:  Domowy peeling cukrowy, czyli jak szybko i łatwo pielęgnować skórę

W zależności od skóry wybieramy rodzaj mleka – dla cery tłustej stosuje się mleko odtłuszczone, w przypadku cery suchej dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie śmietany. Dla cery normalnej wystarczające będzie przygotowanie mieszanki z mlekiem 2-procentowym.

Aplikowanie mieszanki na skórę następuje podobnie jak w przypadku pozostałym metod peelingu domowego.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • domowy peeling do twarzy
  • peeling do twarzy domowy
  • peeling domowy do twarzy
  • peeling z sody oczyszczonej
  • peeling z sody
  • naturalny peeling do twarzy
  • domowy peeling twarzy
  • domowe peelingi
  • peeling twarzy
  • soda oczyszczona na twarz

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *