Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Peeling azjatycki – na czym polega i czym się charakteryzuje? Efekty zabiegu

Wielość metod peelingu sprawia, że każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego, dopasowanego ściśle do jej cery oraz zapotrzebowania. Wiele sposobów na oczyszczanie skóry poprzez usuwanie martwego naskórka można wykonywać w warunkach domowych, bardziej zaawansowane sposoby wykonuje się w gabinetach kosmetycznych pod czujnym okiem wykwalifikowanej kosmetyczki.

Azjatycki peeling ziołami. Fotografia: learningherbs.com.
Azjatycki peeling ziołami. Fotografia: learningherbs.com.

Typy i rodzaje peelingu

Sposoby na usuwanie martwego naskórka mogą mieć charakter:

  • fizyczny,
  • mechaniczny,
  • chemiczny.

W przypadku tego pierwszego rodzaju stosuje się kryształki korundu, strumień powietrza, odpowiedniej wielkości diamenty albo lasery.

Peeling mechaniczny polega natomiast na ścieraniu martwych warstw naskórka za pomocą pestek owoców, soli czy też cukru.

Inną grupę stanowi natomiast peeling chemiczny, gdzie zastosowanie mają naturalne kwasy owocowe alfa-hydroksylowe (kwasy AHA). Stosuje się również peeling enzymatyczny, w którym to za oczyszczanie skóry i pozbywanie się martwego naskórka odpowiadają naturalne enzymy roślinne.


Istota naturalnego peelingu azjatyckiego

Peeling azjatycki to metoda wykorzystująca naturalne substancje roślinne do oczyszczania naszej skóry. Sposób ten zaliczany jest do peelingu ziołami, które są ważnym nośnikiem minerałów, witamin oraz enzymów i innych aktywnych substancji, mających dobroczynny wpływ na zdrowie naszej skóry. Preparaty sporządzane na bazie ziół wykorzystuje się właśnie do masażu podczas peelingu azjatyckiego.

Warto przejrzeć:  Peeling enzymatyczny i jego znaczenie w sektorze kosmetycznym

W odróżnieniu od innych metod peeling azjatycki zmasowywany w naszą skórę utrzymuje się przez koło 2 dni, gdzie po tym okresie następuje złuszczanie zrogowaciałych i martwych warstw naskórka. Złuszczanie naskórka następuje po kilku dnach, zależnie od zastosowanych preparatów, ich ilości albo też typu skóry i ewentualnych problemów z cerą.

Peeling azjatycki działa wgłąb naszej skóry, a naskórek usuwa się dopiero po kilku dniach, nie zaś w sposób natychmiastowy jak w przypadku innych odmian.


Efekty peelingu

Dzięki peelingowi azjatyckiemu nasza skóra wygląda znacznie młodziej, jest wygładzona i odżywiona dzięki naturalnym preparatom z ziół. Cera jest jaśniejsza, usuwane są też niewielkie blizny i przebarwienia, eliminowany jest także efekt drobnych zmarszczek, plam czy też rozstępów.

Wskazaniem do wykonania peelingu azjatyckiego jest skóra zmęczona, poszarzała bez witalności. Poleca się go również w przypadku cery z tendencją do nadmiernego przetłuszczania się, łojotokowej o zanieczyszczonych porach, a także słabiej ukrwionej skóry i skóry atroficznej, gdyż dzięki masażowi następuje poprawa mikrokrążenia, co przyczynia się do lepszego odżywienia naszej cery.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • peeling azjatycki

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *