Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Transplantacja włosów inwazyjnym sposobem walki z łysieniem

Intensywny rozwój przemysłu kosmetycznego spowodował wzrost nowych rozwiązań, które znacząco przyczyniają się do podwyższenia poziomu możliwości, jakie dają obecne zabiegi kosmetyczne.

Dawniej jedynym sposobem na walkę z problemem wypadania włosów było stosowanie odpowiednich szamponów, jednak ich zastosowanie oraz efektywność były dalekie od oczekiwań. Łysienie jest objawem, który w zdecydowanej większości dotyczy grupy mężczyzn.

Zabieg transplantacji włosów inwazyjną metodą leczenia łysienia. Fotografia: cdn.expatwoman.com.
Zabieg transplantacji włosów inwazyjną metodą leczenia łysienia. Fotografia: cdn.expatwoman.com.

Przerzedzanie się włosów może rozpoczynać się już w wieku późnego dojrzewania, kiedy to zauważamy pierwsze oznaki łysienia w postaci charakterystycznych zakoli – najczęściej w okolicach skroni oraz czoła. Wpływ na wypadanie włosów mają przede wszystkim problemy ze skórą związane ze stwierdzonymi zmianami chorobowymi.


Jak zwalczać łysienie?

Przywrócenie gęstości włosów znajdujących się na głowie wiąże się z ich zagęszczeniem lub przeszczepieniem, czyli zastosowaniem odpowiednich implantów. Transplantacja włosów wykonywana jest przede wszystkim w miejscach szczególnie narażonych na ich wypadanie.

Klientami gabinetów kosmetycznych oferujących przeszczepianie włosów są z reguły mężczyźni, których przede wszystkim dotyczy problem łysienia, a łysienie męskie jest objawem bardzo odpornym na inne metody leczenia (łysienie androgenowe, które inaczej zwane jest właśnie męskim).

Warto przejrzeć:  Jak wzmocnić włosy? Polecane i często stosowane metody na ich regenerację

Popularność transplantacji włosów stale rośnie pomimo wysokiej ceny zabiegów – decydując się na wszczepienie implantów musimy się liczyć z wypadkiem przynajmniej 3-4 tysięcy zł.


Grupy ze wskazaniami do zabiegu

Mężczyźni posiadający androgenowe łysienie męskie o podłożu genetycznym są grupą osób, która jest najpoważniejszym kandydatem do transplantacji włosów. Kobiety, chociaż rzadziej, także poddają się zabiegowi.

Cechą męskiego łysienia są ubytki o charakterze fragmentarycznym – zanik owłosienia zauważalny jest w niektórych obszarach głowy, zatem podczas przeszczepu można pobierać włosy z rejonów nieobjętych łysieniem. Wskazaniem do zabiegu są także ubytki włosów spowodowane mechanicznymi urazami.


Jak przebiega transplantacja włosów?

Podczas transplantacji ważna jest precyzja, przez co nie dziwi fakt, że zabieg trwa z reguły kilka godzin. Pacjentowi będącemu w pozycji siedzącej podawane jest przed przeszczepem znieczulenie miejscowe. Sama transplantacja włosów polega natomiast na pobraniu fragmentów skórnych z włosami, znajdujących się w okolicach potylicy. Wycięcia są zszywane, zatem po pewnym czasie miejsca nacięć praktycznie zanikają.

Proces hodowania włosów trwa mniej więcej dwa tygodnie; po tym czasie dochodzi do pojedynczego przeszczepu implantów w okolicach, w których nastąpił proces łysienia. Pojedynczy wyhodowany implant to linia brzegowa samego przeszczepu, natomiast wnętrze to implanty składające się z kilku mieszków włosowych.

Warto przejrzeć:  Lipoliza jako jeden ze sposobów walki z tłuszczem

Po wykonanym zabiegu w implantowanych miejscach pojawiają się włosy o nieco mniejszej jednak gęstości oraz grubości.

OPINIE - 1

  1. hmm… nie jestem pewien co do skuteczności takiego zabiegu… Jak mi wytną włosy z potylicy to już tam nie odrosną… przecież włosy nie rosną na bliznach. Czyli będę miał rozrzedzone włosy wszędzie, w dodatku zapłacę kupę kasy za kilku godzinny zabieg… hmm jakoś to mnie nie przekonuje… Bardziej zastanawiam się nad czymś takim procerin.pl Tabletki, szampony, odzywki i pianki to bardziej przemawia do mnie.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *