Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Korekta uszu – charakterystyka operacji plastycznej małżowiny usznej

Niektóre elementy naszego ciała poddawane są korekcie, gdyż uznajemy, że cechuje je mało estetyczny i mało atrakcyjny wygląd. Nie inaczej jest w przypadku uszu, gdzie spora grupa osób decyduje się na ich korektę.

Sama małżowina uszna nie zawiera struktur kostnych, a jedynie chrzęstne. Jej ewentualne zmiany w wyglądzie nie wpłyną również na zaburzenie funkcjonowania narządu słuchu.

Korekta operacyjna małżowiny usznej to inwazyjna metoda pozbycia się niedoskonałości w postaci chociażby zbytnio odstających uszu.
Korekta operacyjna małżowiny usznej to inwazyjna metoda pozbycia się niedoskonałości w postaci chociażby zbytnio odstających uszu.

Szczególnie często poddawane są korekcie uszy odstające w sposób wyraźny, które postrzegane są jako defekt. Chcąc się pozbyć tych niedoskonałości osoba taka poddaje się zabiegowi operacyjnemu, którego zadaniem jest zmiana położenia małżowiny usznej względem samej głowy. Operacja plastyczna uszu należy do grupy zabiegów chirurgicznych.


Klasyfikowanie pacjenta do zabiegu

Korekcie uszu mogą się poddać także dzieci, jednakże wskazane jest, aby nie miały one mniej niż 6 lat.

Chirurg dokonuje zmian w wielkości i kształcie uszu poprzez przycinanie chrząstek odpowiedzialnych za prawidłowe przytwierdzanie małżowiny do głowy. Dzięki temu możliwa jest zmiana położenia, wielkości oraz kształtu uszu, a blizny po zabiegu są niewielkie i słabo widoczne, gdyż nacięcia następują w miejscach dobrze ukrytych z bocznej perspektywy. Korekcie uszu poddawane są przede wszystkim uszy duże, o nieproporcjonalnym kształcie i uszy szczególnie odstające.

Warto przejrzeć:  Na czym polega pedicure japoński?

Przed, w trakcie i po operacji plastycznej uszu

Jak przed każdym zabiegiem operacyjnym zadaniem chirurga jest dokładny wywiad z potencjalnym pacjentem. Wymogiem koniecznym jest także wykonanie badań ogólnych przed samym zabiegiem. Pacjent powinien również otrzymać wyjaśnienia na temat możliwych efektów po wykonaniu korekty uszu.

W zależności od klasyfikowania pacjenta podawane jest znieczulenie ogólne lub też miejscowe. Znieczulenie ogólne podawane jest z reguły dzieciom poniżej 10 lat. W ciągu ostatnich kilku dni przed wykonaniem zabiegu należy przyjmować witaminę C, nie wolno natomiast przyjmować substancji mogących mieć wpływ na krzepliwość krwi.

W trakcie zabiegu skóra jest rozcinana za uszami, a następnie dochodzi do formowania chrząstki i ewentualnie (jeżeli jest to konieczne) do usunięcia jej nadmiaru. Po zabiegu korekty uszu zakładane są szwy oraz opatrunek na głowę, które należy nosić przez przynajmniej kilka dni.

Efekt w przypadku prawidłowo wykonanej interwencji chirurgicznej jest trwały, zabieg zaś cechuje brak ryzyka, jeżeli został on oczywiście poprawnie wykonany.

Po zabiegu mogą się pojawić krwawienia oraz stany zapalne, które jednak powinny mieć drobne charakter i zostać szybko zaleczone.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *