Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Peeling chemiczny – usuwanie martwego naskórka za pomocą naturalnych kwasów owocowych

Zastosowanie peelingu to nie tylko efekt typowo kosmetyczny, to również zabieg mający podłoże medyczne. Nie inaczej jest w przypadku peelingu chemicznego, którego działanie polega na aplikowaniu na skórę odpowiednich naturalnych związków chemicznych mających określone właściwości.

Usuwanie martwego naskórka peelingiem chemicznym. Źródło: kuhipat.org.
Usuwanie martwego naskórka peelingiem chemicznym. Źródło: kuhipat.org.

Istotna kwestia to odpowiednie dobranie stężenia substancji pod kątem indywidualnego stanu skóry pacjenta.


Czym się charakteryzuje peeling chemiczny?

Peeling chemiczny dzięki stosowanym substancjom wpływa na przebudowanie struktury skóry, a konkretnie elastynę i kolagen.

Do najczęściej stosowanych w peelingu chemicznych substancji zaliczają się kwas glikolowy pozyskiwany z trzciny octowej, kwasy owocowe AHA oraz kwas trójchlorooctowy. Bardzo popularne jest także zastosowanie kwasu migdałowego.

Efekt odmłodzonej skóry po zabiegu to niewątpliwa zaleta peelingu chemicznego, podobnie jak usuwanie przebarwień, zmarszczek o niewielkim charakterze i innych doskonałości. Odnowa naskórka i samej skóry jest zauważalna już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym.


Wskazania do zastosowania peeelingu chemicznego

Osoby uskarżające się na wszelkie zmiany barwnikowe na skórze, spowodowane stanami zapalnymi, plamami soczewicowatymi, piegami oraz ostudą mogą z powodzeniem poddać się peelingowi chemicznemu.

Warto przejrzeć:  Wypadanie włosów. Jak walczyć z łysieniem?

Zabieg ten jest także wskazany dla osób cierpiących na rogowacenie słoneczne, zaburzenia rogowacenia (objawy suchości skóry, rogowacenie przymieszkowe), blizny, trądziki, a także w przypadku niedoskonałości skóry ściśle związanych z wiekiem (zmarszczki, zmniejszenie się jędrności skóry).


Peeling chemiczny – przeciwwskazania

Zabieg peelingu chemicznego nie jest wskazany w przypadku osób mających skłonność do powstawania blizn, cierpiących na alergie skórne, kobietom w ciąży, cierpiącym na trądzik ropny, opryszczkę w formie aktywnej, nadmierną opaleniznę, mającym za sobą zabieg chirurgiczny twarzy w ciągu ostatnich 2 miesięcy, znamiona melanocytowe, poddanych krioterapii w okresie ostatnich 6 miesięcy, posiadających podrażnienia oraz uszkodzenia skórne, przechodzących terapię pochodnymi witaminy A w ciągu 6 ostatnich miesięcy (terapia Roaccutane w formie doustnej).

Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu peelingu chemicznego podejmuje lekarz albo kosmetolog salonu na podstawie wywiadu, badań dermatologicznych, zaleceń. Dzięki zdobytym informacjom podejmowana jest ostateczna decyzja o zakwalifikowania lub też nie pacjenta do zabiegu. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, wówczas dobierana jest optymalna dawka oraz stężenie substancji na podstawie stanu pacjenta i jego oczekiwań.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *