Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka

Przedłużanie włosów przy użyciu sztucznych lub naturalnych pasemek

Długość naszych włosów często nas nie satysfakcjonuje, a proces ich wzrostu jest na tyle długotrwały, że potrzebujemy na teraz jakiegoś rozwiązania pozwalającego nam je przedłużyć.

Taką usługę obecnie oferują gabinety kosmetyczne, które wiedzą dokładnie, w jaki sposób przebiega ten proces. W niektórych przypadkach wystarczy jedynie zmiana fryzury, aby optycznie i wizualnie wydłużyć włosy na głowie.

Zabieg kosmetyczny przedłużania włosów. Fotografia: www.mishishi.com.
Zabieg kosmetyczny przedłużania włosów. Fotografia: www.mishishi.com.

Przedłużanie włosów dedykowane jest przede wszystkim osobom z włosami krótkimi i o średniej długości.


Na czym polega przedłużanie włosów?

Ideą tego zabiegu jest doklejanie do naturalnej struktury włosa sztucznych pasemek, które są przytwierdzane na tyle mocno, że nie ma ryzyka ich oderwania podczas wykonywania codziennych czynności, a także podczas samego snu. Sztuczne pasemka doczepiane są praktycznie tuż przy skórze, co gwarantuje ich trwałość oraz moc całej struktury włosa. Dzięki temu naturalne włosy zyskują nie tylko na długości, ale także i na grubości.

Sztuczną strukturę włosa doczepia się na gorąco stosując rozgrzaną do odpowiedniej temperatury łuskę kreatynową lub na zimno przy pomocy specjalnych obrączek. Łuska po stopieniu daje gwarancję trwałych oraz niewidocznych połączeń sztucznego tworu włosa z jego naturalną strukturą.

Warto przejrzeć:  Depilacja wąsika, czyli jak najskuteczniej usunąć problematyczne włoski?

Zabieg ten zajmuje średnio kilka godzin z powodu mozolnej pracy doklejania pojedynczych pasemek.


Naturalne lub sztuczne włosy

Decydując się na przedłużanie włosów możemy zamiast sztucznych pasemek wybrać naturalne włosy, które najczęściej się skupuje. Poddane są one następnie myciu, sterylizacji oraz farbowaniu. W porównaniu ze sztucznymi pasemkami włosy naturalne mają większą wagę, są jednak znacznie bardziej miękkie w dotyku.

Zabieg ten przy wykorzystaniu włosów naturalnych jest droższy w porównaniu z doczepianiem syntetycznych pasemek. Cena przedłużania zależy także od liczby wykonanych przedłużeń, sposobu łączenia oraz długości doklejanej struktury.

Pod kątem oczekiwanych efektów polecane jest zwłaszcza przedłużanie włosów przy pomocy rozgrzanej łuski kreatynowej. Metoda ta pozwala nam na utrzymanie efektów przedłużenia przez kilka miesięcy.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • przedłużanie włosów opinie 2013

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *