Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Plastyka szyi, czyli kiedy decydujemy się na lifting szyi?

Dbając o naszą skórę często zapominamy o należytej pielęgnacji skóry szyi. Jest to miejsce szczególnie delikatne i wrażliwe, co czyni je niezwykle podatnym na efekty starzenia oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Na stan skóry szyi ma wpływ jej pielęgnacja lub też brak, pozycja podczas spania (starzeniu sprzyja podpieranie głowy poduszkami). Wrażliwość tej części ciała powoduje, że powinniśmy zwrócić na nią szczególną uwagę już w okresie młodości. Często bowiem zaniedbujemy skórę szyi kosztem starań o naszą cerę na twarzy, aplikując jej różnego rodzaju kremy ujędrniające i przeciwzmarszczkowe.

Plastyka lifting szyi. Fotografia: naturalimageoc.com.
Plastyka lifting szyi. Fotografia: naturalimageoc.com.

Efekt tych zaniedbań to zwiotczenie i marszczenie się w tym newralgicznym miejscu.


Przebieg operacji

Lifting szyi to zabieg coraz bardziej popularny przy dzisiejszych możliwościach medycyny kosmetycznej. Plastyka wymaga interwencji chirurgicznej, gdyż w domowych warunkach o pożądany efekt przy zastosowaniu preparatów i kremów będzie niezwykle trudno. Pacjent otrzymuje znieczulenie ogólne, a cały zabieg chirurgiczny trwa mniej więcej 2 godziny.

Nadmiar skóry podlegający marszczeniu i zwiotczeniu jest usuwany wraz ze zbędnym tłuszczem. Gdy już to zostanie wykonane przez chirurga, następuje naciągnięcie skóry szyi celem przywrócenia jest świeżego i młodego wyglądu.

Warto przejrzeć:  Radiofrekwencja nowoczesną metodą na odmłodzenie skóry

Celem minimalizacji pozostałości po nacięciach wykonuje się je w miejscach stosunkowo mało widocznych oraz trudnodostępnych, którymi są broda czy też małżowina uszna. Konieczne jest zastosowanie szwów po wycięciu nadmiaru skóry oraz zbędnej tkanki tłuszczowej.


Efekty po liftingu i możliwe powikłania

Plastyka szyi za pomocą interwencji chirurgicznej wymaga od pacjenta noszenia opatrunków po wykonaniu operacji plastycznej. Efektami ubocznymi o charakterze krótkotrwałym (jeżeli zabieg został wykonany prawidłowo) mogą być zasinienia, bolesność w miejscach nacięcia oraz opuchlizna.

Po zabiegu należy także uważać z gwałtownymi ruchami głowy i z mimiką szyi, odpoczynek także jest wskazany. Po 2 tygodniach powinny się pojawić natomiast pierwsze symptomy poprawy wizualnej w postaci nieco bardziej elastycznej, wyraźnie odmłodzonej, zgrabnej i ujędrnionej skóry. Szacuje się, że na pełny efekt pacjent musi poczekać przynajmniej miesiąc po operacji.

Powikłaniami po wykonaniu plastyki szyi są:

  • miejscowe krwawienia,
  • trudności z gojeniem się ran,
  • stany zapalne,
  • zakażenia bakteryjne.

Niekiedy obserwuje się także zaburzenie czucia w okolicach poddanych interwencji chirurgicznej. Ważne jest korzystanie z renomowanych i cieszących się dobrą opinią fachowców w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • lifting szyi
Warto przejrzeć:  Zabiegi na odmłodzenie okolicy oka

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *