Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Operacja plastyczna pośladków

Zabieg operacji plastycznej pośladków skierowany jest przede wszystkim do przedstawicielek płci pięknej, które pragną poprawić niedoskonałości swojego ciała w tym elemencie. Dzięki obecnym możliwościom chirurgicznym możliwe jest zarówno zmniejszanie, jak i powiększanie pośladków na życzenie pacjenta.


Liposukcja czy zabieg operacyjny?

Możliwości modelowania pośladków u pacjenta są uzależnione w dużej mierze od stanu jego skóry – jeżeli jest ona elastyczna, wówczas w takim przypadku wystarczy sama liposukcja (pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą zabiegu odsysania) celem ujędrnienia i podniesienia pośladków.

W przypadku słabej elastyczności skóry należy wykonać zabieg chirurgiczny w postaci wycięcia płatów z tkanką tłuszczową.

operacja plastyczna pośladków
operacja plastyczna pośladków

Przebieg operacji plastycznej pośladków

Pacjentowi przed zabiegiem aplikowane jest znieczulenie ogólne ze względu na inwazyjność tego zabiegu chirurgicznego pod kątem zarówno obszaru, jak i samej głębokości. Przy braku komplikacji z najprostszym wydaniu następuje odessanie tłuszczu, niekiedy wymagane jest usunięcie zwiotczałej skóry.

Przebieg zabiegu ustalany jest przez lekarza na podstawie dokładnych danych o pacjencie, a wszelkie kroki podczas interwencji chirurgicznej mają na celu przede wszystkim dobro osoby operowanej (wybór optymalnej linii cięcia – wzdłuż fałdu pośladkowego albo górnego obwodu mięśni pośladkowych).

Warto przejrzeć:  Aromaterapia i jej zastosowanie w kosmetyce

Rekonwalescencja po zabiegu operacyjnym

  • W ciągu trzech dni po zabiegu operacji plastycznej pośladków należy szczególnie uważać na operowane rejony ciała, gdyż są one szczególnie wrażliwe na wszelki ruch.
  • Usunięcie szwów następuje po około tygodniu, nie stosuje się szwów rozpuszczalnych ze względu na ich mniejszą wytrzymałość.
  • Pierwsze dni są szczególnie dokuczliwe dla osób operowanych – intensywny ból pośladków przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, dlatego ważna jest rozwaga pacjenta przy planowaniu wszelkich czynności ruchowych.
  • Dolegliwości w ciągu miesiąca od zabiegu powinny się znacznie zminimalizować, a po tym czasie można zauważyć już efekty kosmetyczne operacji.
  • Szacuje się, że bóle oraz dyskomfort pooperacyjny występujący u pacjentów powinien całkowicie zaniknąć po okresie mniej więcej 3 miesięcy, po tym czasie powinniśmy cieszyć się również pełnymi efektami zabiegu.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *