Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka

Depilacja włosów pod pachami, czyli jak bezpiecznie golić wrażliwe miejsca?

Depilacja miejsc pod pachami nie jest sprawą tak oczywistą i łatwą, jak można by było przypuszczać. Istotna kwestia to przede wszystkim wrażliwość takich okolic, co znacząco zawęża wybór metody pozbywania się włosków.

Nieregularny kształt takich miejsc powoduje, że tradycyjne maszynki do golenia są niezbyt efektywne (pozostają cebulki włosów) i powodują ryzyko skaleczenia. Klasyczny depilator nawet ze specjalnymi nakładkami chłodzącymi skórę również nie daje oczekiwanym efektów wizualnych.

Depilacja włosów pod pachami. Fotografia: bhrcenter.com.
Depilacja włosów pod pachami. Fotografia: bhrcenter.com.

Depilacja pach maszynką krok po kroku

W przypadku gdy zdecydujemy się jednak na maszynkę do golenia, należy na ten zabieg skórę odpowiednio przygotować. Najlepszym do tego sposobem będzie jej rozgrzanie za pomocą kąpieli. Następnie dobrą praktyką będzie zastosowanie kremów nawilżających. Przed wykonaniem zabiegu należy oczywiście nanieść na docelowe miejsce żel lub też piankę. Maszynka powinna być odpowiednio ostra, zaleca się stosowanie maszynki z trzema ostrzami (lepsza skuteczność ścięcia włosków). W przypadku skaleczenia pod pachami warto szybko to miejsce przemyć i zdezynfekować.

Po zabiegu często stosuje się kremy mające właściwości spowalniające proces odrastania włosków (odpowiednie antyperspiranty oraz mleczka). Warto wspomnieć również o stosowaniu kremów nawilżających na depilowane miejsca czy też balsamów.

Warto przejrzeć:  Usuwanie owłosienia z powierzchni skóry

Depilacja laserowa miejsc pod pachami

Gabinety kosmetyczne posiadają swoje metody depilacji pach. Stosunkowo najrzadszą metodą, ale zarazem najskuteczniejszą (i najdroższą również) jest depilacja laserowa. Pozbycie się włosków w tych miejscach wiąże się z kilkukrotnym powtórzeniem zabiegu. Laser powoduje obumieranie cebulek włosków pod pachami, które się nie regenerują i nie odbudowują.

Trwałość efektu gładkiej skóry jest ogromnym atutem tej formy depilacji, wadą natomiast – jest cena. Za pojedynczą depilację laserową pod pachami zapłacimy ok. 400-500 zł w zależności od gabinetu.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • depilacja pach
  • depilacja pod pachami
  • golenie pach
  • peeling miejsc intymnych

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *