Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda Zdrowie

Jak wzmocnić włosy? Polecane i często stosowane metody na ich regenerację

Szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz różnego rodzaju zabiegów powoduje, że nasze włosy stają się cienkie, łamliwe, z tendencją do wypadania. Trącą one wyraźnie swój naturalny blask, dlatego konieczne jest zadbanie o przywrócenie im zdrowego wyglądu.

Włosy na głowie nie znoszą zbyt dobrze wysokich temperatur, które towarzyszą choćby procesowi ich suszenia po kąpieli (użycie suszarki osłabia włosy), prostowania czy też podkręcania.

Oczyszczanie i regeneracja włosów, czyli jak dbać o włosy? Fotografia: www.shape.com.
Oczyszczanie i regeneracja włosów, czyli jak dbać o włosy? Fotografia: www.shape.com.

Szkodliwe działanie powodowane silną ingerencją w ich strukturę wywołuje także proces ich farbowania, a szczególnie ich rozjaśnianie. Negatywnie na włosy na głowie oddziaływują także wszelkie zanieczyszczenia środowiska.

Dzisiaj nie wystarczy stosować odpowiednie szampony, zadbajmy w lepszy sposób o skórę naszej głowy oraz cebulki włosów, dzięki czemu odzyskamy dawny naturalny blask swoich włosów.


Oczyszczanie włosów

Odbudowanie, a następnie wzmocnienie samej struktury włosa wymaga czasu, dlatego jest to proces wieloetapowy. Pierwszą czynnością powinno być staranne oczyszczenie, w następnej kolejności dochodzi do odbudowy osłabionego włosa, później natomiast dochodzi do jego głębokiego nawilżenia.

Etap oczyszczania ma na celu usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń odkładających się na włosach, co powoduje ich osłabienie. Szczególnie dotyczy to osadów pozostawionych po stosowanych przez nas tradycyjnych kosmetykach. Do czyszczenia włosów idealnie nadaje się soda oczyszczona, którą z powodzeniem można dodać do szamponu w celu jej łatwiejszego rozprowadzenia. Pierwsze nałożenie mieszanki powinniśmy trzymać na głowie przez okres około dziesięciu minut, po tym czasie włosy należy spłukać i powtórzyć czynność.

Warto przejrzeć:  Czy można przyozdobić różowy lakier hybrydowy? Podpowiadamy!

Po oczyszczeniu przystępujemy do odbudowy struktury włosów. Najlepiej się do tego nadają naturalne proteiny, dlatego godne polecenia jest zastosowanie surowego jajka, które wtarte we włosy pozostawiamy na około 30 minut. Po tym czasie tą naturalną odżywkę należy spłukać.


Włosy potrzebują nawilżenia

Kolejny etap to gruntowne nawilżanie struktury włosa. W tym miejscu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie oliwy z oliwek. Przygotujmy mniej więcej jedną łyżkę i rozprowadźmy we włosach, a następnie nałóżmy czepek foliowy bądź owińmy głowę folią przylegającą. Znów odczekujemy około 30 minut, po czym zdejmujemy folię i przystępujemy do usunięcia oliwy, do czego nadaje się szampon o delikatnym działaniu. Po umyciu włosów spłukujemy je oczywiście dokładnie wodą.


Zadbaj o swoje farbowane włosy

Szczególną pielęgnacją powinny być otoczone włosy farbowane ze względu na fakt, że stosowanie chemicznej farby wpływa negatywnie na strukturę włosa, przyczyniając się w sposób znaczący do jego przesuszenia i osłabienia.

Na potrzeby włosów farbowanych należy stosować dedykowane dla nich szampony, których zadaniem jest szczególna troska o ich nawilżenie i ochrona naniesionych kolorów. W celu zachowania blasku takich włosów dobrym i naturalnym sposobem pielęgnacji jest zastosowanie płukanki z obecnością soku z cytryny. Warto pamiętać, aby do farbowania włosów wybrać farbę, czy utleniacz zawierające dodatkowe składniki, które pielęgnują włosy i chronią je podczas koloryzacji.

Warto przejrzeć:  Fryzury męskie idealne na zakola

Warto również stosować odpowiednie odżywki, takie jak dla przykładu maseczki regeneracyjne, szczególnie polecane w pielęgnacji włosów farbowanych.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • jak wzmocnić włosy
  • jak wzmocnic wlosy

OPINIE - 2

  1. Tutaj jest spis bardzo fajnych naturalnych preparatów na wzmocnienie włosów – naturala.pl/tag/145/jak_wzmocnic_wlosy

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *