Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

O stale rosnącej popularności makijażu permanentnego decydują nie tylko efekty, jakie można uzyskać dzięki tej technice kosmetycznej, ale także, a może nawet przede wszystkim, ich trwałość. Już samo słowo „permanentny” wyraźnie sugeruje, że mamy tu do czynienia z czymś trwającym nieprzerwanie. Czy jednak rezultaty takiego makijażu rzeczywiście utrzymują się przez całe życie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Prawidłowe wykonanie makijażu zajmuje sporo czasu. Nie wystarczy pięć minut, by skutecznie podkreślić walory urody, skorygować drobne niedoskonałości i nie uzyskać przy tym efektu emanującego sztucznością. Niestety, dzisiejsze tempo życia każe nam ograniczyć czas, jaki poświęcamy na własne przyjemności i troskę o swój wygląd. Na szczęście nie oznacza to, że musimy rezygnować z makijażu. Technika permanentna jest odpowiedzią na potrzeby kobiet, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie make-upu. Wystarczy raz odwiedzić gabinet medycyny estetycznej Poznań (polecamy salon Aura, którego ofertę można znaleźć pod adresem https://aurapoznan.pl/), by móc cieszyć się fantastycznym rezultatem przez naprawdę długi czas. Naprawdę długi, czyli właściwie jaki?


Makijaż utrzymujący się przez kilka lat? Tak, to możliwe!

Już kilkumiesięczny efekt makijażu brzmi na tyle zachęcająco, by przekonać kobiety rozważające technikę permanentną. Mamy dla Was dobrą informację: kilka miesięcy to w tym przypadku absolutne minimum. Zależnie od jakości zastosowanego pigmentu i umiejętności linergisty, makijaż permanentny brwi, powiek lub ust może utrzymywać nawet przez dwa, trzy lata albo dłużej.

Warto przejrzeć:  Jaki depilator do domowego zastosowania?

Dlaczego makijaż permanentny nie utrzymuje się przez całe życie?

Trzeba przyznać, że to imponujący rezultat. Warto jednak odpowiedzieć na istotne pytanie: skoro zabieg wykonania trwałego makijażu przypomina nieco tradycyjne tatuowanie, dlaczego makijaż trzeba poprawiać po kilku latach? Decyduje o tym kilka czynników. Po pierwsze, w tym zabiegu wykorzystywany jest zupełnie inny rodzaj pigmentu. Blaknięcie koloru jest w tym przypadku zjawiskiem całkowicie naturalnym. Po drugie, w tym przypadku barwnik nie przenika granicy naskórka i nie dociera do skóry właściwej. Co za tym idzie, efekt nie może być trwały.


Od czego zależy czas utrzymywania się makijażu permanentnego?

Warto zaznaczyć, że na czas trwania rezultatów zabiegu wpływa nie tylko sama jakość zastosowanego pigmentu. Ważne jest też przeprowadzenie zabiegu korygującego. Jak możemy przeczytać na stronie https://aurapoznan.pl/makijaz-permanentny-brwi/, po ok. 6 tygodniach należy zgłosić się na powtórną wizytę, w trakcie której linergista uzupełni ewentualne ubytki i wzmocni kolor. To sprawi, że wspaniały, subtelny makijaż utrzyma się przez bardzo długi czas.

A co w sytuacji, gdy trwałość makijażu permanentnego przestanie być zaletą i stanie się wadą? Bez obaw, rezultat nie jest nieodwracalny i nie trzeba czekać, aż kolor wyblaknie w wyniku naturalnych procesów. Zabieg z wykorzystaniem specjalnego lasera pozwoli pozbyć się makijażu w stu procentach.

Warto przejrzeć:  Jaki peeling wybrać na jesień?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *