Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Zdrowie

Leczenie nadżerek krioterapią

Stosowanie krioterapii powoduje znaczną poprawę stanu zdrowia w leczonych miejscach. Jak już wcześniej wspominaliśmy, krioterapia może być miejscowa lub też ogólna. W pierwszym przypadku stosuje się ją dla stwierdzonych i umiejscowionych w konkretnych okolicach zmian chorobowych, przy których można zastosować tą metodę. Krioterapia ogólna natomiast to emisja strumienia mroźnego powietrza na powierzchnię całego ciała.

Leczenie nadżerek krioterapią. Zdjęcie pochodzi z serwisu thrivedripspa.com.
Leczenie nadżerek krioterapią. Zdjęcie pochodzi z serwisu thrivedripspa.com.

Usuwanie nadżerek u kobiet przy użyciu krioterapii

Stosunkowo częstym schorzeniem, na które cierpią kobiety w różnym wieku, są tak zwane nadżerki pojawiające się w okolicach pochwy. Charakter zmian chorobowym nie uważa się za złośliwy, to de facto początkowy stan nowotworowy, nieleczony jednak w dłuższej perspektywie może spowodować poważne komplikacje. Stwierdzaniem zmian nadżerkowych zajmuje się lekarz podczas wykonywania badania cytoonkologicznego. Sposób na ich eliminację zależy w dużej mierze od stopnia ich zaawansowania.

Zdiagnozowanie zmian nadżerkowych oraz ich stadium to najważniejsze kwestie, które należy wykonać przed podjęciem jakichkolwiek działań leczniczych. Zabieg krioterapii jest bardzo popularną i chętnie stosowaną przez lekarzy metodą na usuwanie nadżerek, a leczenie odbywa się w warunkach laboratoryjnych, gdzie pojedyncza krioterapia trwa około 15 minut.

Warto przejrzeć:  Jak radzić sobie z bólem brzucha: Praktyczne porady

Ważna kwestia to fakt, że zabieg jest bezbolesny i skuteczny. Emitowane mroźne powietrze kierowane jest poprzez strumień z aparatury na zmienione chorobowo miejsce. W ten oto sposób komórki nowotworowe uszkadzają się poprzez zamrożenie, czego efektem jest pękanie ich błon śluzowych.

To wszystko powoduje, że uszkodzone komórki obumierają i są wydalane z organizmu (tkanki nie ulegają uszkodzeniu, przez co krioterapia nie powoduje krwotoków).

Stopień mrożenia może być płytki (brak blizn po zabiegu) lub też głęboki (pozostają niewielkie bliznowce, zanikające jednak po pewnym czasie) w zależności od lokalizacji nadżerki oraz stopnia jej zaawansowania.


Efekty leczenia nadżerek krioterapią

Skuteczność, efektywność oraz bezpieczeństwo i bezbolesność krioterapii powoduje, że tymi kryteriami nie ustępuje ona laserowemu usuwaniu nadżerek. Nawet głębokie mrożenie w żaden sposób nie ogranicza elastyczności blizn (pacjent ledwo co je odczuwa). Nic zatem dziwnego, że jest ona zdecydowanie częściej polecana nich interwencja chirurgiczna w leczeniu nadżerek.

Chcąc uniknąć obfitego krwawienia podczas zabiegu usuwanie nadżerek przy użyciu krioterapii stosuje się po miesiączce. Jedyny dyskomfort to odczuwalne przy mrożeniu skurczanie się określonych partii mięśni, co jest ich reakcją obronną na zimno.

Warto przejrzeć:  Mity i fakty na temat leczenia kanałowego

Zdarza się, że po krioterapii mogą się pojawić upławy (nieprawidłowa wydzielina z pochwy, często spotykana u kobiet). Zalecane jest także wstrzymanie się z aktywnością seksualną na kilka tygodni.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • wymrażanie nadżerki
  • krioterapia nadżerki
  • nadżerka wymrażanie
  • zamrażanie nadżerki
  • leczenie nadzerki

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *