Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Usuwanie owłosienia z powierzchni skóry

Różne metody usuwania owłosienia z powierzchni ciała cechuje dość duże zróżnicowanie pod kątem skuteczności. Na zabieg trwałego lub czasowego usuwania włosów decydujemy się z reguły z pobudek estetycznych, są jednak osoby z medycznymi wskazaniami.

W przypadku tej drugiej grupy najczęstszym problem jest pojawianie się włosów miejscach najmniej pożądanych, takich jak twarz (w przypadku kobiet), kobiece piersi itp. Usuwanie włosków z potrzeby medycznej jest diagnozowane najczęściej przez lekarzy, którzy zalecają wykonanie depilacji w problematycznych rejonach.

Usuwanie włosów z powierzchni skóry - metody depilacji. Fotografia: chicabella.co.uk.
Usuwanie włosów z powierzchni skóry – metody depilacji. Fotografia: chicabella.co.uk.

Depilacja laserowa

Najbardziej popularną formą usuwania włosów z naszego ciała jest stosowanie maszynek do golenia. Zabieg ten jest niezwykle szybki, jednak jego minusem jest stosunkowo mała efektywność (włoski są usuwane bez cebulek, przez co szybką odrastają) oraz duże ryzyko podrażnienia skóry w przypadku jej sporej wrażliwości. Alternatywą może być usuwanie włosków pęsetą, jednak sprawdza się ono przy pojedynczych włoskach i może wywołać stany zapalne w miejscach ingerencji.

Co zatem wybrać, jeśli interesuje nas trwałe usunięcie włosków z danej okolicy ciała? Najskuteczniej jest to zrobić za pomocą laserowej depilacji, podczas której laser uszkadza cebulki włosów, po czym włosy siwieją i po pewnym czasie wypadają. Wykonanie kilku zabiegów powoduje, że w miejscach depilowanych owłosienie nie pojawia się już nigdy.

Warto przejrzeć:  Masaż roll cit na poprawę wyglądu skóry

Efektywność depilacji laserowej jest jej sporym atutem, minusem natomiast – cena. W zależności od depilowanego miejsca koszt pojedynczego zabiegu waha się od 100-150 zł (w przypadku dłoni) do nawet 400-500 zł (nogi w okolicach ud).


Depilacja woskiem i pastą cukrową

Zabiegami dającymi także dużą skuteczność są depilacja woskiem oraz pastą cukrową. Usuwają one włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu znacznie spowalniany jest proces ich odrastania. W przypadku depilacji pastą cukrową stosuje się w naturalną mieszankę cukru, wody oraz cytryny.

Efekty pojedynczego zabiegu usuwania włosów zarówno w przypadku depilacji woskiem, jak i pastą cukrową, utrzymuje się do kilku tygodni. Włoski wraz z cebulkami usuwane są również podczas wykorzystania w tym celu depilatora, jednak cechuje się on mniejszą dokładnością, zabieg jest także bardziej bolesny.


Kremy depilujące

Krótkotrwałe efekty daje natomiast stosowanie kremów chemicznych, które zawierają składniki rozpuszczające włoski. Jeszcze mniejszą efektywnością cechuje się wspomniane już wcześniej stosowanie tradycyjnych maszynek do golenia, gdzie już po kilku dniach włosy odrastają, a do tego stają się grubsze i mocniejsze.

Każdy rodzaj depilacji można wykonać w warunkach domowych, za wyjątkiem depilacji laserowej, którą zajmują się specjalistyczne gabinety kosmetyczne.

Warto przejrzeć:  Depilacja u mężczyzn coraz bardziej popularna

OPINIE - 1

  1. Ja polecam depilację laserową. Poddałam się 6 zabiegom na urządzeniu I2PL Ellipse (IPL drugiej generacji) w Dermamed i jestem bardzo zadowolona. Włoski wypadły i jak na razie nie widać żeby odrastały. Od zabiegów minęło 1,5 roku więc mam nadzieję, że już mam spokój z owłosieniem na nogach 🙂

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *