Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda Zdrowie

Zmniejszanie piersi. Chirurgiczne zmniejszenie biustu i wskazania do zabiegu

Estetyka naszego wyglądu stanowi bardzo ważny element życia, zwłaszcza w przypadku przedstawicielek płci przeciwnej. Jej wiele zabiegów pielęgnujących cerę w różnych okolicach ciała, jednakże kluczową sprawę powinniśmy przywiązywać przede wszystkim do naszego ciała.

Idealnym tego przykładem są interwencje chirurgiczne zmieniające objętość biustu. Z reguły tego typu zabiegi polegają na powiększaniu piersi, najczęściej wykonywanym z pobudek czysto estetycznych i wizualnych.

Drugą grupę osób stanowią natomiast kobiety, które decydują się na zmniejszenie piersi, gdyż z powodu swoich obfitych rozmiarów są prawdziwym utrapieniem w codziennym funkcjonowaniu.

Chirurgiczne zmniejszanie piersi. Fotografia: altushospital.org.
Chirurgiczne zmniejszanie piersi. Fotografia: altushospital.org.

Wskazania do wykonania zabiegu zmniejszania biustu

Częstą przypadłością spowodowaną ponadprzeciętnymi gabarytami biustu są problemy z kręgosłupem, ponadto posiadaczki dużych piersi skarżą się na bóle w tych okolicach, a także dolegliwości w takich miejscach jak szyja, plecy czy ramiona. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do uszkodzenia obciążonego kręgosłupa.

Osobna kwestia to problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru bielizny – często musi być ona wykonana indywidualnie na miarę, aby w sposób optymalny podtrzymywania biust i chroniła okolice piersi przed otarciami.

Duże piersi są atrakcyjne wizualnie dla męskiej grupy społecznej, jednak dla ich właścicielek stanowią poważny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, a zmniejszanie biustu stanowi dla nich chirurgiczny ratunek i szansę na poprawę komfortu swojej egzystencji.

Warto przejrzeć:  Leczenie kriochirurgią - charakterystyka zabiegu oraz przeznaczenie

Zmniejszanie piersi metodą chirurgiczną

Obecna medycyna estetyczna oferuje zabieg zmniejszania biustu za pomocą interwencji chirurgicznej. Podczas zabiegu usuwany jest fragment gruczołu piersiowego, ponadto biust jest odpowiednio modelowany. Według ustalonych norm pod pojęciem zbyt dużych piersi kryją się te, których objętość przekracza 0,5 l każde. W skrajnych przypadkach mogą one przekraczać nawet 1,5 l objętości, wówczas jest to tak zwana gigantomastia.

Jeżeli wielkość piersi przekracza powyższe normy, wówczas istnieje wskazanie do wykonania zabiegu ich zmniejszenia. Decyzję o podjęciu się operacji często podejmuje się na podstawie indywidualnych odczuć – wpływ na to mają:

  • proporcje ciała,
  • wzrost pacjentki,
  • rozmiar biustu w stosunku do jej gabarytów.

Zmniejszanie piersi to zabieg wykonywany głównie ze względów zdrowotnych, chociaż zdarzają się także operacje, w których głównym przesłaniem jest poprawa estetyki ich wyglądu. Pacjentki nie są poddawane interwencji chirurgicznej przed 20. rokiem życia ze względu na intensywność okresu dojrzewania – rozmiar piersi w tym czasie często ulega zmianie.

Pacjentowi podczas operacji podawane jest znieczulenie ogólne, a kwalifikacją do zabiegu jest jego dobry stan ogólny połączony z prawidłowymi wynikami badań. Ponadto chirurg bierze również pod uwagę stan psychiczny oraz oczekiwania osoby poddającej się operacji.

Warto przejrzeć:  Jaki depilator do domowego zastosowania?

Ważna kwestia to odpowiedni wybór terminu zabiegu – wykonuje się go ściśle z przypadającym okresem cyklu miesiączkowego. Operację wykonuje się w jego pierwszym tygodniu, gdyż wtedy piersi są znacznie mniej ukrwione.

Zmniejszanie biustu metodą chirurgiczną daje trwałe efekty, jednak nie zabezpiecza przed naturalnymi objawami starzenia oraz opadania piersi.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *