Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Zmarszczki mimiczne jako efekt mniejszej elastyczności skóry

Ciągłe ruchy mięśni naszej twarzy powodują powstawanie w późniejszym okresie tak zwanych zmarszczek mimicznych, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie.

Zmniejszona elastyczność naszej skóry wraz z utratą jej naturalnego blasku i substancji odżywczych powoduje, że z czasem pojawiające się zmarszczki są coraz głębsze i bardziej widoczne. Ograniczenie ruchów mimicznych naszej twarzy jest praktycznie niewykonalne, dlatego należy już odpowiednio wcześniej zadbać o należytą profilaktykę oraz ochronę naszej skóry twarzy.

Zmarszczki mimiczne stają się coraz bardziej widoczne wraz z postępującym efektem starzenia się skóry. Źródło fotografii: zwivel.com.
Zmarszczki mimiczne stają się coraz bardziej widoczne wraz z postępującym efektem starzenia się skóry. Źródło fotografii: zwivel.com.

Dla młodej cery w zupełności powinny wystarczyć kremy przeciwzmarszczkowe, które regularnie stosowane przyczyniają się do lepszego odżywienia naszej skóry oraz poprawienia jej naturalnego blasku.


Efekty starzenia się skóry

Najwięcej zmarszczek mimicznych pojawiających się na naszej twarzy spowodowana jest częstym uśmiechaniem się, czego efektem są pojawiające się niedoskonałości wokół ust oraz kurzych łapek zlokalizowanych wokół oczu.

Zmniejszanie się wraz z wiekiem elastyny oraz kolagenu w naszej skórze powoduje, że traci ona cenne właściwości w postaci odpowiedniej rozciągliwości, przez co jest ona mniej elastyczna i pojawiają się zmarszczki mimiczne mniej lub bardziej widoczne.


Profilaktyka w walce ze zmarszczkami mimicznymi

Odpowiednia profilaktyka w walce ze zmarszczkami mimicznymi pozwoli w późniejszym okresie znacząco zmniejszyć ich rozmiar. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych regularnie oraz zastrzyków z kwasu hialuronowego sprawi, że zmarszczki staną się znacznie płytsze i mniej widoczne.

Warto przejrzeć:  Lifting twarzy receptą na postępujące efekty starzenia się skóry

Zalecaną praktyką przez specjalistów jest ograniczenie w sposób istotny ruchów mimicznych twarzy, jednak jest to praktycznie niewykonalne lub co najmniej trudne do zrealizowania.

Bardziej racjonalną metodą natomiast jest wykonywanie odpowiednich masaży w miejscach pojawiania się pierwszych płytkich zmarszczek. Masowanie należy wykonywać ruchem okrężnym począwszy od miejsca nad nosem, a skończywszy na naszych skroniach.

Chcąc poprawić gładkość oraz sprężystość naszej skóry dobrym pomysłem jest stosowanie witaminy E, która znakomicie nadaje się do uzupełnienia naszej codziennej diety, a możemy ją zażywać w tabletkach oraz stosując kosmetyki mające ją w składzie.

Nawykami znacząco przyspieszającymi efektem starzenia się naszej skóry są wszelkiego rodzaju używki stosowane dość powszechnie, takie jak alkohol, papierosy, mocna kawa. Warto zatem ograniczyć ich spożycie w życiu codziennym i przestawić się zdecydowanie na wodę mineralną, która wpływa dobroczynnie na naszą skórę. Pijmy dużo wody mineralnej bogatej w składniki mineralne, dzięki czemu dostarczymy organizmowi i naszej skórze cennych pierwiastków.

Zmarszczki pojawiające się na naszej skórze mogą być również efektem ubocznym nadmiernej ekspansji skóry na promienie słoneczne, które przyspieszają efekt jej starzenia się.

Warto przejrzeć:  Jak wygląda beżowy blond i komu pasuje?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *