Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Endermologia – czym charakteryzuje się drenaż limfatyczny?

Atrakcyjna i smukła sylwetka to marzenie nie tylko przedstawicielek płci pięknej. Sposobów na estetyczny wygląd jest całe mnóstwo, a różnią się one w dużej mierze skutecznością oraz inwazyjnością.

Szczególnie uciążliwym problemem jest nadmiar tłuszczu odkładający się w tkance, co powoduje nieestetyczny wygląd i rozciąganie się skóry, co skutkuje brakiem zadowolenia ze swoich kształtów.

Dla osób posiadających niezbyt duże pokłady tłuszczu w tkance tłuszczowej polecany jest masaż o nazwie endermologii (inaczej zwany drenażem limfatycznym). Jest to naturalna forma pozbywania się nadmiaru tłuszczu z różnych rejonów ciała, co stanowi znakomitą alternatywę dla chirurgicznego pozbywania się go. Zabieg polecany jest zwłaszcza kobietom posiadającym niezbyt duże pokłady cellulitu.

Endermologia, czyli na czym polega drenaż limfatyczny? Fotografia: vibrantlife.com.au.
Endermologia, czyli na czym polega drenaż limfatyczny? Fotografia: vibrantlife.com.au.

Na czym polega endermologia?

Endermologia jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na masowaniu skupiska tłuszczu w danym miejscu odpowiednim aparatem posiadającym rolki oraz głowice. Podciśnienie emitowane przez urządzenie zasysa skórę, następnie dochodzi do masażu właściwego. Moc urządzenia jest regulowana i dobierana pod kątem indywidualnym pod każdego pacjenta.

Możliwości masowania skóry są dwie – masaż może mieć charakter pulsacyjny lub też ciągły. Długość trwania pojedynczego zabiegu to około 45 minut, urządzenie masuje całe ciało ze szczególnym naciskiem na miejsca posiadające niezbyt ekspansywne ogniska tłuszczu.

Warto przejrzeć:  Polskie kosmetyki naturalne bez drażniących konserwantów

Jak to zwykle bywa w medycynie estetycznej, w przypadku każdego praktycznie zabiegu ważna jest powtarzalność. Chcąc uzyskać odpowiedni i w pełni zadowalający efekt należy zabieg endermologii powtórzyć około 10 razy w odstępstwie co kilka dni.

Metoda ta sprawdza się w przypadku usuwania niewielkiego cellulitu, natomiast w przypadku obfitej tkanki tłuszczowej nadal jedyną metodą jest ingerencja chirurgiczna. Nie ma przeciwwskazań co do stosowania równocześnie innych sposobów pozbycia się tkanki tłuszczowej.

Na niewielkie ogniska cellulitu endermologia jest znakomitym i skutecznym rozwiązaniem, dlatego tak chętnie polecana jest kobietom w okresie pociążowym. Przy utracie elastyczności oraz jędrności skóry w niektórych partiach ciała zabieg endermologii jest bardzo dobrym pomysłem na odzyskanie dawnej sylwetki.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii

Aparat masujący wykonuje masaż w pozycji leżącej, konieczne jest specjalne ubranie ułatwiające wykorzystanie sprzętu. Bezpieczeństwo i bezbolesność zabiegu endermologii sprawia, że z jego możliwości korzysta coraz więcej przedstawicielek płci pięknej.

Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania tego masażu za pomocą specjalistycznej aparatury. Kobiety w ciąży z wiadomych względów nie kwalifikują się do endermologii, podobnie zresztą jak osoby z problemami zakrzepowymi, cierpiące na żylaki, nowotwory, stany zapalne skóry.

Warto przejrzeć:  Peeling kawowy oraz peeling z soli - skuteczne domowe sposoby pielęgnacji skóry

Przed samym zabiegiem osoba przeprowadzająca zabieg dokonuje dokładnego wywiadu oceniając, czy dany pacjent może poddać się masażowi. W przypadku jego negatywnej opinii pozostaje nam poszukiwanie optymalnej dla siebie metody modelowania naszej sylwetki.


Efekty zabiegu drenażem limfatycznym

Efekty endermologii widoczne są przede wszystkim w takich miejscach jak:

  • pośladki,
  • brzuch,
  • biodra,
  • uda.

Przy odpowiedniej serii zabiegów możliwe jest skuteczne zredukowanie tłuszczu nawet o kilka centymetrów.

Naturalność metody oraz jej bezpieczeństwo stanowią kolejny argument do skorzystania z tej metody. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść zabiegu jest fakt, że pobudza on mikrokrążenie pod skórą i przyspiesza proces usuwania toksyn z organizmu, co znacząco przyczynia się do poprawy stanu naszego zdrowia.

Drenaż limfatyczny polecany jest szczególnie przy rozstępach, obrzękach oraz bliznach po oparzeniach.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • endermologia opinie

OPINIE - 1

  1. ej laski wiecie co? ja tam nigdy w takie tam zabiegi nie wierzylam… ale kurka poszla na to do denique moja mama i kurka dlugo nie moglam tego przez gardlo przedusic, ale kurka… dziala….nie ogarniam jak ale na serio….

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *