Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Kwasy na twarz, czyli skuteczność naturalnych preparatów peelingujących

Pielęgnując naszą skórę przede wszystkim obdarzamy największą troską cerę twarzy, która wraz z wiekiem tarci swoją jędrność, elastyczność oraz młodzieńczy wygląd. Chcąc zachować jej naturalność stosujemy różnego rodzaju maseczki oraz peelingi, jednak w wielu przypadkach okazuje się to niewystarczające.

Obecnie bardzo skuteczną metodą dająca znakomite rezultaty jest peeling za pomocą naturalnych kwasów owocowych, który wydatnie przyczynia się do odzyskania młodzieńczej cery. Substancje te pozyskiwane z owoców są bardzo aktywne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie tych zabiegów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przez specjalistę.

Peeling kwasami naturalnymi na twarz. Fotografia: fashionista.com.
Peeling kwasami naturalnymi na twarz. Fotografia: fashionista.com.

Głębokie oczyszczanie i wygładzanie skóry

Naturalnego pochodzenia i o wysokiej aktywności, kwasy owocowe znakomicie nadają się do:

Najczęściej stosowane dla celów kosmetycznego peelingu są:

 • kwas pirogronowy,
 • kwas migdałowy,
 • kwas trichlorooctowy,
 • kwas salicylowy.

Stężenie kwasów w mieszaninie nakładanej na twarz zależy od naszej skóry oraz jej wrażliwości na substancje aktywne. Aplikowane na twarz kwasy złuszczają warstwę rogową naskórka i ułatwiają wnikanie substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry podczas stosowania preparatów kosmetycznych.

Skuteczność oraz głębokość działania kwasów owocowych na cerę zależą w dużej mierze od:

 • zastosowanego stężenia,
 • czasu ich obecności na powierzchni,
 • ich ilości.
Warto przejrzeć:  Peeling kwasem migdałowym nie tylko na skórę twarzy

Peeling wykorzystujący kwasy owocowe nazywany jest peelingiem chemicznym, w przypadku którego istnieje podział na powierzchniowy, średniogłęboki oraz głęboki. Jaki rodzaj peelingu zostanie zastosowany – zależy już od konsultacji, najlepiej z dermatologiem.

Przed samym zabiegiem i nałożeniem kwasów na powierzchnię skóry należy ją umyć oraz odtłuścić. Następnie aplikowany jest preparat, który jest usuwany po z góry ustalonym czasie.

W dalszej kolejności na skórę nakładane są substancje odpowiedzialne za jej regenerację. Obecność maseczek kwasowych na powierzchni skóry może powodować uczucie pieczenia oraz charakterystycznego ciepła.


Zalety stosowania kwasów owocowych

Mieszanki skomponowane na potrzeby peelingu kwasowego przyczyniają się do eliminacji zrogowaceń naskórka za pomocą rozpuszczania błon komórkowych, co powoduje złuszczanie tych warstw i w konsekwencji wydostanie się na powierzchnię skóry młodszej, świeższe i jaśniejszej, a przede wszystkim gładszej.

Stosowanie kwasów owocowych przyczynia się także do redukcji zmarszczek mimicznych i oraz załamań skórnych spowodowanych nadmierną ekspansją cery na promienie słoneczne.

Peeling kwasowy eliminuje także przebarwienia, które przy kontakcie ze słońcem uwidaczniają się stanowiąc objaw zmian hormonalnych, pozostałość po stanach zapalnych oraz syndrom starzenia się skóry.

Warto przejrzeć:  Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry na jesień?

Kwasy na twarz to także działanie głęboko oczyszczające, szczególnie przydatne dla skóry tłustej skłonnej do częstych wyprysków oraz stanów zapalnych. Ponadto minimalizowany jest dzięki nim efekt zmęczenia oraz wysuszenia powierzchni skóry.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
 • kwasy na twarz
 • kwasy na twarz opinie

OPINIE - 2

 1. witam, ja polecam S-Peel 20% z Purlesa osobą z cerą problematyczną, już po 3-4 zabiegach widać dużą poprawę. Bogaty skład tego preparaty pozwala na uzyskanie znacznej zmiany na wielu płaszczyznach- mniejsze wydzielanie sebum, zmniejszenie ilości wyprysków, zwężenie porów, spłycenie blizn potrądzikowych.

  Natomiast dla Pań które borykają się ze zmarszczkami, przebarwieniami, ten zabieg również świetnie się spisze gdyż retinol poprzez działanie złuszczające świetnie wyrównuje koloryt i powierzchnię skóry. Dodatkowo spełnia rolę witaminy A(witamina młodości) której z wiekiem nam brakuje.
  F peel to swietny kwas odswierzający, nie powoduje luszczenia i chroni skore przed dzialaniem promienic UV. Bardzo dobrze sprawdza się jako zabieg uzupełniający inne terapie lub jako przygotowanie do wielu zabiegów pielegnacyjnych. nie podraznia ani nie szczypie.

  Gabinet Kosmetologii Estetycznej Podomedic

 2. ja polecam kosmetykę naturalną. u mnie w mieścinie nie ma sklepów z takimi specyfikami więc zamawiam przez internet. znalazłam sklep specjalizujący się w kosmetykach naturalnych – taovital.pl, ale może ktoś mógłby polecić jeszcze coś ?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *