Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Domowy peeling cukrowy, czyli jak szybko i łatwo pielęgnować skórę

Wysokie ceny zabiegów gabinetach kosmetycznych powodują, że domowymi sposobami pielęgnacji skóry interesuje się coraz większa rzesza kobiet. Nic w tym dziwnego, skoro spora grupa metod pielęgnacyjnych jest bardzo prosta w przygotowaniu, a rezultaty niekiedy wcale nie odbiegają od zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

Gotowy zestaw zakupiony w drogeriach czy też po prostu w marketach jest ciekawą alternatywną dla wizyty u kosmetyczki. Peeling domowy to znakomity sposób na zadbanie we własnym zakresie nie tylko o aspekt estetyczny, ale także i zdrowotny naszej skóry.

Domowy peeling cukrowy skóry twarzy. Fotografia: mainlyhomemade.com.
Domowy peeling cukrowy skóry twarzy. Fotografia: mainlyhomemade.com.

Peeling cukrowy naturalną metodą oczyszczania skóry

Jednym ze sposobów na domową pielęgnację skóry jest peeling z cukru. Prostota oraz czas wykonania zabiegu (zaledwie kilka minut) powoduje, że bardzo łatwo jest go zastosować w warunkach domowych.

Kolejną jego zaletą jest naturalność. Przygotowanie maseczki polega na zmieszaniu niewielkiej ilości wody z dwoma łyżeczkami cukru do postaci gęstej masy.

Zanim przejdziemy do masowania skóry przygotowaną mieszanką, zadbajmy o oczyszczenie powierzchni naszej skóry tradycyjnymi metodami. Pozbycie się wszelkiego rodzaju makijażu z twarzy zwiększy znacząco skuteczność zastosowania peelingu z cukru.

Warto przejrzeć:  Peeling enzymatyczny i jego znaczenie w sektorze kosmetycznym

Dla lepszego efektu warto zastosować toniki celem odtłuszczenia skóry, głębokie czyszczenie to natomiast zastosowanie „parówki” (trzymanie twarzy nad naczyniem z gorącą wodą, co znacząco rozszerza pory).

Tą metodą można wykonywać peeling nie tylko na samej twarzy, ale również i na dowolnej części naszego ciała. Masowanie skóry mieszanką cukrową należy wykonywać przez około 5 minut.


Przygotowanie mikstury do peelingu

Oprócz standardowej mieszanki cukru z wodą można zastosować celem wzmocnienia efektu peelingu mieszankę cukru z oliwą z oliwek. W tym celu należy kilka łyżek oliwy zmieszać z 1/4 szklanki cukru, do które możemy również dodać avocado.

Po przygotowaniu mieszanki należy przed zastosowaniem masażu również dokładnie oczyścić naszą twarz lub też inne miejsce, gdzie zastosujemy nasz peeling domowy.

Po wykonaniu peelingu skórę przemywa się letnią wodą lub też stosuje się na twarz zgęstniały miód ze względu na uzyskanie mniejszych podrażnień skóry.

Prostota peelingu cukrowego sprawia, że znakomicie nadaje się on jako domowy sposób pielęgnacji, pobudzania mikrokrążenia i rewitalizacji skóry.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • peeling cukrowy domowy
  • domowy peeling
  • domowy peeling cukrowy
  • peeling domowy
  • peeling cukrowy
  • peeling cukrowy do twarzy
  • domowy peeling cukrowy do twarzy
  • peeling cukrowy do twarzy domowy
Warto przejrzeć:  Peeling kwasem glikolowym nie tylko na oczyszczanie skóry

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *