Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Jak wygląda beżowy blond i komu pasuje?

Wygląda bardzo stylowo i naturalnie, pasuje zarówno młodym, jak i seniorom. Można się zdecydować na ten kolor bez względu na karnację. O czym mowa? Oczywiście o beżowym blondzie! Zobacz, jak wygląda ta niecodzienna barwa włosów i jakie korzyści płyną z wybrania tego koloru.

włosy beżowy blond


Jak wygląda beżowy blond?

Jaki to kolor włosów beżowy blond? To jeden z tych kolorów, które pięknie wyglądają na włosach, ale trudno je opisać. Jest zaliczany do grona neutralnych. Ma niewiele tonów chłodnych, ale i ciepłych próżno się w nim doszukiwać.

Beżowy blond jest zaliczany do grona średnich blondów. Nie są to więc włosy białe, ale daleko im do tych z pogranicza jasnego brązu. Beż to… po prostu beż. Beżowe włosy można sobie zrobić w domu samodzielnie. Koloryzacja nie jest trudna, wystarczy przestrzegać instrukcji dostarczonej przez producenta farby.


Komu pasuje beżowy blond?

Beżowy blond to kolor, który doskonale podkreśli szlachetne rysy twarzy. Jest też często wybierane przez osoby w średnim wieku i starsze, i trzeba przyznać, że to bardzo dobry wybór. Doskonale maskuje siwiznę, odmładza i przywraca naturalny wygląd włosów.

Warto przejrzeć:  Zmarszczki mimiczne jako efekt mniejszej elastyczności skóry

Beżowy blond, chociaż neutralny, pasuje przede wszystkim osobom o ciepłym odcieniu skóry. Kolor oczu jest w zasadzie dowolny, aczkolwiek bardzo ciemny brąz może okazać się zbyt ciemnym.

Beżowy blond dodaje urody, więc na pewno docenią go osoby o ziemistej lub problematycznej cerze. Delikatnie ją rozświetli, nie podkreślając niedoskonałości.


Komu nie pasuje beżowy blond?

Są kolory włosów, które wyraźnie wskazują na dopasowanie lub jego brak. Beżowy blond do takich nie należy. W zasadzie nie ma osób, które nie mogą się z nim identyfikować i traktować jako zamiennik naturalnego koloru.

Beżowy blond może się okazać nieco zbyt jasny dla osób z mocną opalenizną. To jednak kwestia stylizacji i obranego pomysłu na metamorfozę. Może się okazać, że ten pomysł będzie całkiem trafiony.

Beżowy blond jest dość neutralny i jako taki może nie podobać się osobom, które lubią zdecydowane, ostre, wyraziste stylizacje. Nadal jednak będzie dobrze dopasowany do typów urody większości z nich.


Jak zafarbować włosy na beżowy blond w domu?

Farbowanie włosów w domu nie jest zajęciem skomplikowanym, niemniej nietrudno o błąd. Jeśli robisz to po raz pierwszy, nie popełnij klasycznych błędów:

  • nie nakładaj farby, zaczynając od grzywki – prawidłowa kolejność jest odwrotna, zacznij od nasady przy szyi,
  • nie zaczynaj liczyć czasu od momentu nałożenia pierwszej porcji farby, prawidłowo robi się to dopiero wówczas, gdy wszystkie włosy zostaną nią pokryte,
  • nie rozrabiaj farby w metalowej miseczce, metal wejdzie w reakcję z kosmetykiem i kolor może okazać się inny od oczekiwanego lub farba nie zadziała w ogóle,
  • nie rozrabiaj farby, jeśli nie masz czasu na farbowanie, przygotowana farba ma bardzo krótki termin przydatności,
  • nie spinaj włosów na czubku głowy, jeśli są długie – w ten sposób nie ochronisz ubrań przed zabrudzeniem, natomiast możesz doprowadzić do nierównomiernego zafarbowania włosów,
  • nie owijaj włosów folią – ciepło nie jest niezbędne do prawidłowego działania kosmetyku do koloryzacji, natomiast odcięcie dopływu tlenu praktycznie uniemożliwi pigmentację włosów.
Warto przejrzeć:  Operacja powiększania piersi, czyli jak powiększyć biust?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *