Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Wypełnianie zmarszczek – mozolna walka ze starzeniem się skóry

Starzejąca się wraz z wiekiem ludzka skóra ze względu na zmniejszające się ilości elastyny oraz kolagenu staje się mniej napięta, mniej elastyczna, przez co dochodzi do jej rozciągania, efektem czego są powstające zmarszczki.

Zastrzyki z kwasem hialuronowym na wypełnianie zmarszczek. Fotografia: drderm.hu.
Zastrzyki z kwasem hialuronowym na wypełnianie zmarszczek. Fotografia: drderm.hu.

Czynniki wpływające na pojawianie się zmarszczek

Osłabienie wewnętrznych struktur naszej skóry i brak odpowiedniego podtrzymania powoduje powstawanie ubytków, przez co pojawiają się właśnie zmarszczki, które są najbardziej dokuczliwe w różnych rejonach twarzy.

Wypełnianie ubytków w warstwach skóry może się odbywać za pomocą różnych metod, które charakteryzują się różnorodną trwałością. Przede wszystkim należy mieć na względzie fakt, że zmarszczki mogą powstawać z różnych przyczyn. Jedną z nich są promienie słoneczne, które wpływają negatywnie na skórę w przypadku nadmiernej ekspozycji. Również różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz sytuacje stresowe są częstymi powodami powstawania zmarszczek, ponadto negatywnie na naszą skórę wpływają popularne i często stosowane używki w postaci alkoholu oraz papierosów.

Zmniejszające się zasoby kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenowych w wewnętrznych strukturach skóry to zmniejszona elastyczność oraz uwodnienie skóry, co powoduje powstawanie zmarszczek.

Warto przejrzeć:  Peeling enzymatyczny i jego znaczenie w sektorze kosmetycznym

Zastrzyki z kwasem hialuronowym na redukcję zmarszczek

Uzupełnianie braków kwasu hialuronowego może zostać wykonane za pomocą wstrzykiwania podskórnie odpowiednich preparatów, do tego celu wykorzystywane są cienkie igły lub też kaniule stosowane w przypadku gdy substancję chcemy rozprowadzić w kilku miejscach.

Po zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna oraz jędrna, wzmocnieniu ulega warstwa skóry właściwej.

Cechą charakterystyczną wstrzykiwanego kwasu hialuronowego jest jego naturalność, przez co zabieg ten jest bardzo bezpieczną metodą wypełniania zmarszczek.


Efekty zabiegu oraz wskazania

Wstrzykiwany podskórnie kwas hialuronowy pozyskuje się podczas procesu fermentacji bakterii, później następuje wzmocnienie struktur kwasu tzw. usieciowienie, przez co kwas rozprowadzany pod skórą utrzymuje się znacznie dłużej.

Jednorazowy zabieg pozwala na zachowanie elastycznej, wygładzonej oraz ujędrnionej skóry przez okres przynajmniej kilku miesięcy. Efekty uzależnione są w dużej mierze od stanu skóry pacjenta, rodzaju zastosowanego preparatu oraz głębokości samych bruzd zmarszczkowych.

Zabiegowi wstrzykiwania kwasu hialuronowego mogą poddać się osoby posiadające na skórze zmarszczki oraz bruzdy. Miejscami podlegającymi poprawie są najczęściej:

  • fałdy nosowo wargowe,
  • zmarszczki pojawiające się w kącikach warg, między brwiami,
  • niedoskonałości w postaci kurzych łapek, podkrążonych oczu, bruzd poziomych znajdujących się w okolicach czoła.
Warto przejrzeć:  Liposukcja chirurgiczna oraz ultradźwiękowa - charakterystyka i cel zabiegu odsysania tłuszczu

OPINIE - 1

  1. dla mnie kwas hialuronowy jest rewelacją!!! na początku podchodziłam do niego jak do jeża… ale moja kosmetyczka Dagmarka z Dermamedu mnie baaaaadzo zachęcała i ten specyfik zachwalała i faktycznie buzia po nim jest bez porównania – skóra napięta, świeższa – bardziej nawilżona :):):):) polecam każdemu!

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *