Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda Zdrowie

Elektrokoagulacja na niepożądane zmiany skórne i rozszerzone naczynia krwionośne

Niepożądane zmiany widoczne na naszej skórze i w obrębie naszego ciała powodują, że czujemy się źle. Metodą skutecznego zwalczania tych zmian jest elektrokoagulacja, która polega na oddziaływaniu na naszą skórę odpowiednimi impulsami elektrycznymi, dzięki czemu możemy pozbywać się takich przypadłości jak brodawki, torbiele, prosaki czy też rozszerzone naczynka krwionośne.

Zabieg elektrokoagulacji na zmiany skórne. Źródło: revision.com.pl.
Zabieg elektrokoagulacji na zmiany skórne. Źródło: revision.com.pl.

Na czym polega elektrokoagulacja?

Ogromną zaletą elektrokoagulacji jest z pewnością jest bezpieczeństwo oraz bezinwazyjność, przez co korzysta z niej coraz większa grupa osób.

Szczególnie popularna jest elektrokoagulacja wykonywana w celu eliminacji rozszerzonych naczynek krwionośnych, które spowodowane jest głownie nieprawidłowym funkcjonowaniem w życiu codziennym – stresem, nieodpowiednim odżywianiem się itp. Podczas emisji prądu ściany naczyń są uszkadzane, przez co naczynia ulegają obumarciu i są wchłaniane przez nasz układ krwionośny, po czym są wydalane.


Przeciwwskazania i wskazania do elektrokoagulacji

Elektrody o zróżnicowanej wielkości oraz kształtach igieł, przez które ma przechodzić prąd elektryczny, są przykładane do odpowiednich na ciele miejsc. Same igły nie przebijają warstwy skóry, są jedynie przykładane w odpowiednich miejscach. Emisja prądy powoduje ścinanie się białka w tkankach, a uszkodzeniu ulegają jedynie te naczynia o zmianach chorobowych. Czas trwania samego zabiegu uzależniony jest od stanu oraz rozległości zmian chorobowych i trwa kilka minut do nawet godziny.

Warto przejrzeć:  Leczenie kriochirurgią - charakterystyka zabiegu oraz przeznaczenie

W przypadku głębokich i rozległych zmian w tkankach stosuje się znieczulenie miejscowe, w pozostałych przypadkach jest to zbędne, gdyż zabieg elektrokoagulacji to metoda bezbolesna, która stanowi bardzo skuteczny sposób na usuwanie rozszerzonych naczynek krwionośnych i innych zmian chorobowych takich jak:

 • kaszaki,
 • prosaki,
 • torbiele,
 • włókniaki.

Sporą zaletą jest fakt, że po elektrokoagulacji nie ma żadnych niedyspozycji oraz rekonwalescencji. Polecana jest ona także osobom mającym problemy z nadmiernym owłosieniem, w przypadku których pozostałe sposoby okazały się zawodne.

Elektrokoagulacja nie jest natomiast wskazana dla osób cierpiących na:

 • nowotwory,
 • choroby zakaźne,
 • grzybice,
 • epilepsję,
 • kobiety w ciąży,
 • trądzik,
 • posiadających metale w organizmie.

Ile zapłacimy za jeden zabieg?

Cena zabiegu elektrokoagulacji uzależniona jest od rozległości oraz charakteru zmian chorobowych u pacjenta. Za elektrokoagulację brodawki zapłacimy około 40-50 zł za pojedynczą wizytę. Ceny na rynku wahają się natomiast od 20 zł do około 300 zł.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
 • elektrokoagulacja
 • elektrokoagulacja cena
 • elektrokoagulacja opinie
 • elektrokoagulacja naczynka

OPINIE - 2

 1. mam cerę naczynkową w okresie jesienno zimowym stosuję kosmetyki z Flos Lek , natomiast w okresie letnim jest to dr. i.eris z wysokim filtrem. Kosmetyczka mi poleciła. Swoją drogą jeśli chodzi o dodatkowe zabiegi to często korzystam z usług w Gabinecie Kosmetycznym. Ostatnio korzystałam z zabiegów na twarz w salonie tuttibeauty.pl i przyznam, że jestem zadowolona. Polecam wizyty w dobrych salonach kosmetycznych.

 2. Byłam na tym zabiegu, bolało trochę, ale czego się nie zrobi żeby pięknie wygladać. Po zabiegu jeszcze gorzej. Uratowała mnie marka Earthnicity Minerals, a dokładnie jej podkład i korektor. Mogłam chodzić do pracy i nikt nie pytał co mi się stało 🙂

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *