Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Operacja powiększania piersi, czyli jak powiększyć biust?

Wpływanie na wygląd naszego ciała dzięki obecnym możliwościom technologicznym jest zabiegiem dającym w zdecydowanej większości efekty zgodne z oczekiwaniami.

Obiektem szczególnej troski, w przypadku którego na korektę decydują się przedstawicielki płci pięknej, są piersi. O tym jak powiększyć piersi, wie już coraz większa grupa kobiet. Z zdecydowanej większości chodzi tu o powiększanie biustu, aby był on bardziej atrakcyjny nie tylko dla właścicielki oraz bardziej uwydatniony.

Operacja plastyczna piersi. Fotografia: blogs.uai.com.br.
Operacja plastyczna piersi. Fotografia: blogs.uai.com.br.

Należy jednak pamiętać, że jak każda ingerencja chirurgiczna operacja plastyczna kobiecych piersi niesie za sobą ryzyko możliwych powikłań. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest wykonanie odpowiednich badań przed samym zabiegiem celem kwalifikacji pacjenta lub też odrzucenia możliwości wykonania interwencji chirurgicznej z powodu stanu pacjenta.

Korekta biustu obejmuje oprócz zmiany jego wielkości również ingerencję w kształt, a także w położenie.


Przebieg zabiegu powiększania biustu

Ważne jest, aby operacji powiększania piersi poddać się u renomowanego i uznanego specjalisty, gdyż nieprawidłowo wykonana korekta biustu może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale także i życia samej pacjentki.

Chirurg podaje pacjentowi znieczulenie ogólne, a sam zbieg trwa około 2 godzin. Nacięcia wykonywane są w fałdach podsutkowych, w pobliżu pach lub przy otoczce brodawki sutkowej, aby wprowadzić implanty, które dostosowane są rozmiarami oraz kształtem (mogą być okrągłe lub w kształcie kropli) do indywidualnego przypadku pacjenta, a wypełnione są one solą fizjologiczną lub też żelem.

Warto przejrzeć:  Kwasy na twarz, czyli skuteczność naturalnych preparatów peelingujących

Celem prawidłowej pracy gruczołów piersiowych implanty umieszczany są pod nimi, aby piersi mogły spełniać swoją funkcję podczas karmienia.

Zmiana położenia piersi wykonywana jest z reguły w przypadkach, gdy mamy do czynienia ze zbyt dużymi fałdami skórnymi w tych okolicach. W niektórych przypadkach stosuje się usunięcie nadmiaru skóry.


Okres pooperacyjny

Zabieg chirurgicznego powiększania piersi to trudny dla pacjenta okres pooperacyjny, któremu towarzyszy ostry i nieprzyjemny ból. Trudności z poruszaniem rąk są też częstą przypadłością po tego typu operacjach plastycznych, wymogiem koniecznym jest stosowanie opatrunku oraz elastycznego bandaża.

Celem utrwalenia kształtów po korekcie biustu stosuje się w późniejszym czasie specjalne biustonosze. Zastosowane podczas operacji szwy nie są rozpuszczalne i muszą być zdejmowane przez specjalistę wykonującego zabieg. Z reguły następuje to po okresie ponad tygodnia po operacji.

Przez pierwsze kilka tygodni należy bardzo rozsądnie dysponować swoimi ruchami, przeciwwskazane jest pływanie oraz unoszenie rąk w górę. Po powiększaniu piersi pacjent musi jak najwięcej odpoczywać i unikać nadmiernego wysiłku, w początkowym okresie pooperacyjnym nie jest on absolutnie wskazany.

OPINIE - 3

  1. ja zastanawiam się nad tabletkami: naturalnepowiekszaniebiustu.com.pl jest dużo opcji do wyboru. Kiedyś używałam krem, który reklamują i nie wiem czy same stwierdziły, ze urosną, czy dzięki kremu, ale ich rozmiar powiększył się o jakieś pół rozmiaru. Byłam mile zaskoczona, a mój chłopak uważa, że to dzięki jego masażowi ;p

  2. nie wiem co robić!! na operację chyba nigdy się nie zdecyduję, strasznie się ich boję… ale cos muszę z tym małym biustem zrobić. Z tego co się orientuję, mam do wyboru: ćwiczenia, masaże, kremy albo tabletki, no i jeszcze medycyna ludowa, kapusta i te sprawy… Z tego wszystkiego najbardziej przekonują mnie tabletki, zastanawiam się nad breastactives.pl , czy któraś stosowała? kupić też krem?

  3. witam
    u mnie pomogły regularne ćwiczenia 😉 biust znacznie nabrał kształtu i jędrności. Na spotkaniu z brafiterką zmierzono mnie dokładnie i dopasowano odpowiednią bieliznę by nie zniszczyć efektów dotychczasowej pracy. Wybrałam bieliznę min. ze sklepu Never Shy nevershy.pl

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *