Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Jaki depilator do domowego zastosowania?

Depilacja to tak naprawdę codzienność wielu kobiet. Dobrze dobrany damski depilator skutecznie usunie niechciane włoski, sprawiając, że twoja skóra będzie gładka przez wiele tygodni. Z tego artykułu dowiesz się jaki depilator wybrać, aby był w stu procentach skuteczny i ekonomiczny.

damski depilator Braun Silk epil 7 z nasadką do golenia skóry nóg i twarzy
damski depilator Braun Silk epil 7 z nasadką do golenia skóry nóg i twarzy

Rodzaje depilatorów

Na rynku możemy znaleźć wiele depilatorów o różnej skuteczności i przeznaczeniu. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie depilatora to jego rodzaj. Wyróżniamy następujące rodzaje depilatorów:

  • Depilatory z głowicą pęset – ich mechanizm opiera się na pęsetach osadzonych na jego głowicy. W czasie pracy depilatora, jego głowica obraca się, a pęsety otwierają się i zamykają, usuwając niechciane włoski. Urządzenia takiego typu posiadają zazwyczaj od 20 do 40 par pęset. Jest to więc niska ilość pęset, bowiem im jest ich więcej, tym łatwiej i efektywniej usuwa się włoski. Takie depilatory dedykowane są kobietom, które mają delikatną i wrażliwą skórę, oraz bardzo rzadkie rozmieszczenie włosków na ciele. Jest to również dobre urządzenie, dla tych osób, które planują zakup depilatora po raz pierwszy.
  • Depilatory z dyskami – mechanizm tego urządzenia, działa w taki sam sposób jak ten opisany powyżej. Z tą tylko różnicą, że dyski rozłożone są w większym zagęszczeniu. Za pomocą ich, urządzenie usuwa włoski znacznie szybciej i dokładniej, dlatego jest to dobry wybór dla osób, które mają zdecydowanie gęste włoski. W przypadku tego rodzaju urządzenia warto zwrócić uwagę, z czego wykonane są dyski. Najlepszym wyborem powinien być depilator z dyskami ceramicznymi. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się z kolei takie z dyskami metalowymi, mogą one bowiem powodować podrażnienia bądź alergie.
  • Depilatory laserowe – coraz bardziej popularny i chętniej wybierany rodzaj depilatora, dzięki któremu możemy pozbyć się włosków nawet na bardzo wiele miesięcy. Wiele osób, które używają depilatorów laserowych, z czasem przestaje całkowicie się golić, z racji tego, że włoski nie odrastają. Działanie tego urządzenia jest proste i bezpieczne a włoski usuwane są za pomocą pojedynczej wiązki światła.
Warto przejrzeć:  Mikrodermabrazja na twarz - rodzaje i cechy charakterystyczne poszczególnych jej typów

Rodzaj zasilania depilatora

Rodzaje depilatorów pod względem zasilania dzielimy na sieciowe oraz akumulatorowe. Istnieją również rodzaje łączące te dwa silniki. Przy wybieraniu rodzaju silnika warto zadać sobie pytanie, gdzie i w jakich okolicznościach będzie używany depilator – jeżeli jest to depilacja w domu, zdecydowanie warto sięgnąć po model z silnikiem sieciowym, natomiast depilator z silnikiem akumulatorowym będzie najlepszym rozwiązaniem, kiedy planujemy wiele podróży, a depilację wykonujemy w różnych miejscach.

Ponadto warto zwrócić uwagę na czas pracy baterii, przy wyborze silnika akumulatorowego. Średnio depilacja trwa od 20 do 30 minut, dobrze jest więc wybrać taki model, który wynosi trochę więcej niż 30 minut.


Dodatkowe funkcje depilatora

Często przy wyborze depilatora mamy również możliwość zakupić dodatkowe akcesoria, które działają razem z depilatorem. Podstawowa funkcja depilatora to usuwanie włosków, ale niektóre z nich dają możliwość oczyszczania twarzy, dzięki zamontowanej specjalnej końcówce.

Ponadto do niektórych urządzeń zakupić specjalne akcesoria takie jak nasadki do twarzy, które umożliwiają ładne wyprofilowanie brwi oraz pozbycie się niechcianych włosków nad ustami bądź też innych włosków w okolicy twarzy. Większość depilatorów dają możliwość używania go do twarzy – depilator do twarzy to zdecydowanie bezpieczny wybór, dodatkowo możemy także zakupić specjalny depilator, wyposażony w dodatkowe akcesoria służące do depilacji twarzy.

Warto przejrzeć:  Laserowe i chirurgiczne usuwanie tatuażu

Z rzeczy kosmetycznych warto także zwrócić uwagę na budowę i kształt depilatora, jak i na jego ciężar. Istotne jest, aby depilator był poręczny i przede wszystkim lekki, co zapewni komfort użytkowania. Dobrym dodatkiem jest także podświetlenie podczas depilacji, dzięki temu depilacja jest zdecydowanie dokładniejsza.


Ranking Depilatorów do domu – kwiecień 2024

Polecamy zestawienie TOP10 rekomendowanych depilatorów. Najlepsze w zestawieniu depilatory maszynki to produkty najchętniej wybierane przez Kupujących.


Komfort i bezbolesność zabiegu depilacji – co zrobić?

Pierwsza istotna rzecz to na pewno prędkość urządzenia. Im większa prędkość, tym urządzenie działa szybciej, ale niestety może to łączyć się z dyskomfortem, jak i bólem w trakcie golenia. Na rynku istnieje wiele damskich depilatorów, posiadających możliwość regulacji prędkości. Jest to z pewnością dobry wybór dla osoby z niskim progiem bólu. Dobrze jest na początku używania depilatora ustawić sobie prędkość na jak najniższą, co powinno zapewnić dodatkowy komfort. Potem można tę prędkość zmieniać w zależności od potrzeb. Im częściej używa się depilatora, tym bardziej się przyzwyczajamy, do tego stopnia, że z czasem nie czujemy już żadnego bólu.

Warto przejrzeć:  Ranking depilatorów damskich - Jaki najlepszy? Nasze TOP10

Zdecydowanie na zmniejszenie dyskomfortu podczas golenia wpływa wybranie depilatora z funkcją redukcji bólu. Ponadto na rynku możemy znaleźć także depilatory umożliwiające depilację na mokro. To zdecydowanie zmniejsza dyskomfort podczas golenia, a zabiegu możesz dokonywać na przykład podczas brania prysznica. Tego typu urządzenia powinny być wodoszczelne, dzięki temu są bezpieczne w użyciu i zapewniają komfort używania.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *