Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Choroby układu krążenia Zdrowie

Usuwanie żylaków laserowe lub chirurgiczne

Nieprawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym powoduje w przypadku organizmu ludzkiego szereg schorzeń mniej lub bardziej dokuczliwych. Wraz z wiekiem lista dolegliwości z reguły stale się powiększa, co utrudnia nam wykonywanie nawet najprostszych czynności, które sprawiają nam niekłamany ból.

Jednym z takich schorzeń są żylaki, a powodem ich powstawania jest z reguły brak aktywności ruchowej oraz zbyt częste przebywanie w pozycji siedzącej bądź stojącej.

metody usuwania żylaków i pajączków
metody usuwania żylaków i pajączków

Sposób leczenia i usuwania żylaków

Żylaki są charakterystycznymi ciemnymi wybroczynami, które pojawiają się pod skórą. Noszą one również nazwę pajączków. Przy obecnej technologii istnieją dwa sposoby leczenia żylaków, a wybór konkretnej jest uzależniony od stanu pacjenta na podstawie opinii lekarza.

Wskazaniem do zabiegu jest stwierdzona opinia specjalisty o niedrożności żył na tle żylakowym. Osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi nie mogą jednak poddać się zabiegowi.

Metoda chirurgiczna jest tą bardziej inwazyjną, która wymaga znacznie dłuższej i bardziej bolesnej rekonwalescencji. Następuje rozcinanie warstwy skórnej, następnie po zlokalizowaniu chorych miejsc następuje podwiązanie uszkodzonych żył w kolanach i pachwinach, po czym następuje usunięcie elementu dysfunkcyjnego.

Laserowe usuwanie żylaków jest znacznie mniej bolesną i coraz chętniej stosowaną metodą pozbycia się chorych żył. Zabieg nie wymaga zastosowania metod chirurgicznych, w chore miejsca wprowadzany jest cewnik ze światłowodem, którego światło uszkadza niedrożne elementy żył. Dochodzi do ich czasowego obumarcia, po czym one zanikają, nie ma potrzeby ich usuwania za pomocą skalpela.

Warto przejrzeć:  Skleroterapia sposobem na usuwanie żylaków

Spodziewane efekty po zabiegu usunięcia żylaków

Efekty zabiegu są uzależnione od stopnia zaawansowania schorzenia – im mniej poważny stan, tym szybciej pacjent dochodzi do pełnej sprawności. Wczesna interwencja pozwala na osiągnięcie bardziej zadowalających efektów zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i estetycznym. Widoczne zanikanie usuwanych żylaków bądź pajączków można zauważyć już po około 10 dniach po zabiegu.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • laserowe usuwanie żylaków opinie

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *