Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Jak dbać o skórę twarzy? W jaki sposób ją pielęgnować?

Odpowiednie nawyki dnia codziennego pozwalają w sposób znaczący zminimalizować efekt starzenia się naszej cery. Oprócz umiejętnie dobranej diety czy też dbania o regenerację naszego organizmu po wysiłku (chociażby relaks czy też wysypianie się), warto również zwrócić uwagę na kilka innych ważnych aspektów związanych z pielęgnacją skóry. O czy zatem pamiętać?

jak dbać o skórę twarzy


Rozpoznaj typ swojej skóry

Niezależnie od tego, czy mamy skórę tłustą, suchą lub też wrażliwą, niezależnie od jej rodzaju w sklepach z kosmetykami znajdziemy bez problemu odpowiednie produkty, które są dedykowane do danego typu cery. Najważniejsze w tym przypadku to rozpoznanie, jakiego rodzaju jest nasza skóra, gdyż nieodpowiednio dopasowane kosmetyki do twarzy mogą spowodować nasilenie się problemów skórnych, w tym chociażby trądzika.


Codzienne nawyki pielęgnacyjne

Bez względu na rodzaj skóry, codzienna pielęgnacja może pomóc w utrzymaniu jej w dobrej kondycji oraz w rozwiązaniu problemów, takich jak trądzik, blizny i ciemne plamy. Może ona składać się z czterech podstawowych kroków, które możemy wykonywać rano i przed snem.

  • oczyszczanie skóry – postawmy na produkt, który nie pozostawia skóry napiętej po umyciu. Oczyszczajmy twarz nie częściej niż dwa razy dziennie, w przypadku skóry suchej i braku makijażu wystarczy natomiast z reguły tylko jeden raz. Nie przesadzajmy z wodą, która może zbytnio wysuszyć naszą skórę;
  • serum – w tym przypadku warto postawić na np. serum z witaminą C, czynnikami wzrostu lub też peptydami (podczas rannej pielęgnacji), które nakładamy pod filtrem przeciwsłonecznym. Na noc warto postawić na retinol lub retinoidy;
  • krem nawilżający – w przypadku skóry tłustej postawmy na lekki krem, na bazie żelu, który nie blokuje porów (lekkie balsamy do twarzy). Sucha skóra wymaga głębszego nawilżenia (kremy o bardziej tłustej konsystencji);
  • filtr przeciwsłoneczny – krem z filtrem należy nałożyć minimum kilkanaście minut przed wyjściem, aby miał on czas do uaktywnienia się. Ciemniejsze odcienie skóry wymagają skuteczniejszej ochrony przeciwsłonecznej, w ich przypadku powstałe przebarwienia są trudniejsze do skorygowania.
Warto przejrzeć:  Kwas hialuronowy - znaczenie substancji aktywnej dla naszego organizmu

Dobierajmy produkty do rodzaju oraz stopnia wrażliwości naszej skóry, a także pamiętajmy o dokładnym czytaniu etykiet. Odpowiednie informacje na opakowaniu powinny być również dokładnie opisane, czy dany specyfik można stosować w dzień, czy też w nocy. Warto również testować produkty, aby sprawdzić i rozpoznać potencjalne reakcje alergiczne.

Niezależnie od typu skóry:

  • dbajmy o jej nawilżenie,
  • przed snem umyjmy lub zawińmy włosy,
  • zmieniajmy poszewki na poduszki przynajmniej raz w tygodniu,
  • nakładajmy regularnie kremy ochronne z filtrem przeciwsłonecznym – co najmniej 15 minut przed wyjściem,
  • codzienny demakijaż twarzy należy wykonywać wieczorem, gdy na jej powierzchni zalegają rozmaite zanieczyszczenia.

Jeżeli nasze nawyki pielęgnacyjne będą przynosiły efekty, wówczas można pokusić się o korzystanie dodatkowo ze środków złuszczających, maseczek czy też punktowych preparatów, aby jeszcze bardziej poprawić kondycję naszej skóry.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *