Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda Zdrowie

Wypadanie włosów. Jak walczyć z łysieniem?

Wypadanie włosów jest procesem uwarunkowanym genetycznie. Kiedy organizm się starzeje, wówczas pojawiają się różnego rodzaju symptomy – również w postaci utraty owłosienia na skórze głowy.

Szacuje się, że z powodu naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie tracimy codziennie mniej więcej 200 włosów. Niepokój z naszej strony powinien zostać wywołany w momencie, kiedy zauważymy u siebie zbyt dużą ich utratę, co może być spowodowane także zmianami chorobowymi.

Wypadanie włosów - jak walczyć z łysieniem? Fotografia: uk.askmen.com.
Wypadanie włosów – jak walczyć z łysieniem? Fotografia: uk.askmen.com.

Często łysienie towarzyszy takim schorzeniom jak:

 • anemia,
 • nowotwory,
 • niski poziom estrogenów,
 • nieprawidłowości w pracy tarczycy.

Naturalnym objawem w postaci wypadania włosów jest też przyjmowanie określonych leków; okres okołoporodowy u kobiet oprócz znanych nam dobrze dolegliwości to także nadmierne wypadanie włosów.

Co zatem należy zrobić, aby ich nadmiernie nie stracić? Przede wszystkim trzeba stwierdzić, co jest powodem łysienia, aby móc odpowiednio wcześnie zareagować.


Przyczyny utraty włosów

Częściowa utrata włosów może być spowodowana codzienną ich pielęgnacją w postaci czesania oraz mycia, dlatego alarm powinien pojawić się momencie, gdy zauważymy u siebie ponadprzeciętne łysienie, którego nie da się wytłumaczyć zabiegami higienicznymi wykonywanymi z naszej strony. Klucz do sukcesu to znajomość naszych włosów – ich pielęgnacja jest w dużej mierze uzależniona od tego, czy są one suche, normalne czy też przetłuszczające się.

Warto przejrzeć:  Objawy hemoroidów i sposoby leczenia

Względem tego powinniśmy dobierać odpowiednie kosmetyki nawilżające oraz odżywiające, które należy stosować oprócz systematycznego mycia włosów.

Codzienna profilaktyka sprawia, że w wielu przypadkach udaje się zminimalizować efekt łysienia, co jednak okazuje się często nieskuteczne, jeżeli wypadanie włosów ma podłoże chorobowe.


Jak leczyć efekty łysienia?

Przeciwdziałając wypadaniu włosów powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie specyfiki, w które najlepiej się wyposażyć w aptekach. Oczywiście konsultacja z dermatologiem będzie w tym przypadku konieczna, gdyż tylko specjalista będzie mógł precyzyjnie określić problem potencjalnego pacjenta i w razie konieczności wystawić odpowiednią receptę.

Substancje lecznicze na wypadanie włosów dostępne w aptekach zawarte są w specyfikach, które funkcjonują jako kosmetyki do codziennej pielęgnacji i walki w objawami łysienia. Ze względu na skuteczność tego rodzaju preparatów zaleca się kupować je w aptekach, a nie w drogeriach.


Nie tylko domowe sposoby na wypadanie włosów

Walczyć z łysieniem możemy także domowymi sposobami przy wykorzystaniu naturalnych specyfików. Znakomicie na wypadanie włosów sprawdzają się pasty z czarnej rzepy i pokrzyw, ziołowe szampony. Roślinami powstrzymującymi proces łysienia są także brzoza, łopian oraz ruta. Do walki z łysieniem stosuje się także napary do picia, a popularne są te z begonii, lawendy oraz pokrzywy. Można również ograniczyć mycie włosów, a zamiast szamponu używać mydło bez dodatku detergentów.

Warto przejrzeć:  Usuwanie zmarszczek - jak walczyć z efektami starzenia się skóry?

Na potrzeby walki z łysieniem stosuje się także:

 • hydroterapię,
 • masowanie skóry głowy celem stymulowania mieszków włosowych,
 • terapię światłem,
 • w ostateczności transplantację włosów.

Potwierdzone efekty w przeciwdziałaniu procesu łysienia daje również akupunktura.


Zadbaj o odpowiednią dietę

Wpływ na wypadanie włosów ma także nasza dieta, gdyż odżywianie ubogie w witaminy oraz potrzebne naszemu organizmowi składniki negatywnie odbija się także na osłabieniu cebulek włosów i tym samym ich struktury. Pokarm bogaty w minerały, białka, węglowodany oraz kwasy powinien być dla nas dobrą codzienną profilaktyką.

Objaw łysienia jest często charakterystyczny u osób stosujących diety wykluczające niektóre składniki lub też korzystający z diet niskokalorycznych.

OPINIE - 4

 1. Administratorzy dziękują Panu Krzysztofowi za zwrócenie uwagi na błędy składniowe i interpunkcyjne. Dzięki Wam, Drodzy Użytkownicy, nasz portal staje się lepszy:) Jeszcze raz dziękujemy 🙂

 2. u mnie sprawdzają się produkty z procerin.pl . Od jakiś 2 lat stosuję tylko je, najpierw zahamowały moje łysienie a teraz utrzymują włosy w dobrej kondycji, już nie wypadają do tego są gładkie i się nie przetłuszczają, nie mam też problemów z łupieżem.

 3. Alicja, jeśli nadal szukasz produktu nie tylko dla mężczyzn ale i dla kobiet to spróbuj dostać w aptece produktów Biokapu z serii anticaduty.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *