Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Zabiegi zagęszczające włosy – poznaj skuteczne metody!

Każda osoba chce, aby jej fryzura wyglądała pięknie i zdrowo, ponadto była gęsta i lśniąca. Niestety coraz więcej ludzi boryka się z problemem wypadania lub przerzedzania się włosów. To powszechne zjawisko, któremu można przeciwdziałać. Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób borykających się z problemami skóry głowy.

poprawa gęstości włosów


Jak gęste i lśniące włosy wpływają na pewność siebie?

Pięknie wyglądające, lśniące i zadbane włosy są wizytówką nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Stanowią one ważny aspekt wizerunkowy i dodają pewności siebie. Istnieje również ścisłe powiązanie pomiędzy piękną fryzurą a dobrym samopoczuciem. Utrata włosów staje się więc trudnym, wręcz traumatycznym przeżyciem. Ich wypadanie działa destruktywnie na człowieka, objawiając się stresem, lękiem czy obawami, co z kolei może nasilić proces. Wiele osób boryka się również z problemem mocnego przerzedzenia się włosów poprzez różne czynniki, np. hormonalne. W pierwszej kolejności sięgają oni po domowe sposoby lub kosmetyki drogeryjne, których zadaniem jest wzmocnienie struktury mieszków włosowych i pobudzenie nowych do wzrostu. Najczęściej są to wcierki zawierające substancje odżywcze na bazie oleju rycynowego lub laurowego. Dodatkowo stosowane są również suplementy zawierające biotynę, cynk, selen oraz witaminy A, B i C. Wiele osób sięga również po zioła, takie jak skrzyp polny czy pokrzywę. Napary korzystnie wpływają na kondycję włosów. Najczęściej powyższe metody nie są skuteczne bądź nie przynoszą pożądanych efektów. W takich sytuacjach pomocna jest medycyna estetyczna, które oferuje nowoczesne i innowacyjne metody, pozwalające się cieszyć się bujną fryzurą.

Warto przejrzeć:  Zabiegi na odmłodzenie okolicy oka

Jakie są metody zagęszczenia włosów?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oferują szereg metod, które pozwalają na skuteczne zagęszczenie włosów. Warto mieć na uwadze, że optymalna terapia jest dobierana po szczegółowej konsultacji ze specjalistą.

Osocze bogatopłytkowe

To innowacyjna metoda, której zadaniem jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, jak również odżywienie mieszków włosowych oraz ich zagęszczenie. W trakcie zabiegu wykorzystywane jest osocze pozyskane z krwi pacjenta, stąd też procedura jest w pełni bezpieczna, bez obaw o wystąpienie reakcji alergicznych. Metoda ta składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest pobranie krwi od pacjenta i umieszczenie jej w specjalnej wirówce, która oddziela składniki krwi i usuwa martwe komórki wraz z nadmiarem płynu. Drugi etap to zaaplikowanie preparatu osocza bogatopłytkowego podskórnie w wyznaczone miejsca na skórze głowy. Zabieg trwa ok. 30-40 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Osocze jest bogate w składniki aktywne, które pobudzają regenerację i biostymulację skóry głowy. Zabieg cechuje się wysoką skutecznością.

Fibryna bogatopłytkowa

Metoda ta również opiera się na wykorzystaniu naturalnych składników, pozyskanych z krwi pacjenta. Zabieg z fibryną bogatopłytkową sprawia, że mieszki włosowe są silnie pobudzone do regeneracji oraz wzrostu nowych włosów. Substancja ta bogata jest w czynniki wzrostu oraz czynniki gojenia. Dodatkowo należy do jednych z najsilniejszych i naturalnych stymulatorów odnowy komórkowej. Stosowana jest w miejscach, które wymagają regeneracji. Daje znakomite efekty w przypadku łysienia, czy nadmiernego wypadania włosów. Zabieg trwa 30-60 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Warto przejrzeć:  Masaż roll cit na poprawę wyglądu skóry

CGF

CFG to zaawansowane osocze bogatopłytkowe, które charakteryzuje się wysoką zawartością czynników wzrostu. Preparat jest biozgodny, gdyż pozyskiwany jest z krwi pacjenta. Nowoczesna technologia pozwala na precyzyjne wyodrębnienie aktywnych składników. CGF to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia regenerująca, która wykorzystuje komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Zabieg ten doskonale sprawdza się w profilaktyce, jak również wykazuje właściwości regenerujące oraz stymulujące skórę do produkcji kolagenu. Efekt jest w pełni naturalny oraz trwały.

Mezoterapia skóry głowy

Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem preparatu peptydowego, który zarówno wspomaga odrost włosów, jak i zatrzymuje proces ich wypadania. Kuracja pozwala odzyskać gęstą fryzurę. Zastosowany preparat zawiera w sobie siedem unikatowych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. To unikatowa technologia, która pogrubia i zagęszcza włosy poprzez pobudzenie i odżywienie skóry głowy. Mezoterapia skóry głowy działa od wewnątrz, co sprawia, że składniki odżywcze szybko się przyswajają. Zabieg trwa 30-40 minut.

mezoterapia skóry głowy

Karboksyterapia

Jest to innowacyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniej dawki dwutlenku węgla. Wykazuje on działanie dotleniające oraz antyoksydacyjne. Zaaplikowany podskórnie powoduje rozszerzenie drobnych naczyń, jak również stymuluje tworzenie nowych naczyń włosowatych. W trakcie zabiegu zwiększa się przepływ krwi oraz poprawia się ukrwienie, co wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak osiągnięcie zamierzonego rezultatu zazwyczaj wymaga serii zabiegów.

Warto przejrzeć:  Lipoliza jako jeden ze sposobów walki z tłuszczem

Dermaheal HL

Jest to produkt, który zarówno zapobiega, jak i redukuje objawy łysienia. Wspomaga odrastanie włosów poprzez stymulację krążenia oraz rewitalizację cebulek włosowych. Dodatkowo odpowiednio nawilża i odżywia skórę głowy. Zawartość peptydów biomimetycznych wykazuje intensywne działanie stymulujące porost włosa. Terapia zapobiega problemom związanym ze skórą głowy oraz zwiększa grubość i gęstość włosów.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na ich skuteczność. Innowacyjne metody pozwalają szybko osiągnąć upragniony rezultat, jak również są w pełni bezpieczne. Warto jednak pamiętać, aby korzystać z pomocy specjalistów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *