Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Lifting biustu – charakterystyka zabiegu i możliwe powikłania

Zabiegowi liftingu poddawane są nie tylko miejsca związane z naszą twarzą. Efekty starzenia się naszej skóry są widoczne nie tylko na twarzy, ale również w innych miejscach naszego ciała. Skóra staje się mniej elastyczna oraz jędrna także w rejonach kobiecego biustu. Traci on swój atrakcyjny kształt wraz z wiekiem oraz takimi zmianami jak karmienie piersią, a także sama ciąża.

To wszystko powoduje, że biust staje się obwisły, co dostrzegają przede wszystkim same kobiety. Nic zatem dziwnego, że chcą one dokonać ich korekty, przywracając chociażby w jakiejś części młodzieńczy ich wygląd. Lifting biustu jest do tego odpowiednim zabiegiem chirurgicznym.

Zabieg liftingu biustu należy do grupy poważnych kosmetycznych interwencji chirurgicznych, które niosą ze sobą ryzyko powikłań. Zdjęcie: pattiflintmd.com.
Zabieg liftingu biustu należy do grupy poważnych kosmetycznych interwencji chirurgicznych, które niosą ze sobą ryzyko powikłań. Zdjęcie: pattiflintmd.com.

Przed zabiegiem …

Przed samą interwencją lekarz prowadzący informuje samego pacjenta o efektach oraz możliwych powikłaniach po zabiegu. Precyzyjne mierzenie oraz fotografowanie objętego przyszłą interwencją chirurgiczną miejsca jest podstawowym krokiem, który wykonuje chirurg.

Posiadając specjalistyczną aparaturę możemy także czasami poznać wynik symulacji i możliwych efektów wykonania liftingu biustu. W przypadku podejrzenia występowania zmian nowotworowych wykonywana jest przed i po zabiegu (po całkowitym zagojeniu się biustu po operacji) mammografia.

Warto przejrzeć:  Operacja powiększania piersi, czyli jak powiększyć biust?

Tuż przed samym zabiegiem (kilka godzin przed nim) należy powstrzymać się od spożywania pokarmów oraz płynów.


Zabieg i możliwe powikłania po liftingu piersi

Podobnie jak w przypadku liftingu twarzy, lifting biustu wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego.

Dobór odpowiedniej metody podciągania piersi zależy przede wszystkim od chirurga, który ocenia ich aktualny stan, wielkość oraz wagę – czynniki mające wpływ na dobór odpowiedniej strategii chirurgicznej.

Sam lifting biustu trwa mniej więcej 3 godziny. W niektórych przypadkach dokonuje się usunięcia nadmiaru skóry, podczas zabiegu brodawka oraz otoczka przesuwane są do góry. Ilość wycinanej skóry zależy w dużej mierze od wielkości samych piersi oraz czy mają one tendencję do nadmiernego opadania.

Jak w przypadku praktycznie każdej ingerencji chirurgicznej, lifting biustu jest operacją z charakteru tych poważnych oraz niosących za sobą pewne ryzyko powikłań pooperacyjnych. Dlatego ważne jest korzystanie z usług klinik posiadających odpowiednią renomę oraz opinię, gdyż nieprawidłowo wykonany zabieg może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, a najczęstszymi powikłaniami są:

  • infekcje skutkujące stanami zapalnymi oraz krwawienia,
  • problemy z czuciem w miejscach pooperacyjnych,
  • asymetria piersi,
  • blizny o charakterze koloidalnym i zakrzepy.
Warto przejrzeć:  Depilacja depilatorem jako jeden z domowych sposobów na usuwanie owłosienia

Obrzęki pooperacyjne są natomiast cechą charakterystyczną praktycznie każdego zabiegu liftingu, jeżeli został on dobrze wykonany, wówczas powinien on ustąpić po okresie maksymalnie kilku tygodni.


Pożądane efekty liftingu biustu

Wizualne pod kątem efektów najbardziej widoczny jest lifting biustu w przypadku małych piersi, które zachowują swój pożądany pooperacyjny kształt przez okres około roku.

Chcąc zachować młody wygląd piersi zabieg powtarza się cyklicznie, jednak kolejnemu nie należy się poddawać wcześniej jak rok po poprzednim wykonanymi liftingu.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • lifting biustu

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *