Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Pedicure rybki, czyli czym jest fish pedicure?

Fish pedicure to innowacyjny sposób na zadbane i gładkie stopy. Metoda ta cieszy się ogromną popularnością w USA, ale i w Polsce zyskuje coraz większą ilość zwolenniczek.

Zabieg ten ma jednak tyle samo miłośniczek co przeciwniczek, trudno jednak odmówić jej wysokiej skuteczności.

Leczniczy zabieg fish pedicure. Źródło fotografii: doctordaliah.wordpress.com
Leczniczy zabieg fish pedicure. Źródło fotografii: doctordaliah.wordpress.com

Na czym polega pedicure rybki?

Fish pedicure, zwany inaczej pedicure rybki, to specjalna kąpiel mająca na celu wygładzenie stóp i pozbycie się martwego, zrogowaciałego naskórka. Pojemnik, w której odbywa się kąpiel stóp to wanna wypełniona ciepła wodą, w której pływa specjalny gatunek prawdziwych małych rybek z rodziny karpiowatych – a martwy naskórek to jeden z ich ulubionych przysmaków.

Pedicure z rybkami to swoista forma peelingu, podczas której wspomniane rybki obgryzają martwy naskórek ze stóp. Należy koniecznie zaznaczyć, że żywy naskórek pozostaje w stanie nienaruszonym. Klientki, które spróbowały tej formy pielęgnacji stóp, zgodnie stwierdzają, że zabieg ten ma działanie nie tylko pielęgnacyjne, ale również terapeutyczne, odmładzające, relaksujące i lecznicze. Jest to unikalna forma pielęgnacji, której nie da żaden inny zabieg pedicure.


Bezbolesność zabiegu

Pedicure wykorzystujący te małe rybki jest zabiegiem bezbolesnym. Pacjentki odczuwają jedynie przyjemne mrowienie w stopach. Należy też koniecznie zaznaczyć, że żadna inna forma zabiegu nie działa tak precyzyjnie. Dzięki rybkom cały martwy naskórek zostaje stracony, a stopy, na całej swej powierzchni, stają się idealnie zdrowe, oczyszczone, gładkie i miękkie.

Warto przejrzeć:  Co powinien zawierać dobry krem na zmarszczki?

Aby efekty utrzymywały się przez długi czas, zabieg ten warto powtarzać regularnie przez kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *