Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Jak przeciwdziałać suchości włosów i zapewnić im optymalne nawilżenie?

Włosy, zwłaszcza te średnioporowate i wysokoporowate mają tendencję do przesuszenia. Choć wpływ ma na to budowa takich włosów i odchylenie łuski od korzenia włosa, to jednak można odwodnieniu włosów skutecznie przeciwdziałać. Jak zapewnić im optymalne nawilżenie?

przeciwdziałanie suchości włosów


Jaki szampon, odżywka i serum sprawdzi się do włosów ze skłonnością do przesuszenia?

Zanim przejdziemy do konkretnych rad dotyczących stylizacji włosów podpowiemy Wam, jaki szampon, odżywkę i serum wybrać do włosów. Przede wszystkim należy doprowadzić do tego, by woda z włosów nie parowała, dlatego istotne znaczenie ma nawilżanie zarówno przy myciu, jak i w ciągu dnia. Świetnie sprawdzi się szampon z kwasem hialuronowym i dopasowana do niego odżywka. Kwas hialuronowy jest humektantem zapewniającym optymalny poziom nawilżenia. Dlatego sprawdzi się także serum na suche włosy z kwasem hialuronowym, które można stosować na całej długości włosów. Kwas hialuronowy nie tylko nawilża włosy, ale i wypełnia ubytki, zapewniając włosom większą objętość. Wszystko dzięki temu, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać nawet 1000 cząsteczek wody. Serum można aplikować na włosy wielokrotnie w ciągu dnia. Jest to polecane zwłaszcza w przypadku włosów przetłuszczających się u nasady. Przesuszenie włosów bardzo szybko w tym przypadku powoduje nadprodukcję sebum. Serum sprawdzi się także wtedy, gdy skóra głowy jest przesuszona. Można też zastosować wcierkę z octu jabłkowego i wody w proporcji 1:6. Taka wcierka zapobiega także swędzeniu skóry głowy.

Warto przejrzeć:  Usuwanie pieprzyków metodą chirurgiczną lub laserową

Sposób mycia ma znaczenie – postawcie na OMO i równowagę PEH

Skoro już wiecie po jakie kosmetyki warto sięgać w przypadku włosów wysokoporowatych i średnioporowatych, to czas poznać optymalną metodę pielęgnacji. Dobrze sprawdzi się metoda mycia OMO. W tym przypadku najpierw na włosy nakładana jest odżywka. Można nałożyć ją poniżej nasady włosów, aby ich nie obciążyć. Sprawdzi się taka z kwasem hialuronowym można sięgnąć też po odżywkę z wodą lamelarną. Takie lekkie produkty sprawdzają się bowiem do codziennego stosowania. Na skórę głowy warto zaaplikować szampon z kwasem hialuronowym i wykonać delikatny masaż. Po spłukaniu obydwu kosmetyków można zadbać o ochronę suchych włosów przed wysoką temperaturą suszarki czy też promieniowaniem UV i sięgnąć po odżywkę emolientową. Może zawierać naturalne oleje. Zamiast odżywki emolientowej można wybrać też serum bez spłukiwania z kwasem hialuronowym lub naturalnymi olejami. W przypadku tego drugiego należy pominąć w aplikacji skórę głowy i nakładać serum od połowy długości. Istotne znaczenie ma dbałość o równowagę PEH. Należy dostarczać to, czego włosy aktualnie potrzebują – proteiny, emolienty, a także humektanty w odpowiednich proporcjach.


Olejowanie włosów zapewni ochronę przed czynnikami drażniącymi

Proteiny można stosować raz na tydzień czy raz na dwa tygodnie, by wzmocnić włosy ze skłonnością do przesuszania. Na co dzień należy dbać głównie o nawilżanie, a po wysuszeniu lub przed nim o natłuszczanie. Raz w tygodniu warto również olejować włosy. Taki zabieg wzmacnia je, odżywia i chroni przed czynnikami drażniącymi, tworząc na powierzchni włosów film ochronny. Można sięgnąć po olej arganowy czy też olej kokosowy. Obydwa świetnie się sprawdzą do włosów farbowanych. Do rozjaśnianych lepiej wybrać olej kokosowy, który nie zmieni odcienia pasm. Olejowanie można wykonać także na ciepło, pochylając się nad miską z parującą wodą.

Warto przejrzeć:  Trwała depilacja ciała, czyli najskuteczniejsze metody usuwania włosów z powierzchni skóry

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *