Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Peeling kwasem migdałowym nie tylko na skórę twarzy

Bez względu na rodzaj peelingu każdy z nich ma podobne przeznaczenie – oczyścić powierzchnię skóry z martwego naskórka. Możemy to zrobić za pomocą peelingu ściernego (ścieranie obumarłego naskórka) lub też peelingu chemicznego (zastosowanie odpowiednich preparatów do rozpuszczania martwych struktur komórek).

Zabieg peelingu można zastosować praktycznie na każdą część naszego ciała, a uzyskamy przy tym jędrną, gładką i oczyszczoną skórę. Stymulacja mikrokrążenia w warstwach skóry powoduje również jej lepsze odżywienie, które objawia się często uzyskaniem zdrowego kolorytu samej skóry.

Peeling kwasem migdałowym. Autor fotografii: tetondermatology.com.
Peeling kwasem migdałowym. Autor fotografii: tetondermatology.com.

Kwasy alfa-hydroksylowe (kwasy AHA)

Spośród bardzo popularnych metod stosowania peelingu wyróżnić można peeling kwasem migdałowym, który pozyskuje się z gorzkich migdałów. Jest to jeden z rodzajów peelingu chemicznego, który polega na aplikowaniu na powierzchnię skóry kwasów alfa-hydroksylowych (kwasów AHA), będących substancjami aktywnymi. Spośród tej grupy najczęściej stosuje się również:

  • kwas glikolowy (pozyskiwany z trzciny cukrowej),
  • kwas cytrynowy, winowy oraz jabłkowy,
  • kwas mlekowy (stanowi produkt fermentacji mleka).

Najważniejsza kwestia przy doborze odpowiedniego kwasu to jego stężenie. Przy stężeniu nieprzekraczającym 10 procent można taki peeling wykonywać z powodzeniem w domu, przy wyższych wartościach warto skorzystać z salonu kosmetycznego. To właśnie poziom stężenia zastosowanego kwasu determinuje moc działania peelingu chemicznego, który dociera do głębszych warstw skóry.

Warto przejrzeć:  Peeling kawowy oraz peeling z soli - skuteczne domowe sposoby pielęgnacji skóry

Właściwości i efekty zastosowania peelingu kwasem migdałowym

Biorąc pod uwagę moc kwasów alfa- hydroksylowych kwas migdałowy objawia się dość delikatnym działaniem, przez co poleca się go dla osób mających skórę wrażliwą i delikatną, a jego zastosowanie znacząco przyczynia się do:

  • rozjaśnienia skóry (szczególnie warty polecenia przy przebarwieniach, piegowatości cery, plamach słonecznych powstających w związku z przekwitaniem).
  • Ponadto, podobnie jak inne kwasy tej grupy, kwas migdałowy aplikowany przy peelingu działa oczyszczająco oraz antybakteryjnie, przez co poleca się jego stosowanie przy cerze skłonnej do zaskórników oraz wyprysków, z tendencją do nadmiernego przetłuszczania się.
  • Poleca się go również przy likwidacji zmarszczek, po jego zastosowaniu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i napięta.

Skuteczność peelingu kwasem migdałowym jest uzależniona od stężenia kwasu, który powinien wynosić przynajmniej 5 procent. Przy powtarzaniu zabiegu należy zwiększać poziom stężenia celem uzyskania lepszych efektów. Mimo wszystko peeling kwasami na skórę twarzy zaleca się stosować w salonach kosmetycznych ze względu na silne właściwości oddziaływujące na skórę.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • peeling migdałowy opinie
  • kwas migdałowy opinie

OPINIE - 2

  1. Peeling kwasem migdałowym to mój ulubiony 🙂 Twarz jest po nim promienna i gładsza. Ja ten peeling wykonuję zawsze w Instytucie Dermamed we Wrocławiu i zawsze jestem mega zadowolona. Kosmetyczki przyjmujące tam naprawdę znają się na rzeczy i mają genialne podejście do pacjentki 🙂

  2. Ja też bardzo lubię tego typu zabieg .Polecam też klinikę Beautymed Dr Mirackiego .To tam pierwszy raz skorzystałam z tego zabiegu i jestem bardzo zadowolona

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *