Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Trwała depilacja ciała, czyli najskuteczniejsze metody usuwania włosów z powierzchni skóry

Stosowanie depilacji na co dzień to zabieg często spotykany zarówno u pań, jak i panów. Szczególnie dotyczy to osób mających gęste oraz ciemne owłosienie. Domowe sposoby na usuwanie owłosienia są często praktyczne i szybkie w zastosowaniu, jednak z długotrwałymi efektami bywa różnie.

Klasyczne golarki oraz maszynki do golenia usuwają włosy, jednak cebulki znajdujące się w skórze pozostają, przez co pojawia się w stosunkowo krótkim czasie owłosienie stające się jeszcze gęstsze i mocniejsze. Trwała depilacja polega natomiast na usuwaniu nie tylko samego włosa, ale również jego cebulek, co w znaczącym stopniu ogranicza jego proces regeneracji.

Trwala depilacja ciala - najskuteczniejsze metody usuwania owłosienia z powierzchni skóry. Fotografia: drdayan.com.
Trwala depilacja ciala – najskuteczniejsze metody usuwania owłosienia z powierzchni skóry. Fotografia: drdayan.com.

Zalety i skuteczność depilacji laserowej

Na najlepsze efekty możemy liczyć poddając się depilacji laserowej, podczas której cebulki włosów są uszkadzane za pomocą lasera, co powoduje, że w dalszej perspektywie włosy obumierają, stają się jaśniejsze i słabsze, a następnie odpadają. Po kilku takich zabiegach w depilowanych miejscach uszkodzone cebulki włosów nie stymulują już wzrostu kolejnych.

Rozgrzanie stopniowe cebulek przez zastosowanie lasera daje znakomite efekty, jednak jest to zabieg bardzo kosztowny. Pojedynczy koszt depilacji laserowej to kwota rzędu przynajmniej 400 zł, a ostateczna cena zależy od miejsca depilacji. Znakomite efekty trwałego usuwania włosów są zwłaszcza widoczne u osób posiadających grube i mocne owłosienie.

Warto przejrzeć:  Depilacja hollywoodzka - jeden z modnych sposobów usuwania włosków z miejsc intymnych

Ze względu na bezpieczeństwo zabiegu depilację laserową można stosować w obrębie całego ciała – zarówno na nogach, jak i w miejscach intymnych i szczególnie wrażliwych na depilację.

Wykonywaniem depilacji laserowej zajmują się specjalistyczne gabinety kosmetyczne, które wyposażone są w odpowiedni sprzęt, a jego obsługą zajmują się posiadające należyte uprawnienia osoby. Zabiegowi nie mogą się poddać pacjenci z przeszkodami wynikającymi z oddziaływania lasera na organizm.


Pasta cukrowa i wosk tańszymi alternatywami dla lasera

Bardzo dobre efekty w usuwaniu owłosienia dają również depilacje pastą cukrową oraz przy pomocy wosku. W stosunku do zabiegu laserowego cechuje je jednak znacznie wyższa bolesność zabiegu oraz mniejsza skuteczność. Są przy tym jednak znacznie tańsze, przez co są bardziej popularne niż odmiana laserowa. Dodatkowym ich atutem jest prostota stosowania, dzięki której można je stosować także w warunkach domowych.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja cipki

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *