Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja pastą cukrową alternatywą dla wosku

Owłosienie ciemne, gęste oraz grube jest najczęściej usuwanym typem owłosienia podczas zabiegu depilacji. Oprócz standardowej depilacji woskowej występuje również depilacja pastą cukrową, które posiadają wiele cech wspólnych.

Pastę cukrową wykonuje się cukru, soku z cytryny oraz wody. Przygotowaną mieszankę przypominającą konsystencją krem nakłada się na skórę, a po pewnym czasie ulega ona twardnieniu i zastygnięciu.

W odróżnieniu od depilacji woskiem podczas depilacji cukrowej włosy usuwane są z mieszków włosowych poprzez ciągnięcie ich w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu.

Depilacja nóg pastą cukrową. Fotografia: pinkycloud.com.
Depilacja nóg pastą cukrową. Fotografia: pinkycloud.com.

Przeznaczenie depilacji pastą cukrową

Depilację cukrową stosuje się szczególnie przy włosach krótszych niż 0,5 cm, jest również ona mniej bolesna niż depilacja woskiem. Ta forma usuwania włosów zalecana jest szczególnie w przypadku depilowania miejsc bardziej wrażliwych, delikatniejszych, gdzie skóra jest cieńsza, np. twarz, miejsca intymne oraz pachy. Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna niż w przypadku zastosowania wosku, poza tym umożliwia ona modelowanie kształtu oraz ilości włosków.

Dzięki depilacji cukrowej skóra jest wyraźnie odmłodzona oraz wygładzona, podczas usuwania włosków następuje również pozbycie się martwego naskórka. Pastę cukrową podczas depilacji stosuje się zwłaszcza w przypadku wolniej rosnących włosów, które są rzadsze, słabsze oraz cieńsze. Efektem jest gładka skóra nawet do 10 tygodni od depilacji.

Warto przejrzeć:  Trwała depilacja ciała, czyli najskuteczniejsze metody usuwania włosów z powierzchni skóry

Ze względu na naturalny charakter usuwania owłosienia pastą cukrową można je stosować praktycznie w każdym wieku bez przeciwwskazań, pasta nie powoduje żadnych szkodliwych efektów ubocznych, a ponadto mogą depilacji cukrowej poddać się te osoby, u których inne zabiegi depilacyjne nie są zalecane.

Zalety domowej depilacji pastą cukrową – film:


Depilacja pastą cukrową miejsc intymnych

Ze względu na jej delikatność depilacja pastą cukrową jest często wykonywanym zabiegiem usuwania owłosienia w miejscach intymnych. Metoda jest higieniczna, naturalna oraz bezpieczna, odczuwa się jedynie delikatny ból, znacznie mniejszy niż w przypadku depilacji woskiem. Włosy usuwane są zgodnie z ich kierunkiem wzrostu.

Do sporządzenia pasty cukrowej stosuje się cukier, wodę oraz cytrynę. W przypadku depilacji woskiem nakłada się go za pomocą szpatułki albo rolki, a następnie szybkim ruchem zrywa włosy z cebulkami. Ten rodzaj usuwania jest jednak bardziej bolesny, efektem jest natomiast idealnie gładka skóra utrzymująca się do około miesiąca.

Inne formy depilacji, np. za pomocą kremów depilacyjnych, depilatorów, golarek czy też maszynki nie dają takich efektów jak depilacja woskowa czy depilacja pastą cukrową, istnieje także ryzyko skaleczenia się.

Warto przejrzeć:  Modelowanie brwi - jak je poprawnie korygować?
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
 • jak depilowac brwi
 • pasta cukrowa
 • depilacja cukrowa
 • depilacja pastą cukrową
 • pasta cukrowa do depilacji
 • pasta cukrowa opinie
 • depilacja pastą cukrową opinie
 • depilacja cukrowa opinie
 • wosk cukrowy

OPINIE - 4

 1. kurcze.. tyle czytam o tej paście, ze chyba się zdecyduję… wosku nigdy nie używałam, zawsze wybierałam maszynki, ale to wiadomo – dwa dni i włoski wracają. wiem ze takie zabiegi sa w denique we wrocku? a czy ktoś mógłby udzielić mi jakiejś info na ten temat? rekomendujecie?

 2. odpowiadając na pytanie sosik17.03 : tak, polecam denique we wroclawiu. a co do samego artyułu: ciekawy i to dzieki niemu zdecydsowalam sie na paste. ale zabieg serio fajny i warty zachodu!

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *